Królewska Eskorta

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-404-5
Kamila

Dni króla Ragarda są policzone. Ciężko chory monarcha nie ma spadkobiercy. Jego brat, książę Terhad, został wygnany z kraju za próbę bratobójstwa, a jedyna córka umarła tuż po narodzinach… Maldok, przyjaciel i doradca władcy, jako jedyny zna sekret, który może odmienić bieg historii i uchronić królestwo przed chaosem. Czy zdąży na czas wyjawić królowi okrutną prawdę o jego dziecku? W tym...

W tym samym czasie Strażnik Odwiecznej Mocy – Beillén otrzymuje proroctwo: „To, co zostało uznane za martwe żyje, ale nie będzie rozpoznane”. Rozpoczyna się wal
ka z czasem – albo Beillén odnajdzie prawowitą następczynię tronu, albo na tronie Narali zasiądzie tyran…

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

geokuba | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Zgadzam się z opinią Łędiny. Po 50 stronie można się domyślić kto jest czyim dzieckiem i co z tego może wyniknąć. Chciałbym jednak spojrzeć na tę książkę również z innej perspektywy. A mianowicie z perspektywy młodego czytelnika, który dopiero zaczyna przygodę z powieściami fantastycznymi. Jemu może się podobać. Jest przygoda, magia, walka o tron, tajemnica, miłość, wartkie dialogi, szybko się czyta... Można się również wczuć w główną bohaterkę - Karenę, kiedy rozerwana pomiędzy wyborem ocalenia Eriana za życie Beillena, miota się w sobie tracąc rozum. To może się podobać.
Dla mnie trochę za dużo tu poprawności, patetyczności i naiwności głównych bohaterów. No i umowności; niektóre sceny trzeba samemu sobie dopowiedzieć, żeby je sobie wyobrazić.

Usagisensei | 2015-11-25
Przeczytana: 2015 rok

Pożyczona mi przez znajomego, który był w bractwie rycerskim razem z autorką. Jak na debiut książkę czyta się naprawdę fajnie.

Łędina | 2012-11-16
Na półkach: SPRZEDAM, Przeczytane