Krótka podróż

Seria: Seria z Jamnikiem
Wydawnictwo: Czytelnik
kryminał polski, jamnik
Ewa

Kryminał milicyjny,którego treścią są trzy minipowieści:"Spokojny sobotni wieczór","Sprawa rodzinna" i "Bridż".We wszystkich występuje bohater o takim samym nazwisku jak autor,czyli Jacek Joachim.

źródło opisu: własne

źródło okładki: wikipedia

taurusgalaxy | 2018-10-09
Przeczytana: 05 lipca 2003

Zbiór opowieści milicyjnych "Krótka podróż" autorstwa Jacka Joachima (pseudonim Zbigniewa Kubikowskiego) jest dla mnie o tyle ważną książką, ponieważ była to pierwsza książka kryminalna jaką przeczytałem w życiu. Dopiero po jej lekturze poznałem takich autorów jak Conan Doyle, Agatha Christie, Raymond Chandler czy Dashiell Hammett. "Krótką podróż" czytałem dwukrotnie: pierwszy raz około 2003 (miałem wówczas 13 lat) i drugi raz w 2016. Za pierwszym razem spodobała mi się bardzo i była ciekawym wprowadzeniem do świata literatury kryminalnej. Kiedy drugi raz po nią sięgnąłem, odbywałem podróż Polskim Busem z Gdańska do Wrocławia i starałem się uprzyjemnić czas miłą lekturą. Dwa razy nie da się jednak wejść do tej samej rzeki. Nie mniej jednak uważam, że jest to sprawnie napisany zbiór trzech kryminalnych opowieści, który może przypaść do gustu fanom serialu "07 zgłoś się" czy Teatru Sensacji "Kobry". W tych trzech opowieściach ("Spokojny sobotni wieczór", "Sprawa...

daka | 2018-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 23 marca 2018

Kryminał "milicyjny", ale charakterny :-) Dobry język, nienatarczywe nawiązania do ówczesnej rzeczywistości, raczej skupienie na zagadce. Trzech zagadkach, bo jest to zbiór trzech opowiadań. Dobry przerywnik i możliwość przypomnienia zupełnie innego stylu pisania kryminałów.

wintermute | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Całkiem niezłe kryminały. Pomysły na historie bardzo ciekawe. Na początku każdego z dwóch pierwszych opowiadań trzeba się trochę skupić żeby zapamiętać wszystkie wprowadzone przez autora postaci. Całkiem niezła rozrywka, wciągająca, czyta się bardzo szybko.

Ewelinka | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

Trzy opowiadania kryminalne, których bohaterem jest oczywiście Jacek Joachim. Jacek w Krótkiej podróży porusza się własnym fiacikiem. Oczywiście wszyscy mordercy zostają przez niego ujawnieni.