Dzieci milionerów

Okładka książki Dzieci milionerów Anna Kłodzińska
Okładka książki Dzieci milionerów
Anna Kłodzińska Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Porucznik Szczęsny (tom 17) Seria: Kryminał z myszką kryminał, sensacja, thriller
Porucznik Szczęsny (tom 17)
Kryminał z myszką
Wydawnictwo CM
2019-09-01
1980-01-01
milicja PRL kapitan Szczęsny CM

Dlaczego w opisie jest streszczenie całej książki wraz z zakończeniem??? Spoiler idealny niestety. :-(((

Dzisiaj wróciłam do tego kryminału rodem z PRL-u po wielu, wielu latach. Wygrzebałam ją w antykwariacie zza innych książek. Okładka pożółka, przybrudzona, kartki z widocznymi śladami intensywnego używania - wypisz, wymaluj mój egzemplarz z dzieciństwa! 😄 Tak, z dzieciństwa. Bo z wypiekami na twarzy i z duszą na ramieniu wykradałam ją z półki w pokoju rodziców, a potem czytałam z latarką pod kołdrą. Cóż to były za emocje!
Dzisiaj już z mniejszymi emocjami, ale z równie dużą przyjemnością przeczytałam ją ( sama już nie wiem po raz który) i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę dobry kryminał. Sposób typowania ofiary, polowanie na nią, kradzież broni, brak uczuć wyższych u mordercy, sam moment zabójstwa - to jest naprawdę bardzo przejmujące. Opisy luksusu obecnie nie robią już takiego wrażenia, ale w PRL-u to wydawało się równie nieprawdobodobne jak sama zbrodnia.😉
Książka o próbie dokonania zbrodni doskonałej, o zepsuciu tytułowych dzieci milionerów, o bezwzględności mordercy i pechu losowej ofiary.
Ja bardzo polecam.

Schyłek lat 70. ubiegłego wieku. W domu należącym do rodziny Suwalskich odbywa się suto zakrapiana impreza. Ojciec Jacka Suwalskiego, będący kiedyś dyrektorem przedsiębiorstwa państwowego, po odejściu na emeryturę prowadzi nie zawsze legalne interesy…

Więcej na:

Więcej na:

Kolejny kryminał Pani Anny Kłodzińskiej jaki przeczytałam w niedługo następującym po sobie czasie . Lubię styl pisania tej autorki , chociaż propaganda dotycząca tamtego ustroju i hymny pochwalne na część ówczesnej milicji i jej członków wywodzących się głównie z Armii Ludowej (co w tej książce jest wyraźnie i jasno zaznaczone) trochę mnie zaczyna irytować . Ale wracając do samej '' kryminalnej '' treści . Ten akurat kryminał dzieje się jakby trochę od tyłu . Czytelnik wie od początku to czego nie wie przystojny , choć nie ustatkowany Major Szczęsny . Mianowicie wie , kto i dlaczego zabił . Wie że człowiek który stracił życie był '' wybrany '' o ironio , losowo z książki telefonicznej . Brak jakichkolwiek powiązań z mordercą miało temuż zapewnić iż jego zbrodnia nigdy nie zostanie wykryta , a przez to stanie się zbrodnią doskonałą . Komu mógł przyjść do głowy tak szalony pomysł ? Trzem młodym , tytułowym '' dzieciom milionerów ''. Trzem kolegom ze świata bogaczy , którzy nie mają nic do roboty i koszmarnie się nudzą wydając na imprezki nie do końca legalnie zarobione pieniądze swoich rodziców . A nuda i zbijanie bąków (jakbyśmy powiedzieli dawniej) często rodzi dziwaczne pomysły . Tak było i tym razem . Na którejś z kolei mocno zakrapianej imprezie , nie do końca trzeźwi koledzy postanawiają założyć się o morderstwo doskonałe . Jacek Suwalski umiejętnie '' podpuszczony '' przez Stefana Mrowca zakłada się że zabije człowieka bez motywu , a zbrodnia bez motywu , to według niego zbrodnia doskonała , czyli nie do wykrycia . Oczywiście milicyjny geniusz w osobie Majora Szczęsnego nie pozwoli sprawcy tej ohydnej zbrodni pozostać nie wykrytym , ale jak to zrobi , poczytajcie sami . Ja polecam ten kryminał z tamtego wieku , ponieważ niektóre z wątków i tematów w niej poruszanych są aktualne i dzisiaj , niestety .

Pokazuje zepsucie bogatej młodzieży w latach 70. i do czego ono prowadzi.

Pokazuje zepsucie bogatej młodzieży w latach 70. i do czego ono prowadzi.

• Dawno temu
  • ☀️ Rok 2014
  • Książki Taty
  • Literatura kryminalna i detektywistyczna, grozy, sensacyjna i przygodowa
  • Sensacja/Kryminał
  • JUŻ JUŻ

Dodaj cytat z książki Dzieci milionerów