Krótka podróż

Okładka książki Krótka podróż
Jacek Joachim Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Seria z Jamnikiem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Seria z Jamnikiem
Czytelnik
1979-01-01
1979-01-01
kryminał polski jamnik

więcej Więcej

Zbiór opowieści milicyjnych "Krótka podróż" autorstwa Jacka Joachima (pseudonim Zbigniewa Kubikowskiego) jest dla mnie o tyle ważną książką, ponieważ była to pierwsza książka kryminalna jaką przeczytałem w życiu. Dopiero po jej lekturze poznałem takich autorów jak Conan Doyle, Agatha Christie, Raymond Chandler czy Dashiell Hammett. "Krótką podróż" czytałem dwukrotnie:...

Kryminał "milicyjny", ale charakterny :-) Dobry język, nienatarczywe nawiązania do ówczesnej rzeczywistości, raczej skupienie na zagadce. Trzech zagadkach, bo jest to zbiór trzech opowiadań. Dobry przerywnik i możliwość przypomnienia zupełnie innego stylu pisania kryminałów.

Całkiem niezłe kryminały. Pomysły na historie bardzo ciekawe. Na początku każdego z dwóch pierwszych opowiadań trzeba się trochę skupić żeby zapamiętać wszystkie wprowadzone przez autora postaci. Całkiem niezła rozrywka, wciągająca, czyta się bardzo szybko.

Trzy opowiadania kryminalne, których bohaterem jest oczywiście Jacek Joachim. Jacek w Krótkiej podróży porusza się własnym fiacikiem. Oczywiście wszyscy mordercy zostają przez niego ujawnieni.

• Literatura polska
  • Nigdzie nie ma, a chcę przeczytać!!!
  • Kryminał
  • Literatura kryminalna i detektywistyczna, grozy, sensacyjna i przygodowa
  • KRYMINAŁ/THRILLER/SENSACJA
  • Plany najbliższe
  • 2021

Dodaj cytat z książki Krótka podróż