Biała karawana

Wydawnictwo: Pojezierze
8370020194
piotrex

Paweł Tym, emerytowany policjant z Nowego Jorku, zasłużony w walce z dealerami, po dwudziestu pięciu latach wraca do Polski. W drodze powrotnej spotyka znajomych przestępców - Marvina i jego kompana, Adolfa, którzy podejrzewają go o utrudnienia w prowadzeniu interesów. Postanawiają się go pozbyć... Juliusz Grodziński debiutował napisaną wspólnie z Januszem Brylińskim książką "Akcja B-2"....

Juliusz Grodziński debiutował napisaną wspólnie z Januszem Brylińskim książką "Akcja B-2". Dotychczas wydał: "Nocne ptaki", "Numer służbowy 1895", "Adasiu, ja cię wyratuję", "Lustra w Europe Hotel", "Niezwyciężeni", "Przyczepieni do holu" i "Tajemniczy łowca szczurów". Był autorem reportaży i powieści kryminalnych. Zmarł w 1988 roku.

Beti | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Świetny PRL-owski kryminał.Mimo że od razu domyśliłam się czemu Paweł odszedł na wcześniejszą emeryturę,tak byłam ciekawa jak potoczy się wątek kryminalny,gdzie gangsterzy przybywają do PL aż ze Stanów.Wtedy jeszcze Milicja,i telefony stacjonarne także ciekawość zżera jak to było w tamtych czasach.
Opisy tak realistyczne że czułam się tak jakbym sama była w Borach Tucholskich nad jeziorem.Na opis pożaru w lesie autor też poświęcił sporo ,ale czytając prawie widziałam ten ogień.
"Na drodze niewielka brzózka ,samosiejka.Ogień pełznie po nią.Liście więdną pod wpływem żaru ,okaleczone drzewko pozostaje na pogorzelisku."

"Czoło pożaru zbliża się do ściany starych drzew.Wpełza pomiędzy grube pnie,które nie poddają się płomieniom.Ogień ażeby żyć ,musi być w ciągłym ruchu,więc czepia się traw i krzewów,wgryza się głęboko w grubą warstwę ściółki ,żywi igliwiem."
Polecam !!!

Renata | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Jakie miłe zaskoczenie! Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, ale nie żałuję. A najlepsze w niej jest to, że jest starej daty! Gdzie nie ma komórek, super samochodów, rozwiniętej technologii. A przede wszystkim ważne jest to, że jest polska. Bardzo miło było oderwać się od świata teraźniejszego i cofnąć się w czasie. Historia ma dużo wątków, ale każdy jest równie ciekawy.

Fajny, PEERELOWSKI kryminał. Polecam miłośnikom gatunku.

Prus | 2018-07-19
Arturo | 2018-02-14