Nie daj sie zjeść grzybom Candida

Okładka książki Nie daj sie zjeść grzybom Candida Andrzej Janus
Okładka książki Nie daj sie zjeść grzybom Candida
Andrzej Janus Wydawnictwo: Biosłone poradniki
poradniki
Biosłone
2009-01-01
2009-01-01
9788392192251

Chętnie poznałam się z tym tematem jednak mam wrażenie że ta książka była za mało konkretna. Dużo teorii mało konkretów. Zabrakło mi przełożenia na konkretne zalecenia i ukierunkowanie na działania dla potencjalnych zainteresowanych. Jednak informacje warto nabyć. Wiele zamienia w stereotypowym myśleniu.

Książka rewelacyjna. Zmieniająca podejście do życia. Pokazująca jak zdrowe odżywianie jest ważne oraz jak wspierać organizm.

Książka z masą informacji, rzetelnej wiedzy, bez zbędnego, przysłowiowego "owijania w bawełnę".

Znajdziemy tu fakty na temat różnego rodzaju grzybic, podzielone ze względu na zaatakowany układ a nawet wiek i płeć. Dodatkowo pojawia się też notatka autora na temat diagnostyki i leczenia. W książce znajdziemy również sporo przepisów.

Mam jednak z tą publikacją dwa problemy. Pierwszy stricte techniczny, iż została ona wydana w różnych okładkach, rzekomo odświeżona treść, dodane informacje (czytałam wersję z niebieską okładką i tą nowszą biało-różową),jednak... niczym się one nie różnią. Spis treści ten sam, przepisy te same, zakładam, że cała treść również niewiele się różni (o ile w ogóle),co może być bardzo mylące dla potencjalnego czytelnika, tym bardziej biorąc pod uwagę informacje na okładkach na temat "rozszerzonego wydania".

Drugi problem, może nieco bardziej merytoryczny. Książka absolutnie nie dla hipochondryków, bo wychodzi z niej, że każdy z nas z zaawansowaną grzybicą przynajmniej jednego układu się zmaga, czemu też nie do końca można wierzyć.

Do przeczytania w ramach ciekawostki, dla osób zainteresowanych tematem zdrowia, forma sucha, nieco "akademicka", więc nie jest to z pewnością pozycja dla każdego. Według mnie- OK.

Mam jednak z tą publikacją dwa...

Bardzo fajne podejście do tematu. Książka nakierowała mnie na to z czym mogę mieć problemy i jak sobie z nimi tak mniej więcej poradzić. Po lekturze zainteresowałam się tematem, zaczęłam czytać inne książki na temat kuracji. Daje mocno 8, ale.jak będę miała porównanie do innych książek z tego samego tematu może moja ocena się zmienić.

Najlepsze na rynku kompendium na temat Candidy. Tylko, żeby jej wyciszanie i znalezienie lekarzy, którzy nas w tym wesprą było takie łatwe...

Bardzo dużo przydatnych informacji, receptur, porad, nawet przepisów kulinarnych. Wszystko przejrzyście usystematyzowane, podzielone na rozdziały, z objaśnieniami. Polecam.

Dużo o homeopatii, więc trzeba do niej podejść dość racjonalnie.

Dużo o homeopatii, więc trzeba do niej podejść dość racjonalnie.

Polecam. Książka warta przeczytania.

Polecam. Książka warta przeczytania.

porządna dawka rzetelnych informacji!

porządna dawka rzetelnych informacji!

Przeczytana wersja rozszerzona. Nowe wydanie.

Przeczytana wersja rozszerzona. Nowe wydanie.

• Zdrowie
  • Popularnonaukowe