Schopenhauer

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśli i ludzie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Filofioa, biografie, Schpenchauer
filozofia i etyka
peppe

Artur Schopenhauer twórca i najwybitniejszy rzecznik filozoficznego pesymizmu. Nie był filozofem akademickim, rozgłos zdobył późno, jego pisma należały do kanonu lektur wykształconego człowieka na przełomie XIX i XX w. Filozofia Schopenhauera przezywała zmienne koleje. Jako antyteza filozofii heglowskiej zyskuje znowu popularność i znaczenie. Seria "Myśli i ludzie" przedstawia sylwetki i poglądy filozofów, socjologów, psychologów. Każdy tomik zawiera krótką monografię myśliciela, kierunku lub szkoły oraz wybór najbardziej reprezentatywnych dla nich pism.

źródło opisu: Wiedza powszechna 2000

źródło okładki: Wiedza powszechna 2000