50 duchowych klasyków. 50 książek, które zmieniły nasz sposób myślenia

Wydawnictwo: Onepress
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Bogactwo duchowego doświadczenia wielkich umysłów Mahatma Gandhi, Carl Gustaw Jung, Emanuel Swedenborg Malcolm X, święty Augustyn, Shunryu Suzuki Matka Teresa, Muhammad Asad, Czarny łoś Od wieków poszukujemy prawdy i sensu życia. To najwyższa z ludzkich potrzeb. Wszyscy miewamy chwile duchowego przebudzenia, nawet jeśli jesteśmy krytycznie nastawieni do istnienia sił boskich. W takich chwilach wyczuwamy nieuchwytny porządek świata i dostrzegamy więcej niż na co dzień. Najczęściej szybko o tym zapominamy i wracamy do codzienności. Jednak nieliczni -jak Gandhi, Malcolm X czy Matka Teresa -pozostają przebudzeni do końca swoich dni. W tym stanie ducha docierają bliżej prawdy niż inni. Przekazują swą mądrość wszystkim narodom świata i wszystkim następnym pokoleniom. Ich światłe koncepcje wyjaśniają nam sekrety duszy człowieka. Literatura duchowa jest skarbnicą wiedzy nie mniej cenną niż biblioteki naukowe, poetyckie i beletrystyczne. Autor zebrał w tej książce perły tej literatury, tworzone przez wiele wieków. W tym zbiorze znajdziesz odkrywcze przemyślenia o: wędrówce dusz i życiu pomiędzy wcieleniami, percepcji Nieba i Piekła, kosmicznej świadomości duszy, kosmologii Indian, cudach, które widziano, prawdziwych wierzeniach islamu, niebiańskich przepowiedniach, źródłach wewnętrznej energii człowieka, umyśle zen. Ta książka poszerza granice percepcji. To wielka inspiracja dla każdego, kto wierzy, że w życiu musi być coś więcej. Paliwo duszy poszukującej prawdy. Życie duchowe istnieje w nas niezależnie od tego, jaką wyznajemy religię i czy w ogóle wierzymy w Boga. Są chwile, kiedy stajemy na rozstaju dróg i zadajemy sobie pytanie o sens życia. Takie chwile to najlepszy czas na przeczytanie tej książki. Umysł człowieka otwiera się wówczas na to, co nieoczywiste i niematerialne. W takich momentach potrzebujemy pomocy: mądrości ludzi, którzy poświęcili się poszukiwaniu prawdy i pozostawili nam swoje zapiski, żebyśmy mogli kontynuować ich drogę.

Grażyna | 2012-09-20
Przeczytana: wrzesień 2012

Zainspirowała mnie do przeczytania kilku;) kolejnych książek.

Jędrzej | 2016-07-17
gargulecjr | 2014-04-02