Miodosytnictwo

Wydawnictwo: Volumina.pl

Teofil Ciesielski był uznanym botanikiem i pszczelarzem, propagatorem win produkowanych z mieszaniny miodu i owoców. Swoje doświadczenia na tym polu opisał właśnie w Miodosytnictwie, które cieszyło się ówcześnie sporą popularnością pomimo, że komisje na wszelakich wystawach nie uznawały tego rodzaju trunków za godne uwagi. Zarzucano im wręcz, że trącą miodem choć autor niejednokrotnie udowodnił, podając im jednocześnie uznane gatunki wina, że komisje te (choć w icj skład wchodzili ludzie znający się na rzeczy) z racji samego uprzedzenia nastawiały się z góry negatywnie do jego miodów. Dziś napitki alkoholowe na bazie miodu i owoców cieszą się zasłużoną renomą i uznaniem. Szczególnie te, wyrabiane sprawdzonymi, starymi sposobami krzepią ciało i umysł, rozgrzewają po jesiennych i zimowych spacerach. Wszak szeroko znane są lecznicze właściwości miodu pszczelego i miodów pitnych. Aby przybliżyć wszystkim sztukę przerabiania miodu i owoców na napoje – wykonaliśmy reprint Miodosytnictwa.

źródło opisu: http://www.volumina.pl/miodosytnictwo.html

źródło okładki: http://merlin.pl

Kaga | 2013-03-14
Przeczytana: 08 marca 2013

Cieniutka, przystępnie napisana książka o wszelkiego typu alkoholach miodowych. Co i jak i gdzie. Książka, na którą polowałam od lat, w końcu znalazła się w moich łapkach. I choć pisana nieco "niemodnym" językiem, specyficznym i noszącym znamiona archaicznego - wciąż sprawia, że mam ochotę na doskonały półtorak własnej produkcji (pal licho, że będę czekała! własnej roboty miodek!), którym się będę delektowała.... po raz kolejny sięgając po tą książkę i przepisy w niej zawarte.

ryszpak | 2016-02-07
Przeczytana: 2008 rok