Johann Sebastian Bach: muzyk i uczony

Wydawnictwo: Lokomobila
Johann Sebastian Bach: the learned musician
978-83-917471-2-4
Rose

Najnowsza, niezwykła biografia J. S. Bacha - Nadwornego Kompozytora Króla Polskiego - autorstwa prof. Christopha Wolffa, najwybitniejszego badacza życia i twórczości geniusza Baroku. Wydanie polskie zawiera specjalny wstęp autora z sierpnia 2011, prolog, 12 rozdziałów i epilog, oraz osobno ponad 800 przypisów. Ponadto 4 rozbudowane aneksy (szczegółowa chronologia, mapa miejsc, koszty życia...

Wydanie polskie zawiera specjalny wstęp autora z sierpnia 2011, prolog, 12 rozdziałów i epilog, oraz osobno ponad 800 przypisów. Ponadto 4 rozbudowane aneksy (szczegółowa chronologia, mapa miejsc, koszty życia w 1. poł. XVIII w., luterański kalendarz liturgiczny), bibliografia, indeksy dzieł (tematyczny i alfabetyczny) oraz indeks osobowy. Okładkę stanowi linoryt barwny Janiny Kraupe-Świderskiej z 1965 roku: Koncert Jana Sebastiana Bacha (praca ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu).

źródło opisu: http://www.muzykadawna.eu/

źródło okładki: http://www.muzykadawna.eu/

Violoncello | 2014-09-15
Przeczytana: 26 lipca 2014

Bardzo rzetelny, dokładny i barwny obraz życia i Dzieła najwybitniejszego człowieka Muzyki. Mimo stosunkowo niewielu zachowanych świadectw dotyczących samej osoby, charakteru i życia prywatnego Johanna Sebastiana Bacha, książka zaskakuje bogactwem kolorów i dźwięków, daje możliwość wejścia w głąb środowiska w jakim egzystował i tworzył wielki Kantor z Lipska, przybliżając nas do odpowiedzi na pytania o prawdziwą przyczynę niekwestionowanego fenomenu jego Muzyki.

Anna | 2016-11-19
quaffery | 2016-10-14