Prawo cywilne : część ogólna

Seria: Podręczniki Prawnicze
Wydawnictwo: C.H. Beck
prawo cywilne
Konrad

Seria ta stanowi kanon wiedzy niezbędnej każdemu studentowi prawa do zdania egzaminu. W podręczniku „Prawo cywilne – część ogólna” zostały opisane instytucje uregulowane w pierwszej Księdze Kodeksu cywilnego, w tym m.in.: przedmioty stosunku cywilnoprawnego; osoby fizyczne i prawne; czynnosci prawne i inne zdarzenia cywilnoprawne; przedstawicielstwo ze szczególnym uwzglednieniem...

uregulowane w pierwszej Księdze Kodeksu cywilnego, w tym m.in.:

przedmioty stosunku cywilnoprawnego;
osoby fizyczne i prawne;
czynnosci prawne i inne zdarzenia cywilnoprawne;
przedstawicielstwo ze szczególnym uwzglednieniem pełnomocnictwa
i prokury.

Jedenaste wydanie uwzględnia ostatnie nowelizacje Kodeksu cywilnego, a także zostało uaktualnione o nowe orzecznictwo i literaturę.

Prof. dr Zbigniew Radwański – emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek rzeczywisty PAN, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, autor licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, wybitny znawca przedmiotu.

Prof. dr hab. Adam Olejniczak – pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Autor licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, wybitny znawca przedmiotu.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.beck.pl/akademicka-podreczni...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl/akademicka-podreczni...»

ChicaDeAyer | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Prawo, 2014
Przeczytana: styczeń 2014

Pozycja pozwalająca w sposób dobry i jednocześnie nieuciążliwy przygotować się do egzaminu z części ogólnej prawa cywilnego. Umożliwia to prosty język, kondensacja materiału,teoria poparta licznymi przykładami oraz szeroki wykaz źródeł. Dodatkowy plus za oprawę graficzną i wyróżnienie kluczowych zagadnień.

Chatte | 2013-06-26
hquinzell | 2015-02-11

Profesora Olejniczaka miałam okazję i przyjemność poznać na studiach osobiście, prowadził wykłady z prawa cywilnego. Mogłabym go słuchać godzinami, jest jednym z niewielu, któremu uda się na tyle zainteresować studenta, że zdanie egzaminu jest zwykłą formalnością. Podręcznik napisany jest klarownie, pojawia się bardzo dużo przykładów z życia codziennego oraz wiele źródeł, do których można sięgnąć. Polecam serdecznie nie tylko studentom prawa!

Wojciech Krzyżanowski | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, Prawo

Dobrze napisane. Autorzy nie rozpisują się zbytnio nad zbędnymi koncepcjami. Dosyć syntetyczne i bardzo przejrzyste omówienie tematu.

Grot | 2015-11-08

Ocena zawyżona z mojej strony, ale trzeba podkreślić że te podręczniki z Becka są idealne do nauki. Wszystko fajnie, jasno wytłumaczone. Zagadnienia rozłożone na czynniki pierwsze, dużo podpunktów i w tym powtórzeń określonych zwrotów - ważnych przesłanek co pozwala lepiej opanować dane zagadnienie.

Konrad | 2012-05-22
Przeczytana: 22 maja 2012

Książka odnosi się szeroko do zagadnień części ogólnej kodeksu cywilnego, obejmuje orzecznictwo Sądu Najwyższego. Nieco przesadne i zbędne wydają się wywody na temat wykładni.

pannaanna | 2015-09-25
Na półkach: Przeczytane, Studia, 2015
Przeczytana: 21 września 2015

Nie wiem, czy takie było założenie, ale miałam wrażenie, że to kopia Woltera z naniesionymi uzupełnieniami. Przystępna.

ws123 | 2015-03-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book, Prawo
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Podręcznik dla studentów prawa.

Marek Delier | 2018-01-05
| 2017-10-31