Socjologia

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Thinking sociologically
83-7150-151-X
socjologia, Bauman

Socjologia jako wprowadzenie w dziedzinę myśli społecznej oraz sferę samej nauki o społeczeństwie nie wymaga wiedzy specjalistycznej i przeznaczona jest dla każdego, kto interesuje się tymi problemami. Śmiało ją można polecić studentom tej dyscypliny. Autor wyjaśnia podstawowe pojęcia myśli...

źródło opisu: opis autorski

koemata | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Świetna książka, którą czyta się jednym tchem i pewnością, że nie ostatni raz.

AnnaSikorska | 2015-11-29

Po lekturze Gidensa postanowiłam przeczytać i "Socjologię" Baumana. Niestety w zderzeniu z wcześniejszą lekturą ta wypadła dość kiepsko, a do tego ciągle miałam wrażenie przepisywania myśli Ortegi, budowania teorii na siłę

| 2011-08-25

Napisana w przystępny sposób. Można poczytać także dla przyjemności.

Kruszynka | 2016-01-18

Spodziewałam się po Baumanie czegoś lepszego a może po prostu innego. Z niektórymi poglądami autora nie mogę się zgodzić, chociaż rozumiem jego motywacje. Myślę, że książka byłaby lepsza, gdyby była bardziej obiektywna.

Marzena | 2015-01-21

Mała książeczka pokazująca, czym tak na prawdę jest socjologia. Czyta się się lekko, łatwo i przyjemnie.

Monika Czaplicka | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Przed 2011