Prawo cywilne - część ogólna

Okładka książki Prawo cywilne - część ogólna Adam Olejniczak, Zbigniew Radwański
Okładka książki Prawo cywilne - część ogólna
Adam OlejniczakZbigniew Radwański Wydawnictwo: C. H. Beck Seria: Podręczniki Prawnicze nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Podręczniki Prawnicze
C. H. Beck
2021-01-01
2021-01-01
prawo podręcznik akademicki prawo cywilne

Okładka książki Zobowiązania. Część ogólna. Wydanie 11 Adam Olejniczak, Zbigniew Radwański
Zobowiązania. ... Adam Olejniczak, Zb...
Okładka książki Prawo cywilne - część ogólna. Wydanie 13 Adam Olejniczak, Zbigniew Radwański
Prawo cywilne ... Adam Olejniczak, Zb...
Okładka książki Zobowiązania - część szczegółowa. Wydanie 11 Janina Panowicz-Lipska, Zbigniew Radwański
Zobowiązania -... Janina Panowicz-Lip...
Okładka książki Zobowiązania - część ogólna. Wydanie 12 Adam Olejniczak, Zbigniew Radwański
Zobowiązania -... Adam Olejniczak, Zb...

ten podrecznik to klasyka, aczkolwiek niektóre zagadnienie opracowane jakoś topornie, zwłaszcza na poczatku rozkminy nt. prawa podmiotowego moga byc zniechecajace

Dobrze napisana książka, dużo merytoryki, język nieraz niepotrzebnie skomplikowany a przykłady dobrze obrazują zastosowanie danej zasady w danej sytuacji, natomiast nie zawsze pozwalają na zrozumienie tej zasady.

Nie uważam tej książki za dobry materiał przygotowujący do zaliczenia egzaminu z części ogólnej prawa cywilnego, gdyż brakuje w niej rzetelnego opisu każdego przepisu pozwalający na zrozumienie go i stosowanie. Część ogólna to szczególny element prawa cywilnego który wymaga doskonałego zrozumienia, którego ta książka niestety nie zapewnia.

Tym niemniej uważam tę książkę za świetną w celach przygotowawczych do praktyki i zrozumienia zasad funkcjonowania naszego systemu prawnego, historii zmian i orzecznictwa - pod tym względem jest to znacznie lepsza książka.

Książka napisana dobrze i starannie, akurat do nauki prawa cywilnego na kierunku prawo!

Język niepotrzebnie skomplikowany, choć precyzyjny, układ tekstu nie sprzyja pochłanianiu informacji. To dobra pozycja naukowa (z licznymi odwołaniami do osobnych poglądów w doktrynie i praktyki orzeczniczej),ale przeciętny podręcznik do nauki podstaw prawa cywilnego.

Ocena zawyżona z mojej strony, ale trzeba podkreślić że te podręczniki z Becka są idealne do nauki. Wszystko fajnie, jasno wytłumaczone. Zagadnienia rozłożone na czynniki pierwsze, dużo podpunktów i w tym powtórzeń określonych zwrotów - ważnych przesłanek co pozwala lepiej opanować dane zagadnienie.

Profesora Olejniczaka miałam okazję i przyjemność poznać na studiach osobiście, prowadził wykłady z prawa cywilnego. Mogłabym go słuchać godzinami, jest jednym z niewielu, któremu uda się na tyle zainteresować studenta, że zdanie egzaminu jest zwykłą formalnością. Podręcznik napisany jest klarownie, pojawia się bardzo dużo przykładów z życia codziennego oraz wiele źródeł, do których można sięgnąć. Polecam serdecznie nie tylko studentom prawa!

Dobrze napisane. Autorzy nie rozpisują się zbytnio nad zbędnymi koncepcjami. Dosyć syntetyczne i bardzo przejrzyste omówienie tematu.

Podręcznik dla studentów prawa.

Podręcznik dla studentów prawa.

Nie wiem, czy takie było założenie, ale miałam wrażenie, że to kopia Woltera z naniesionymi uzupełnieniami. Przystępna.

Klasyka dla studentów prawa cywilnego. Zagadnienia ujęte w sposób zrozumiały i jasny, ponadto wyjaśnione w przykładach.

• Prawo
  • Prawo