Logika praktyczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9788301119027
podręcznik, prawo, logika, ziembiński,
Omnikoron

Znany, podstawowy podręcznik do nauki logiki, wykorzystywany przez studentów prawa i administracji oraz innych kierunków humanistycznych. Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 - Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 - Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych...

Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 - Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 - Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych informacji z zakresu innych zbliżonych dyscyplin naukowych dokonano w taki sposób, by uwypuklić te wiadomości, które okazują się praktycznie przydatne w pracy prawników, administratorów oraz innego rodzaju organizatorów życia społecznego, czyli dają narzędzia do sprawnego myślenia i argumentowania.

Książkę uzupełnia Aneks, poświęcony rachunkowi predykatów, napisany przez dr Kazimierza Świrydowicza. Umożliwia on wstępne zapoznanie się z pewnym fragmentem problematyki logiki formalnej, wykraczając poza standardowo wykładane na studiach humanistycznych elementy tradycyjnego rachunku nazw.

źródło opisu: ksiegarnia.pwn.pl

Po nitce do szczęścia
Karolina Wilczyńska

7,11 (28 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (26 ocen i opinii)

8,66 (29 ocen i opinii)
Mów do mnie
Lisa Scottoline

7,9 (10 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,82 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Tropik | 2015-02-19
Przeczytana: 1983 rok

Niezapomniany Profesor Ziembiński...Gandhi, Gigant logiki, socjolog i filozof prawa. Wielkim szczęściem było mieć z nim zajęcia, ja to szczęście miałem... "Wiele ciekawych poglądów nt. socjologii prawa spoczywa w archiwum uczelni, poddawanych gryzącej krytyce myszy..." Do dzisiaj brzmi mi to w uszach, dziękuję...

Los | 2013-02-13
Przeczytana: wrzesień 2012

za kilkanaście lat jak znajdę tę książkę w jakimś antykwariacie, to kupię ją ze względu na świetne "teksty" prof. Ziembińskiego. określenie "pewien student nieuk" sprawia, że czujesz się jakbyś czytał swoją własną biografię.

Wartłomiej B | 2011-09-16
Na półkach: Filozofia, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2011

Wszystko przystępnie wyjaśnione, przykłady i anegdotki do każdego rozdziału, świetnie napisana książka. Śmieszyła mnie nachalna propaganda (jako przykład wykluczających się klas podano 'Obywatele Związku Radzieckiego' i 'Kapitaliści' :D), ale w końcu pisana w latach 70.
Niektóre części pominąłem, bo czuję, że i tak na razie bym nie zapamiętał co trudniejszych treści, ale z pewnością wrócę do niej przed maturą.

książek: 1916
kryptonite | 2011-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2011

Pamiętam odrzucenie, kiedy brałam podręcznik do rąk, aby nauczyć się na zaliczenie z logiki. Sama treść nie była aż tak trudna do zrozumienia, ale sam przedmiot nie przypadł mi do gustu. Jednak zaliczyłam;-)

nadachu | 2011-02-20
Przeczytana: 2005 rok

Same anegdotki służące za przykłady... Ach, gdyby tak napisano każdy podęcznik!

maszynistaGrot | 2015-11-08

Jedyny podręcznik, którego zamiast kupić to sobie skserowałem. Niestety chyba jedyny który mógłby przydać się w życiu codziennym...

Aleksandra | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Przedmiot bardzo cięzki do zrozumienia ale dzięki prostym w zrozumieniu opisom łatwo przyswaja się wiedzę. I egzamin zaliczony :)

Weronika | 2011-09-23
Przeczytana: czerwiec 2011

Ziembiński jest ojcem mojej 5 z egzaminu z logiki. ;)

kaleval | 2013-12-14
Przeczytana: 2003 rok

Kampania wrześniowa 2003 i namiętne chwile spędzone z tą książką w sierpniu...

Cirmus | 2013-12-01
Przeczytana: 28 lipca 2012

Bardzo dobry podręcznik do logiki, napisany przystępnym językiem. Polecam!