Okładka książki Logika praktyczna

83-01-11902-0
typ
papier
Omnikoron
6.66 (65 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Znany, podstawowy podręcznik do nauki logiki, wykorzystywany przez studentów prawa i administracji oraz innych kierunków humanistycznych. Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych infor...

Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych informacji z zakresu innych zbliżonych dyscyplin naukowych dokonano w taki sposób, by uwypuklić te wiadomości, które okazują się praktycznie przydatne w pracy prawników, administratorów oraz innego rodzaju organizatorów życia społecznego, czyli dają narzędzia do sprawnego myślenia i argumentowania.

Książkę uzupełnia Aneks, poświęcony rachunkowi predykatów, napisany przez dr Kazimierza Świrydowicza. Umożliwia on wstępne zapoznanie się z pewnym fragmentem problematyki logiki formalnej, wykraczając poza standardowo wykładane na studiach humanistycznych elementy tradycyjnego rachunku nazw.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Wartłomiej | 2011-09-16
Na półkach: Filozofia, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2011

Wszystko przystępnie wyjaśnione, przykłady i anegdotki do każdego rozdziału, świetnie napisana książka. Śmieszyła mnie nachalna propaganda (jako przykład wykluczających się klas podano 'Obywatele Związku Radzieckiego' i 'Kapitaliści' :D), ale w końcu pisana w latach 70.
Niektóre części pominąłem, bo czuję, że i tak na razie bym nie zapamiętał co trudniejszych treści, ale z pewnością wrócę do niej przed maturą.

Los | 2013-02-13
Przeczytana: wrzesień 2012

za kilkanaście lat jak znajdę tę książkę w jakimś antykwariacie, to kupię ją ze względu na świetne "teksty" prof. Ziembińskiego. określenie "pewien student nieuk" sprawia, że czujesz się jakbyś czytał swoją własną biografię.

kryptonite | 2011-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2011

Pamiętam odrzucenie, kiedy brałam podręcznik do rąk, aby nauczyć się na zaliczenie z logiki. Sama treść nie była aż tak trudna do zrozumienia, ale sam przedmiot nie przypadł mi do gustu. Jednak zaliczyłam;-)

nadachu | 2011-02-20
Przeczytana: 2005 rok

Same anegdotki służące za przykłady... Ach, gdyby tak napisano każdy podęcznik!

Weronika | 2011-09-23
Przeczytana: czerwiec 2011

Ziembiński jest ojcem mojej 5 z egzaminu z logiki. ;)

Aleksandra | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Przedmiot bardzo cięzki do zrozumienia ale dzięki prostym w zrozumieniu opisom łatwo przyswaja się wiedzę. I egzamin zaliczony :)

kaleval | 2013-12-14
Przeczytana: 2003 rok

Kampania wrześniowa 2003 i namiętne chwile spędzone z tą książką w sierpniu...

Cirmus | 2013-12-01
Przeczytana: 28 lipca 2012

Bardzo dobry podręcznik do logiki, napisany przystępnym językiem. Polecam!

antychreza | 2014-04-03

Dobry podręcznik, tylko jakoś tak nie przydał się do egzaminu :)

Magda | 2014-06-20

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku