Okładka książki Logika praktyczna

83-01-11902-0
typ
papier
Omnikoron
6.67 (64 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Znany, podstawowy podręcznik do nauki logiki, wykorzystywany przez studentów prawa i administracji oraz innych kierunków humanistycznych. Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych infor...

Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych informacji z zakresu innych zbliżonych dyscyplin naukowych dokonano w taki sposób, by uwypuklić te wiadomości, które okazują się praktycznie przydatne w pracy prawników, administratorów oraz innego rodzaju organizatorów życia społecznego, czyli dają narzędzia do sprawnego myślenia i argumentowania.

Książkę uzupełnia Aneks, poświęcony rachunkowi predykatów, napisany przez dr Kazimierza Świrydowicza. Umożliwia on wstępne zapoznanie się z pewnym fragmentem problematyki logiki formalnej, wykraczając poza standardowo wykładane na studiach humanistycznych elementy tradycyjnego rachunku nazw.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Wartłomiej | 2011-09-16
Na półkach: Filozofia, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2011

Wszystko przystępnie wyjaśnione, przykłady i anegdotki do każdego rozdziału, świetnie napisana książka. Śmieszyła mnie nachalna propaganda (jako przykład wykluczających się klas podano 'Obywatele Związku Radzieckiego' i 'Kapitaliści' :D), ale w końcu pisana w latach 70.
Niektóre części pominąłem, bo czuję, że i tak na razie bym nie zapamiętał co trudniejszych treści, ale z pewnością wrócę do niej przed maturą.

Los | 2013-02-13
Przeczytana: wrzesień 2012

za kilkanaście lat jak znajdę tę książkę w jakimś antykwariacie, to kupię ją ze względu na świetne "teksty" prof. Ziembińskiego. określenie "pewien student nieuk" sprawia, że czujesz się jakbyś czytał swoją własną biografię.

kryptonite | 2011-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2011

Pamiętam odrzucenie, kiedy brałam podręcznik do rąk, aby nauczyć się na zaliczenie z logiki. Sama treść nie była aż tak trudna do zrozumienia, ale sam przedmiot nie przypadł mi do gustu. Jednak zaliczyłam;-)

nadachu | 2011-02-20
Przeczytana: 2005 rok

Same anegdotki służące za przykłady... Ach, gdyby tak napisano każdy podęcznik!

Weronika | 2011-09-23
Przeczytana: czerwiec 2011

Ziembiński jest ojcem mojej 5 z egzaminu z logiki. ;)

Aleksandra | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Przedmiot bardzo cięzki do zrozumienia ale dzięki prostym w zrozumieniu opisom łatwo przyswaja się wiedzę. I egzamin zaliczony :)

kaleval | 2013-12-14
Przeczytana: 2003 rok

Kampania wrześniowa 2003 i namiętne chwile spędzone z tą książką w sierpniu...

Cirmus | 2013-12-01
Przeczytana: 28 lipca 2012

Bardzo dobry podręcznik do logiki, napisany przystępnym językiem. Polecam!

antychreza | 2014-04-03

Dobry podręcznik, tylko jakoś tak nie przydał się do egzaminu :)

Magda | 2014-06-20

Załóż konto za darmo!