Logika praktyczna

podręcznik, prawo, logika, ziembiński,
typ
papier
Omnikoron
6,65 (69 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Znany, podstawowy podręcznik do nauki logiki, wykorzystywany przez studentów prawa i administracji oraz innych kierunków humanistycznych. Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych...

Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych informacji z zakresu innych zbliżonych dyscyplin naukowych dokonano w taki sposób, by uwypuklić te wiadomości, które okazują się praktycznie przydatne w pracy prawników, administratorów oraz innego rodzaju organizatorów życia społecznego, czyli dają narzędzia do sprawnego myślenia i argumentowania.

Książkę uzupełnia Aneks, poświęcony rachunkowi predykatów, napisany przez dr Kazimierza Świrydowicza. Umożliwia on wstępne zapoznanie się z pewnym fragmentem problematyki logiki formalnej, wykraczając poza standardowo wykładane na studiach humanistycznych elementy tradycyjnego rachunku nazw.

źródło okładki: http://www.dobre-ksiazki.com.pl/logika-praktyczna-...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Tropik | 2015-02-19
Przeczytana: 1983 rok

Niezapomniany Profesor Ziembiński...Gandhi, Gigant logiki, socjolog i filozof prawa. Wielkim szczęściem było mieć z nim zajęcia, ja to szczęście miałem... "Wiele ciekawych poglądów nt. socjologii prawa spoczywa w archiwum uczelni, poddawanych gryzącej krytyce myszy..." Do dzisiaj brzmi mi to w uszach, dziękuję...

Los | 2013-02-13
Przeczytana: wrzesień 2012

za kilkanaście lat jak znajdę tę książkę w jakimś antykwariacie, to kupię ją ze względu na świetne "teksty" prof. Ziembińskiego. określenie "pewien student nieuk" sprawia, że czujesz się jakbyś czytał swoją własną biografię.

Wartłomiej | 2011-09-16
Na półkach: Filozofia, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2011

Wszystko przystępnie wyjaśnione, przykłady i anegdotki do każdego rozdziału, świetnie napisana książka. Śmieszyła mnie nachalna propaganda (jako przykład wykluczających się klas podano 'Obywatele Związku Radzieckiego' i 'Kapitaliści' :D), ale w końcu pisana w latach 70.
Niektóre części pominąłem, bo czuję, że i tak na razie bym nie zapamiętał co trudniejszych treści, ale z pewnością wrócę do niej przed maturą.

kryptonite | 2011-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2011

Pamiętam odrzucenie, kiedy brałam podręcznik do rąk, aby nauczyć się na zaliczenie z logiki. Sama treść nie była aż tak trudna do zrozumienia, ale sam przedmiot nie przypadł mi do gustu. Jednak zaliczyłam;-)

nadachu | 2011-02-20
Przeczytana: 2005 rok

Same anegdotki służące za przykłady... Ach, gdyby tak napisano każdy podęcznik!

Aleksandra | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Przedmiot bardzo cięzki do zrozumienia ale dzięki prostym w zrozumieniu opisom łatwo przyswaja się wiedzę. I egzamin zaliczony :)

Weronika | 2011-09-23
Przeczytana: czerwiec 2011

Ziembiński jest ojcem mojej 5 z egzaminu z logiki. ;)

kaleval | 2013-12-14
Przeczytana: 2003 rok

Kampania wrześniowa 2003 i namiętne chwile spędzone z tą książką w sierpniu...

Cirmus | 2013-12-01
Przeczytana: 28 lipca 2012

Bardzo dobry podręcznik do logiki, napisany przystępnym językiem. Polecam!

antychreza | 2014-04-03

Dobry podręcznik, tylko jakoś tak nie przydał się do egzaminu :)

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica