Okładka książki Logika praktyczna

podręcznik, prawo, logika, ziembiński,
typ
papier
Omnikoron
6,65 (69 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Znany, podstawowy podręcznik do nauki logiki, wykorzystywany przez studentów prawa i administracji oraz innych kierunków humanistycznych. Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych...

Obejmuje elementarne wiadomości z zakresu semiotyki (część 1 – Słowne formułowanie myśli), logiki formalnej i ogólnej metodologii nauk (część 2 – Uzasadnianie twierdzeń). Wyboru zamieszczonego w podręczniku materiału z tych dziedzin oraz fragmentarycznych informacji z zakresu innych zbliżonych dyscyplin naukowych dokonano w taki sposób, by uwypuklić te wiadomości, które okazują się praktycznie przydatne w pracy prawników, administratorów oraz innego rodzaju organizatorów życia społecznego, czyli dają narzędzia do sprawnego myślenia i argumentowania.

Książkę uzupełnia Aneks, poświęcony rachunkowi predykatów, napisany przez dr Kazimierza Świrydowicza. Umożliwia on wstępne zapoznanie się z pewnym fragmentem problematyki logiki formalnej, wykraczając poza standardowo wykładane na studiach humanistycznych elementy tradycyjnego rachunku nazw.

źródło okładki: http://www.dobre-ksiazki.com.pl/logika-praktyczna-...»

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Wartłomiej | 2011-09-16
Na półkach: Filozofia, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2011

Wszystko przystępnie wyjaśnione, przykłady i anegdotki do każdego rozdziału, świetnie napisana książka. Śmieszyła mnie nachalna propaganda (jako przykład wykluczających się klas podano 'Obywatele Związku Radzieckiego' i 'Kapitaliści' :D), ale w końcu pisana w latach 70.
Niektóre części pominąłem, bo czuję, że i tak na razie bym nie zapamiętał co trudniejszych treści, ale z pewnością wrócę do niej przed maturą.

Los | 2013-02-13
Przeczytana: wrzesień 2012

za kilkanaście lat jak znajdę tę książkę w jakimś antykwariacie, to kupię ją ze względu na świetne "teksty" prof. Ziembińskiego. określenie "pewien student nieuk" sprawia, że czujesz się jakbyś czytał swoją własną biografię.

kryptonite | 2011-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2011

Pamiętam odrzucenie, kiedy brałam podręcznik do rąk, aby nauczyć się na zaliczenie z logiki. Sama treść nie była aż tak trudna do zrozumienia, ale sam przedmiot nie przypadł mi do gustu. Jednak zaliczyłam;-)

Tropik | 2015-02-19

Niezapomniany Profesor Ziembiński...Gandhi, Gigant logiki, socjolog i filozof prawa. Wielkim szczęściem było mieć z nim zajęcia, ja miałem. "Wiele ciekawych poglądów nt. socjologii prawa spoczywa w archiwum uczelni, poddanych gryzącej krytyce myszy..." Do dzisiaj brzmi mi to w uszach, dziękuję...

nadachu | 2011-02-20
Przeczytana: 2005 rok

Same anegdotki służące za przykłady... Ach, gdyby tak napisano każdy podęcznik!

Weronika | 2011-09-23
Przeczytana: czerwiec 2011

Ziembiński jest ojcem mojej 5 z egzaminu z logiki. ;)

Aleksandra | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Przedmiot bardzo cięzki do zrozumienia ale dzięki prostym w zrozumieniu opisom łatwo przyswaja się wiedzę. I egzamin zaliczony :)

kaleval | 2013-12-14
Przeczytana: 2003 rok

Kampania wrześniowa 2003 i namiętne chwile spędzone z tą książką w sierpniu...

Cirmus | 2013-12-01
Przeczytana: 28 lipca 2012

Bardzo dobry podręcznik do logiki, napisany przystępnym językiem. Polecam!

antychreza | 2014-04-03

Dobry podręcznik, tylko jakoś tak nie przydał się do egzaminu :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica