Historia powszechna średniowiecza

Wydawnictwo: TRIO
historia
welesxxi

Książka obejmuje nie tylko krąg kultury europejskiej, ale ukazuje dzieje ludów i społeczeństw całego ówczesnego świata. Przeznaczona głównie dla środowisk akademickich, będzie też doskonałą pomocą dla nauczycieli historii i ciekawą lekturą dla czytelników zainteresowanych przeszłością.

źródło opisu: Trio

źródło okładki: Trio

Almost Unreal | 2016-12-08

Czytałem tę książkę w 5 klasie podstawówki i już wówczas stała się moją ukochaną lekturą na kilka najbliższych lat. A zaczęło się od zestawu map dołączonych do mojego wydania.
Pierwotnie nie czytałem rozdziałów poświęconych rozwojowi gospodarczemu Europy, skupiając się na historii królów, wodzów i podbojów. Jednak gdy przybyło mi lat, zrozumiawszy, że to gospodarka często decyduje o tym kto jest królem i o zasobach walczących armii przeczytałem tę książkę raz jeszcze, jakbym dostał szansę na ponowne pierwsze spotkanie z nią.
Fascynująca!!!
Szacunek dla autora, którego umiejetność opowiadania o faktach, datach i bitwach jest tak wielka, że prawdziwa, nie zmyślona historia zafascynowała 11-latka.

Tomasz Krok | 2011-09-18

Często musiałem się upewniać, w którym roku wydana była ta książka, nagromadzenie w niej antykościelnej retoryki zakrapianej marksizmem przekracza czasami wszelkie granice, ach te wpływy Le Goff'a...

karolina898 | 2013-08-01

Jest to glownie podrecznik akademicki, jeden z niewielu gdzie znajduje sie wszystko z danej epoki. Polecam ja takze osoba zainteresowanym historia jednak ostrzegam ze przebrniecie przez nia nawet dla historykow nie jest latwe, zreszta przez jakie podreczniki jest ?

Natalia | 2014-10-15

Przydatna książka :) Bardzo dobrze napisana, pomogła mi przy pisaniu pracy badawczej na olimpiadę historyczną.

Jakub | 2013-06-21
Przeczytana: 17 czerwca 2013