Przygody na bezludnej wyspie

978-83-89603-96-8
komiks
komiksy
TrollBobic

Powieść graficzna o strukturze szkatułkowej, pełna tajemnic i
niesamowitości - trzeci album komiksowy autora "Wrzątkuna" i "Hydrioli", znanego m.in. z ilustracji w "Wysokich Obcasach" i nowel w "Lampie".

Książka ukazuje się dzięki dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło opisu: http://www.lampa.art.pl/sklep/index.php?p213,macie...(?)

źródło okładki: http://www.lampa.art.pl/sklep/index.php?p213,macie...»

Galene | 2014-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2014, Komiksy

Krótko: opowieści dziwnej treści, przy czytaniu których dobrze się bawiłam.

skiatos | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Perwersyjna książka, która pretenduje do odkrywczej wiwisekcji kondycji współczesnego człowieka, mitologizowania życia i setki innych znaczeń, jakie nadają jej krytycy i wydawca, a i zapewne sam autor. Do tego dochodzą jeszcze "achy" i "ochy" nad odkrywczością formy tego niby-komiksu. Moim zdaniem to jednak bardzo banalna opowieść, której daleko do prawdziwe interesujących "wiwisekcji kondycji współczesnego człowieka", nie mówiąc już o formie, która autorowi "Przygód..." tym razem nie dopisała. Nominacja do Nike znacznie przesadzona.

Olala | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

Konstrukcja książki-komiksu to zabawa formą. Jedna historia przechodzi w drugą,wraca do początku bo za chwilę rozpocząć nową opowieść. Muszę przyznać, że poziom absurdu autora bardzo mi się spodobał, lubię takie pokręcone historyjki, bazujące na granicy odurzenia albo snu;-)Świetny język wywołujący co chwilę salwy śmiechu. Otwórzmy się i pozwólmy porwać tej zabawie. Plus za świetne rysunki.
"Przedzieranie się przez gęstwinę drobnych, ale niezwykle splątanych gałęzi stało się wkrótce dość uciążliwe.Chciałbym mieć aparat do inspekcji areałów kukurydzianych Wisła- szepnąłem"

cyt.strona 98

giera | 2013-05-16

Wbrew pozorom przygody opisane przez anonimowego autora nie są współczesną wersją Przypadków Robinsona Cruzoe czy Wyspy skarbów.
Co prawda jest statek (wspaniały, ogromny transatlantyk), jest wyprawa na południe (do Afryki, choć mapa nie jest dokładna), jest lądowanie na wyspie (ludnej i zabudowanej), jest cudowne ocalenie i powrót do domu rodzinnego (powrotu syna rodzice nie doczekali; na ostatniej planszy bohater stoi na cmentarzu, trzyma białego kota na rękach). Te wszystkie wydarzenia mają miejsce. Czytelnik dowiaduje się o nich, ma możliwość śledzenia ich, jednakże następują one jakby z boku, poza głównym nurtem historii.
Więc na czym zasadza się akcja "Przygód na bezludnej wyspie"? Na czym polegają tytułowe „przygody”?
Na swoistym horror vacui, który w wykonaniu Sieńczyka sprowadza się do przymusu opowiadania.

- - -
całość tu:

Przemek Skoczyński | 2016-04-16
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Komiks o snuciu opowieści. Mikro-szkatułki. Trochę śmieszne, częściej odjechane i surrealistyczne. Nieźle narysowane i świetnie pokolorwane.

Chiara | 2013-02-26

Komiks w Polsce ma długą i bogatą tradycję. Tutaj najciekawsza jest konstrukcja opowieści, wielowarstwowa i złożona, a obok tego rysunki !!

Sylwia Ligowska | 2017-08-27
Karolina | 2017-08-10
Przeczytana: 2017 rok
tęczowymusicbox85 | 2017-07-23
Przeczytana: 23 maja 2017
buuuka | 2017-07-20
Przeczytana: lipiec 2017
Najlepsze książki 2013 roku cz. 4

Grudzień przynudzeń – wszyscy zestawiają najlepsze w ich ocenie książki, albumy muzyczne, filmy. Układana przez publicystów recenzencka jenga może się utrzyma, może upadnie. Trudno jednak nie poddać się tej grze w podsumowania.

Nike i upiory

Tegoroczne rozdanie nagród Nike komentuje dla nas publicysta, dziennikarz i poeta Marcin Sendecki, pytając nie tylko o rolę dzisiejszych nagród literackich, ale także o to, czy da się dziś pisać o rzeczywistości, nie posiłkując się kliszami i kiczem.