Przygody na bezludnej wyspie

Okładka książki Przygody na bezludnej wyspie Maciej Sieńczyk
Okładka książki Przygody na bezludnej wyspie
Maciej Sieńczyk Wydawnictwo: Lampa i Iskra Boża komiksy
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
komiksy
Tytuł oryginału:
Przygody na bezludnej wyspie
Wydawnictwo:
Lampa i Iskra Boża
Data wydania:
2012-04-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-04-01
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-89603-96-8
Tagi:
komiks
Inne
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 824 (1/2024) Wojciech Bonowicz, Karina Caban, Michael Chabon, Magdalena Czubaszek, Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Dominika Kozłowska, Andrzej Leder, Jakub Majmurek, Anna Marchewka, Jacek Masłowski, Anna Mateja, Maciej Miłkowski, Janusz Poniewierski, Maciej Sieńczyk, Tadeusz Sławek, Monika Świerkosz, Ola Szmida, Aleksandra Woźniak-Marchewka, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Michał Zabdyr-Jamróz
Ocena 8,0
Znak nr 824 (1... Wojciech Bonowicz, ...
Okładka książki Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie Barbara Klicka, Natalia Malek, Natalia Sielewicz, Maciej Sieńczyk
Ocena 7,0
Kobieta, afekt... Barbara Klicka, Nat...
Okładka książki 20 rzeczy o Warszawie Justyna Bargielska, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Mikołaj Łoziński, Maciej Sieńczyk
Ocena 5,3
20 rzeczy o Wa... Justyna Bargielska,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
64 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
275
274

Na półkach: ,

Jak dobrze jest przeczytać komiks zrobiony z jajem.

Podróż w krainę ironicznie wydestylowanej grafomanii i egzaltacji. To jest o nas, bo pewnie wszyscy lubimy podkolorować nasze opowieści. Każdy z nas czasami jest postacią z tego komiksu – chcemy być ładni a wyglądamy nieporadnie, chcemy powiedzieć coś bystrego a wychodzi budyń. Ale w zasadzie nie ma znaczenia o czym to jest. Chodzi o to, jak to jest zrobione.

Sieńczyk tropi antyepickie perypetie, przypadkowe spotkania, celebruje to, co niezgrabne. Trochę jak Białoszewski zanurza się w języku, trochę jak Bareja ironizuje z naszych poważnych przedsięwzięć i osiągnięć. Każdy z nas prowadzi swój własny aparat "Wisła", czego byśmy nie robili – i tak brniemy przez areał kukurydzy.

Sieńczyk nie tylko rysuje w sposób unikatowy i rozpoznawalny (czego wielu innych artystów nie potrafi osiągnąć),ale jego styl wizualny idealnie pasuje do tego jak i co pisze. W wywiadzie dla WP [ https://magazyn.wp.pl/informacje/artykul/maciej-sienczyk-nie-zauwazylem-zadnych-zmian-od-25-lat-zyje-na-uboczu ] mówi o artefaktach, które kolekcjonuje i jasno widać, skąd bierze inspiracje.

Szkoda tylko, że to nie jest tak naprawdę dłuższa opowieść, tylko krótkie epizody posklejane (bardzo zgrabnie) w całość. Po cichu liczę, że autor rzuci się na coś większego i nie utknie w powtarzalnej formule (choć np. Gorey trzymał się jednej konwencji i nie wyszło mu to na złe).

Od strony wizualnej – zrobione perfekcyjnie. Tylko inaczej.

Jak dobrze jest przeczytać komiks zrobiony z jajem.

Podróż w krainę ironicznie wydestylowanej grafomanii i egzaltacji. To jest o nas, bo pewnie wszyscy lubimy podkolorować nasze opowieści. Każdy z nas czasami jest postacią z tego komiksu – chcemy być ładni a wyglądamy nieporadnie, chcemy powiedzieć coś bystrego a wychodzi budyń. Ale w zasadzie nie ma znaczenia o czym to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1129
1128

Na półkach: ,

Komiks o snuciu opowieści. Mikro-szkatułki. Trochę śmieszne, częściej odjechane i surrealistyczne. Nieźle narysowane i świetnie pokolorwane.

Komiks o snuciu opowieści. Mikro-szkatułki. Trochę śmieszne, częściej odjechane i surrealistyczne. Nieźle narysowane i świetnie pokolorwane.

Pokaż mimo to

avatar
641
313

Na półkach: , , ,

Konstrukcja książki-komiksu to zabawa formą. Jedna historia przechodzi w drugą,wraca do początku bo za chwilę rozpocząć nową opowieść. Muszę przyznać, że poziom absurdu autora bardzo mi się spodobał, lubię takie pokręcone historyjki, bazujące na granicy odurzenia albo snu;-)Świetny język wywołujący co chwilę salwy śmiechu. Otwórzmy się i pozwólmy porwać tej zabawie. Plus za świetne rysunki.
"Przedzieranie się przez gęstwinę drobnych, ale niezwykle splątanych gałęzi stało się wkrótce dość uciążliwe.Chciałbym mieć aparat do inspekcji areałów kukurydzianych Wisła- szepnąłem"

cyt.strona 98

Konstrukcja książki-komiksu to zabawa formą. Jedna historia przechodzi w drugą,wraca do początku bo za chwilę rozpocząć nową opowieść. Muszę przyznać, że poziom absurdu autora bardzo mi się spodobał, lubię takie pokręcone historyjki, bazujące na granicy odurzenia albo snu;-)Świetny język wywołujący co chwilę salwy śmiechu. Otwórzmy się i pozwólmy porwać tej zabawie. Plus za...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1552
14

Na półkach: , ,

Krótko: opowieści dziwnej treści, przy czytaniu których dobrze się bawiłam.

Krótko: opowieści dziwnej treści, przy czytaniu których dobrze się bawiłam.

Pokaż mimo to

avatar
656
152

Na półkach:

Perwersyjna książka, która pretenduje do odkrywczej wiwisekcji kondycji współczesnego człowieka, mitologizowania życia i setki innych znaczeń, jakie nadają jej krytycy i wydawca, a i zapewne sam autor. Do tego dochodzą jeszcze "achy" i "ochy" nad odkrywczością formy tego niby-komiksu. Moim zdaniem to jednak bardzo banalna opowieść, której daleko do prawdziwe interesujących "wiwisekcji kondycji współczesnego człowieka", nie mówiąc już o formie, która autorowi "Przygód..." tym razem nie dopisała. Nominacja do Nike znacznie przesadzona.

Perwersyjna książka, która pretenduje do odkrywczej wiwisekcji kondycji współczesnego człowieka, mitologizowania życia i setki innych znaczeń, jakie nadają jej krytycy i wydawca, a i zapewne sam autor. Do tego dochodzą jeszcze "achy" i "ochy" nad odkrywczością formy tego niby-komiksu. Moim zdaniem to jednak bardzo banalna opowieść, której daleko do prawdziwe interesujących...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1601
485

Na półkach: , ,

Wbrew pozorom przygody opisane przez anonimowego autora nie są współczesną wersją Przypadków Robinsona Cruzoe czy Wyspy skarbów.
Co prawda jest statek (wspaniały, ogromny transatlantyk),jest wyprawa na południe (do Afryki, choć mapa nie jest dokładna),jest lądowanie na wyspie (ludnej i zabudowanej),jest cudowne ocalenie i powrót do domu rodzinnego (powrotu syna rodzice nie doczekali; na ostatniej planszy bohater stoi na cmentarzu, trzyma białego kota na rękach). Te wszystkie wydarzenia mają miejsce. Czytelnik dowiaduje się o nich, ma możliwość śledzenia ich, jednakże następują one jakby z boku, poza głównym nurtem historii.
Więc na czym zasadza się akcja "Przygód na bezludnej wyspie"? Na czym polegają tytułowe „przygody”?
Na swoistym horror vacui, który w wykonaniu Sieńczyka sprowadza się do przymusu opowiadania.


- - -
całość tu:
http://dybuk.wordpress.com/2012/07/02/przygody-na-bezludnej-wyspie/

Wbrew pozorom przygody opisane przez anonimowego autora nie są współczesną wersją Przypadków Robinsona Cruzoe czy Wyspy skarbów.
Co prawda jest statek (wspaniały, ogromny transatlantyk),jest wyprawa na południe (do Afryki, choć mapa nie jest dokładna),jest lądowanie na wyspie (ludnej i zabudowanej),jest cudowne ocalenie i powrót do domu rodzinnego (powrotu syna rodzice...

więcej Pokaż mimo to

avatar
756
145

Na półkach: ,

Komiks w Polsce ma długą i bogatą tradycję. Tutaj najciekawsza jest konstrukcja opowieści, wielowarstwowa i złożona, a obok tego rysunki !!

Komiks w Polsce ma długą i bogatą tradycję. Tutaj najciekawsza jest konstrukcja opowieści, wielowarstwowa i złożona, a obok tego rysunki !!

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    96
  • Przeczytane
    87
  • Komiksy
    12
  • Posiadam
    11
  • Komiks
    8
  • 2014
    5
  • 2013
    3
  • Komiksowo
    2
  • Literatura polska
    2
  • Nike 2013
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Przygody na bezludnej wyspie


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także