The Walk

Okładka książki The Walk Richard Paul Evans
Okładka książki The Walk
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Dzienniki pisane w drodze (tom 1) literatura piękna
Dzienniki pisane w drodze (tom 1)
Simon & Schuster
2010-04-01
2010-04-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Opowieść o sposobie radzenia sobie z żałobą po śmierco ukochanej i utracie dotyczczasowego życia..Śmierć i życie to dużo więcej niż się wydaje. Ciekawe ale dopiero się rozkręca. Czytam dalej.

1964

Twoje życie płynie spokojnie, kochasz i jesteś kochana/kochany. Masz pracę, poczucie stabilizacji. A potem dochodzi do wypadku. Tracisz najbliższą osobę, dorobek i poczucie sensu życia. Co pozostaje? Oczyszczająca podróż. Poszukiwanie samej/samego siebie. To rzeczywistość bohatera tej historii. Jego relacja daje wiele do myślenia, dzięki bijącemu z niej spokojowi.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Wciąga niesamowicie. Sięgam po dalsze części

Wciąga niesamowicie. Sięgam po dalsze części

To moje drugie spotkanie z Evansem i na pewno nie ostatnie. Ksiazka rozpoczyna cykl „Dziennikow pisanych w drodze” i rozbudzila moj apetyt na wiecej. Doskonale wstrzelila sie w moja aktualna tematyczna potrzebe. Jest to polaczenie historii drogi jak i filozoficznej podrozy w poszukiwaniu sensu zycia, piekny sposob na uporanie sie z zaloba. Przy tym wszystkim czytalo sie lekko i szybko. Wyciszajaca i dajaca nadzieje. Zapewne wkrotce siegne po kolejne czesci cyklu.

"Zdolność do podziwiania piękna pochodzi od Boga.
Zwłaszcza piękna w drugim człowieku.
Poszukuj piękna w każdym, kogo spotkasz,
a na pewno je znajdziesz.
Każdy nosi w sobie odprysk boskości.
I każdy, kogo spotykamy, ma nam coś do przekazania."

Książka o poszukiwaniu, o drodze, o stracie... Poruszająca.

"Zdolność do podziwiania piękna pochodzi od Boga.
Zwłaszcza piękna w drugim człowieku.
Poszukuj piękna w każdym, kogo spotkasz,
a na pewno je znajdziesz.
Każdy nosi w sobie odprysk boskości.
I każdy, kogo spotykamy, ma nam coś do przekazania."

Książka o poszukiwaniu, o drodze, o stracie... Poruszająca.

Pochłonęłam w niecałe 24 godziny. W trakcie czytania pojawiło się wiele przemyśleń na temat życia, niektóre kwestie aż za bardzo odnoszą się do mojego życia. Bardzo polecam wszystkim, którzy czują się zagubieni w życiu, szukają inspiracji lub motywacji do działania.

Można by rzec, że motyw pieszej wędrówki jako sposób na odreagowanie życiowej traumy jest już i w literaturze i w kinie mocno zgrany. A jednak powieść R. P. Evansa od pierwszych stron wciąga i trudno się od niej oderwać.
Główny bohater Alan Christoffersen, jak w amerykańskim śnie, zdobył wszystko. Założył własną firmę, dorobił się majątku, a nade wszystko miał przy boku wspaniałą kobietę McKaly, którą kochał od lat młodzieńczych i która została jego żoną. Idylla skończyła się jednak nagle w wyniku wypadku i śmierci McKaly. Alan traci wszystko: miłość swojego życia, firmę i sens dalszej egzystencji. Jedynym ratunkiem jaki sam sobie obmyślił jest przemiana, która może się dokonać w pieszej wędrówce przez całe Stany Zjednoczone. Alan zaczyna pisać dziennik, w którym opisuje co ciekawsze zdarzenia i spotkania na swojej drodze. Zaczyna też w nim dojrzewać przemiana i swoista pokora wobec własnego losu.

Książkę czyta się szybko dzięki krótkim rozdziałom i ciekawym, skondensowanym opisom zdarzeń. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale fabuła wciąga jak ulubiony serial, kiedy to z utęsknieniem czekamy na kolejny odcinek. ,,Dotknąć nieba" to pierwsza część z pięciotomowej serii opisującej wyprawę Alana. Dlatego też z niecierpliwością sięgam po kolejny tom, a potem pewnie po następne. Wyruszam na czytelniczą wyprawę wzdłuż całych Stanów Zjednoczonych.

Podpłakiwałam co chwila. Piękna miłość, wędrówka jako cel w życiu. Śmierć. Polecam przeczytać.

Nie będę recenzować każdej książki oddzielnie, ale całość, a ta jest po prostu boska. Zarówno 1 jak i ostatni tom jak dla mnie wciągający. Z całego serca polecam każdemu, kto lubi snuć przeróżne refleksje na temat życia.

• Richard Paul Evans