Umarli nie tańczą

Wydawnictwo: WAM
Dead don’t dance
proza, tragedia, rozpacz
Alicja

Dylan i Maggie mieszkają na niewielkiej farmie pośród kukurydzianych pól Południowej Karoliny. Po wielu latach małżeństwa spodziewają się narodzin pierwszego dziecka. Ich szczęście zmienia się w dramat. Synek rodzi się martwy, a Meggie zapada w śpiączkę. Życie Dylana rozpada się na kawałki, nadzieja ustępuje zwątpieniu, wiara przeradza się w bunt. Czy pozostało coś jeszcze, co nie pozwoli mu pogrążyć się w rozpaczy?

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2009

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/

BagatElka | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Od czasu gdy przeczytałam "W pogoni za świetlikami" miałam plan i gorące pragnienie aby przeczytać wszystkie pozostałe książki Charlesa Martina.
Miałam lecz nie wiem czy temu podołam.
Nie z powodu braku ich dostępności czy też dlatego,że czeka mnie ponad setka kupionych czy tez z powodu braku czasu.Nie wiem czy wytrzyma to moje serce.
Dla niektórych opowieści Martina to tani sentymentalizm,banał i źródło złotych myśli jak ze szkolnego sztambucha.Dla niektórych to terapia szokowa .A jeszcze inni znajdą w nich odpowiedzi na dręczące ich pytania,znajdą nadzieję,wiarę ,miłość i dobroć.Te wszystkie wartości,o których głupio pamiętać w obecnym świecie gdzie ludzi pomagających bliźnim uważa się za frajerów.

Historie,które opisuje Martin poruszają trudne tematy,mówią o cierpieniu,o złości ale i o nadziei,że można nadal żyć i kochać.

Musiałam przerywać czytanie,musiałam bo emocje sprawiały,że bolało mnie nawet oddychanie.Niewiele jest książek,które doprowadzają mnie do takiego stanu i...

Przemysław Zyra | 2015-05-01
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 maja 2015

Książka przyjemna, miły styl autora i narracja zbliżona do poprzednich pozycji. Brakowało mi jednak bardziej ciągłej fabuły. Co prawda jest pewien zwrot akcji, jest oczekiwanie, ale w tym wszystkim nie jest już autentyczny bohater. Innemi słowy w książce jest kilka ciekawych historyjek i momentów, które trochę nie kleją się w cała historię.

Przedstawienie problemu wybaczenia, poszukiwania wiary i wątpliwości, a nawet złości jest całkiem ciekawe i ukazane z ludzkiej strony. Zestawienie dwóch postaci, z których jedna staje się dla drugiej jakimś wzorem jest ciekawym zabiegiem.

Przede mną druga książka o losach bohaterów. Choć po drodze w pierwszym tomie pojawiło się drobne rozczarowanie, to nadal chętnie sięgnę po kolejną część.

kasandra_85 | 2011-09-26
Przeczytana: wrzesień 2011

anika | 2014-10-26

Uwielbiam literaturę fantastyczną, ale tak odrealnionej prozy jak proza Charlesa Martina strawić nie jestem w stanie. Mimo to przeczytałam do końca książkę „Umarli nie tańczą" i jej kontynuację „Maggie”, bo nie umiem niedokończyć książki, którą zaczęłam czytać.

W książce roi się od Wspaniałych Ludzi i Świetnych Przyjaciół, których nic ani nikt nie jest w stanie pokonać – śmierć dziecka, śpiączka, porwania, podpalenie, gwałt – bohaterowie są w stanie wszystko wytrzymać. A mnie po prostu mdli od takich prostych i łatwych rozwiązań, no bo czy możliwe jest, że młoda dziewczyna od razu kocha swoje dziecko pochodzące z gwałtu i w ogóle się nie zastanawia nad jego urodzeniem? Czy pobity urzędnik przeprasza tego kto go pobił? Czy zaprzyjaźniacie się od razu z gołym facetem, grającym na dudach, oczywiście nie wiedząc, że ten facet jest milionerem? Uczniowie po jednej rozmowie z nauczycielem przestają tak sami z siebie ściągać? Główna bohaterka traci dziecko, budzi się ze śpiączki, ponownie...

WMagdalena | 2014-12-30

Życie głównego bohatera naznaczone jest stratą ukochanych i bliskich osób. Gdy w końcu zaczyna wierzyć w siebie, odnajduje swoje miejsce na ziemi los płata mu złośliwego figla. Kolejny raz stawia go w obliczu ciężkiej próby. Dyla ma szanse na nowo spojrzeć w swoje wnętrze, rozejrzeć się dokoła, a za sprawą swoich studentów dostrzec nieszczęście innych.

| 2010-09-22
Przeczytana: 22 września 2010

Nikt z nas tutaj zgromadzonych nie jest w stanie wyobrazić sobie tragedii jaką jest nagła strata swoich najbliższych. Człowiek przez cały życie pracuje, by móc utrzymać swoją rodzinę i zapewnić im wszystko na co zasługują, a potem jego świat zawala się mu w jednej chwili.

Charles Martin jest osobą, która w swoich priorytetach na pierwszym miejscu stawia swoją rodzinę. Żona i dzieci są dla niego czymś tak cennym, że stara się z nimi spędzać każdą wolną chwilę. Stara się im pomagać, jak tylko może i nie ważne są dla niego stereotypy, którymi kieruje się większość mężczyzn. Dzięki temu wypracował sobie tak dobry kontakt ze swoimi najbliższymi, a synowie wspierają jego drogę do spełnienia na każdym kroku.

"Umarli nie tańczą" to powieść opowiadająca o małżeństwie, które zostało wystawione na próbę. Dziecko rodzi się martwe, a niedługo potem Meggie zapada w śpiączkę. Mężczyzna pozostał ze swym cierpieniem sam, a mimo to w ostatecznym rozrachunku nie poddał się. Profesor Styles nadzieją...

Agnieszka-Wawka | 2012-01-07

Dzisiaj chcę wam napisać o książce którą przeczytałam jakiś czas temu. Tak jak większość książek z serii Labirynt ta też dała mi wiele do myślenia i zastanowienia. Lektura o której mowa to "Umarli nie tańczą" Charlesa Martina.

Książka opowiada o Maggie i Dylanie bardzo zgranym ok. trzydziestoletnim małżeństwie zamieszkującym niewielkie miasteczko w Południowej Karolinie. Dylan zagorzały farmer-choć według swego najlepszego przyjaciela Arona niezbyt dobry- z wykształcenia doktor literatury. Maggie piękna kobieta największa miłość swego męża. Idylla miłości,zrozumienia i oddania można by napisać. Gdy dodatkowo okazuje się,że para będzie miała potomka szczęście wydawałoby się już nie mieć miary. W oczekiwaniu na dziecko w ferworze przygotowań na to wielkie święto jakim są narodziny dziecka. Para poznaje nowe uczucia które do tej pory były im obce."Gdy opuszczała przymierzalnię,emanowała już pełnym,cudownym blaskiem kobiety w ciąży. Trzysta dwadzieścia siedem dolarów...

Natasza | 2013-12-06
Przeczytana: grudzień 2013

Historia Dylana jest prosta i banalna. Razem z żoną Maggie wrócili po zakończeniu studiów do niewielkiego miasteczko w Południowej Karolinie. Dylan nie mógł znaleźć pracy jako nauczyciel więc zabrał się do tego co znał z dzieciństwa - do pracy na farmie. Farmerem był kiepskim a zatem żona z niewielką pomocą przyjaciela Amosa napisała podanie o stanowisko nauczyciela. Dylan po jakimś czasie dostaje propozycją pracy.
Kiedy Meggi spodziewa się dziecka, oboje szaleją ze szczęścia. Po dziewięciu miesiącach kiedy ich szczęściem mają być narodziny synka - szczęście pęka jak mydlana bańka...
Podczas porodu dochodzi do tragedi, ponieważ dziecko rodzi się martwe a Meggi zapada w śpiączkę. Lekarze informują Dylana iż nastąpiły nieodwracalne uszkodzenia i istnieje brak szansy na wybudzenie...
Książka pełna emocji....

Julia | 2014-08-08

Nie spodziewałam się nawet, że można napisać tak uroczą książkę nie będąc ani Sparksem ani Greenem.
Były momenty zabawne, były urocze, były wzruszające. Były również takie na które patrzyłam z przymrużeniem oka lub też z zdumieniem.
Książka zaciekawiła mnie jedynie tytułem (świetny pomysł), niczym więcej. Opis książki wcale nie zainspirował mnie do przeczytania jej.
Fantastycznie się ją czyta. Polecam na miły wieczór.

miedzystronami | 2012-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2012

Jak to potrafi ten Charles Martin, że mówiąc o wszystkim, tylko nie o głównym temacie czy poruszanym problemie, uparcie wokół niego krąży, sygnalizuje i podkreśla silnie jego obecność. Potrafi w proste słowa ubrać poważne treści i pod przykryciem zwyczajności przemycić ważne przesłania.

Tym razem stawia swojego bohatera Dylana przed wyzwaniem: jak radzić sobie z życiem i rzeczywistością w obliczu możliwej straty ukochanej osoby? Skąd wtedy czerpać siły, jak odnaleźć tę niezbędną równowagę potrzebną do harmonijnego współgrania z otoczeniem i samym sobą?

Dylan i Maggie oczekują przyjścia na świat pierwszego dziecka, synka. To, co miało przynieść szczęście i spełnienie staje się dramatem i walką o życie. Synek rodzi się martwy, zaś Maggie zapada w śpiączkę a lekarze nie pozostawiają złudzeń: Maggie się nie wybudzi.

Co pozostaje Dylanowi? Kłóci się w nim nadzieja ze zwątpieniem, agresja i bunt z bezsilnością i bezradnością. Jak ma odnaleźć siebie w tym świecie, kiedy nic nie można...