Rafa

Rafa. My Story.
978-83-62478-69-9
sport, tenis
Cathhhy

Od czasów Andre Agassiego żaden tenisista nie rozpalił wyobraźni milionów ludzi na całym świecie tak skutecznie jak Rafael Nadal. W świecie współczesnego sportu jest on prawdziwą rzadkością – zawodnik z krwi i kości, którego określają jego własny naturalny talent, poświęcenie i pokora. Jego rywal i przyjaciel, Roger Federer, ustanowił rekord szesnastu wielkoszlemowych zwycięstw; Nadal jest...

i pokora. Jego rywal i przyjaciel, Roger Federer, ustanowił rekord szesnastu wielkoszlemowych zwycięstw; Nadal jest bliski jego pobicia. Ten nadzwyczajny tenisista na korcie okazuje pasję, którą równoważy tylko jego wdzięk poza sportową areną.
Rafa zabiera nas w podróż do czasów dzieciństwa
i młodości Nadala, aż po rozkwit jego niewiarygodnej kariery. Opisano tu wiele pamiętnych chwil: od triumfu
w finale Wimbledonu w 2008 r. – meczu, który John McEnroe nazwał „najwspanialszym tenisowym pojedynkiem wszech czasów” – do momentu, w którym Rafael jako najmłodszy zawodnik na świecie skompletował wszystkie tytuły Wielkiego Szlema w roku 2010. Jest to podróż nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni, z rodzinnego domu Nadalów na Majorce do szatni na Korcie Centralnym Wimbledonu, gdzie czuje się niewiarygodną presję, jakiej poddawani są tenisiści współzawodniczący w największym turnieju na świecie. Książka stwarza niezwykłą okazję, by spojrzeć na świat z perspektywy tenisisty i dowiedzieć się z pierwszej ręki, co motywuje zazdrośnie strzegącego swojej prywatności zawodnika, który nigdy dotąd nie opisywał publicznie swojego rodzinnego życia.
To odkrywcza historia, odsłaniająca wiele osobistych szczegółów i fascynująca – tak jak sam Rafael Nadal.

źródło opisu: http://www.bukowylas.pl/content/ksiazka/rafa

źródło okładki: http://bukowylas.pl/sites/default/files/imagecache...»

Andzia | 2012-06-20
Na półkach: 2012
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Rafael Nadal ma 26 lat i już od dawna jest gwiazdą tenisa, która przejdzie do historii. Ta książka była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Sam fakt jej napisania, wydania do wglądu dla milionów ludzi był dla mnie szokujący. Bo Rafa Nadal to człowiek niezwykle skromny i szalenie dbający o prywatność swoją i swoich bliskich. Dlatego zastanawiałam się czy ta książka jest pewnego rodzaju "sprzedaniem się"? Oczywiście - nie. Bo w środku nie znajdziemy pikantnych szczegółów z życia sławnego tenisisty ani żadnych skandali. Dowiemy się jednak w jaki sposób rodzi się mistrz, poznamy jego hermetyczne środowisko i podążymy z Rafą w przeszłość, aby zrozumieć wiele jego sukcesów oraz porażek.
Muszę się przyznać, że jestem nie tylko fanką tenisa, ale również samego Rafaela, jednak moja ocena jest obiektywna. Czytałam tę książkę na raty, pozwoliłam sobie czytać po 2 rozdziały w ciągu dnia, bo chciałam się nią delektować, zwyczajnie nie chciałam się z nią szybko rozstawać. Dla fanów Nadala to z całą...

Dociekliwy_Kotek | 2011-11-09
Przeczytana: październik 2011

Nie spodziewałam się, że to będzie tak przyjemna lektura. Bo na dobrą sprawę, co można napisać przeżywszy raptem 25 lat, z czego przynajmniej połowę na korcie? Tymczasem biografia Nadala okazała się książką napisaną z werwą, w sposób, który nawet z prozaicznych zdarzeń czyni fascynujące, barwne epizody, książką niezwykle spójną, a przede wszystkim - pozbawioną gwiazdorskiego zacięcia.
Dodatkowy plus za ciekawe przeplatanie toku głównej opowieści otwierającymi i zamykającymi rozdziały reminiscencjami z dwóch najważniejszych meczów Rafaela: pierwszego wygranego finału Wimbledonu i US Open.

Malg6rzata | 2013-07-31
Przeczytana: lipiec 2013

Dla mnie jako fanki Rafy książka jest wspaniała. Pokazuje jego trudną drogę, zmaganie się z ograniczeniami własnego organizmu oraz siłę psychiki - zwycięstwo umysłu nad ciałem. Ja byłam zachwycona. Pozwoliłam sobie na delektowanie się tą książką, czytałam ją naprawdę bardzo powoli, ale tak właśnie chciałam. Ta książka sprawiła, że zaczęłam jeszcze bardziej podziwiać Rafę. To taki zwykły chłopak, a jednocześnie taki niezwykły. Szczerze polecam.

ServeAndVolley | 2013-07-04
Na półkach: Sport, moja miłość

Po przeczytaniu "Open" Agassi'ego spodziewałam się czegoś lepszego. Może nie książki równie zaskakującej jak u Andre, Rafa nie próbuje szokować, nie jest szczery do bólu jak jego starszy kolega. Są to informacje, które można wyczytać w każdej gazecie, nie mamy przed oczami sportowca, który uchyla rąbka tajemnicy, wprowadza czytelnika w swój świat. Autobiografia jest dobra, ale nic więcej. Żadnych fajerwerków.

Krystian Ozon | 2014-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2014

Po przeczytaniu tej książki można odnieść wrażenie, że Nadal to nieśmiały superbohater. I coś w tym jest. Człowiek, który jednego dnia zdobywa czwartego Wielkiego Szlema w jednym roku kalendarzowym następnego dnia wstaje o 9 rano na trening. W myśl zasady, że "sam talent nie zapewni nikomu miejsca w czołówce- to zaledwie pierwsza cegła, na której trzeba niezmordowanie kłaść następne: pracę,na siłowni, pracę na kortach, studiowanie nagrań meczów własnych i tych rozgrywanych przez swoich rywali, codzienne zmaganie z samym sobą, by być sprawniejszym, lepszym, mądrzejszym..."

bigLebowski | 2013-02-25
Przeczytana: 22 lutego 2013

Od jakiegoś czasu jestem fanem tenisa. Postawiłem przeczytać biografię jednej z największych osobowości tej dyscypliny. Przyznam, iż troszkę się rozczarowałem. Fakt, iż Rafa porusza wiele aspektów prywatnych był bardzo interesujący, biorąc pod uwagę to, jak chroni swojej prywatności. Z drugiej strony opowiadanie o finale Wimbledonu uważam za zbyt nudne. Opowieść ciągnie się przez kilka rozdziałów i wydaje się nie mieć końca, a opisywanie każdego punktu zaczyna zwyczajnie nudzić. Czytają książkę miałem deja vu, iż przeczytany fragment był już opisywany w którymś z poprzednich rodziałów, a niektóre wypowiedzi same sobie przeczą. Jadnakże uważam, iż każdy fan tenisa i każdy fan Rafy musi "Rafę" przeczytać :)

zorbusia | 2012-05-21
Na półkach: 2012
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Uwielbiam poznawać sport od kulis.

Magdalena | 2013-10-05
Na półkach: Sport

Zapewne wielu osobom książka się nie spodoba, bo jakże pisać autobiografię mając dwadzieścia kilka lat i jeszcze wiele do zrobienia w sporcie. Mnie od początku do końca zachwyciła, tylko, że ja nie jestem obiektywna, bo Rafaelem Nadalem zachwycam się od jego wygranej w sopockim turnieju ładnych kilka lat temu. Od tego czasu uważnie śledzę jego karierę sportową. Rafael Nadal nie należy do sportowców wpuszczających media w swoje prywatne życie, dlatego książka jest interesującym źródłem informacji o jego dzieciństwie, relacjach z bliskimi i ciężkich treningach. Jak dla mnie rewelacja, pochłonęłam w jedno popołudnie!

Jacoa1 | 2016-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Obleci ale Open Agassiego lepsze. Podobnie jak biografie Federera oraz Samprasa. Dobre dla młodzieży.

Paulina | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Ciekawa, aczkolwiek dość banalna autobiografia. Nie zaskakuje ale wciąga.