Rafa

Okładka książki Rafa John Carlin, Rafael Nadal
Okładka książki Rafa
John CarlinRafael Nadal Wydawnictwo: Bukowy Las biografia, autobiografia, pamiętnik
Rafa. My Story.
Bukowy Las
2012-01-01
2011-01-01
Maciej Studencki
sport tenis

Super!

Super!

Dodatkowy plus dałem z powodu czystej sympatii do tego tenisisty.

Jakże ja byłem zły, gdy Rafa zaczął podgryzać pozycję Króla Rogera i nawet wpychać się na tron. Z czasem to uczucie ustąpiło i zmieniło się w podziw.

Książka dotyczy początkowej części kariery tenisisty. Dowiadujemy się z niej m.in. o fobiach, natręctwach Rafy, jak ważna jest dla niego obecność rodziny, także na meczach. Przede wszystkim jednak to opisy najważniejszych wydarzeń z życia, w tym meczów tenisowych, które sprawiły i uczyniły z niego Mistrza. Czyta się lekko i przyjemnie.

A tym czasem kariera wciąż trwa w najlepsze.... więc czekam na kolejną część.

Dodatkowy plus dałem z powodu czystej sympatii do tego tenisisty.

Rafa jest jednym z moich ulubionych tenisistów. Uważam, że każdy fan tenisa powinien przeczytać historię młodego zawodnika z Majorki, który zdominował tenis i jest częścią "Wielkiej Trójki". Po przeczytaniu historii Rafy stał się on dla mnie wzorem zawodnika, gdzie każdy młody adept tenisa powinien się uczyć od wielkiego mistrza.

Obowiązkowa lektura dla każdego fana tenisa

Obowiązkowa lektura dla każdego fana tenisa

Federer jest i będzie najlepszy, ale dzięki tej książce dowiedziałem się czegoś oczywistego: Nadal to też jest gość. Mimo specyficznego podejścia Majorczyków do życia autorowi udało się dotrzeć nie tylko do samego Rafy, ale i do jego najbliższych, dzięki czemu dostajemy opowieść o pierwszej połowie niesamowitej kariery świetnego tenisisty.
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Obleci ale Open Agassiego lepsze. Podobnie jak biografie Federera oraz Samprasa. Dobre dla młodzieży.

Ciekawa, aczkolwiek dość banalna autobiografia. Nie zaskakuje ale wciąga.

Ciekawa, aczkolwiek dość banalna autobiografia. Nie zaskakuje ale wciąga.

Po przeczytaniu tej książki można odnieść wrażenie, że Nadal to nieśmiały superbohater. I coś w tym jest. Człowiek, który jednego dnia zdobywa czwartego Wielkiego Szlema w jednym roku kalendarzowym następnego dnia wstaje o 9 rano na trening. W myśl zasady, że "sam talent nie zapewni nikomu miejsca w czołówce- to zaledwie pierwsza cegła, na której trzeba niezmordowanie kłaść następne: pracę,na siłowni, pracę na kortach, studiowanie nagrań meczów własnych i tych rozgrywanych przez swoich rywali, codzienne zmaganie z samym sobą, by być sprawniejszym, lepszym, mądrzejszym..."

Zapewne wielu osobom książka się nie spodoba, bo jakże pisać autobiografię mając dwadzieścia kilka lat i jeszcze wiele do zrobienia w sporcie. Mnie od początku do końca zachwyciła, tylko, że ja nie jestem obiektywna, bo Rafaelem Nadalem zachwycam się od jego wygranej w sopockim turnieju ładnych kilka lat temu. Od tego czasu uważnie śledzę jego karierę sportową. Rafael Nadal nie należy do sportowców wpuszczających media w swoje prywatne życie, dlatego książka jest interesującym źródłem informacji o jego dzieciństwie, relacjach z bliskimi i ciężkich treningach. Jak dla mnie rewelacja, pochłonęłam w jedno popołudnie!

Dla mnie jako fanki Rafy książka jest wspaniała. Pokazuje jego trudną drogę, zmaganie się z ograniczeniami własnego organizmu oraz siłę psychiki - zwycięstwo umysłu nad ciałem. Ja byłam zachwycona. Pozwoliłam sobie na delektowanie się tą książką, czytałam ją naprawdę bardzo powoli, ale tak właśnie chciałam. Ta książka sprawiła, że zaczęłam jeszcze bardziej podziwiać Rafę. To taki zwykły chłopak, a jednocześnie taki niezwykły. Szczerze polecam.

• Sport
  • Tenis