Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem

Tłumaczenie: Marcin Lepa
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Anastasi. Il “Nano” diventato gigante
Michał

ANDREA ANASTASI urodził się jesienią 1960 roku w Poggio Rusco we Włoszech. I choć na koncie ma niezliczone sukcesy sportowe, za swoje największe życiowe osiągnięcie uważa udane małżeństwo i dwoje dzieci. Przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął jako zawodnik i ma za sobą niezwykle bogatą karierę. Rozegrał sto czterdzieści jeden spotkań w barwach reprezentacji Włoch, z którą zdobył mistrzostwo...

Przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął jako zawodnik i ma za sobą niezwykle bogatą karierę. Rozegrał sto czterdzieści jeden spotkań w barwach reprezentacji Włoch, z którą zdobył mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy i wygrał Ligę Światową. Po raz ostatni zszedł z boiska ze złotym medalem Igrzysk Śródziemnomorskich w 1991 roku.

Trzy lata później rozpoczął karierę trenerską. Reprezentację swojej ojczyzny poprowadził po raz pierwszy 28 maja 1999 roku w Sydney. Błękitne, narodowe barwy porzucił po mistrzostwach świata w 2002. Od 2006 przez dwa sezony trenował reprezentację Hiszpanii, z którą najpierw wygrał Ligę Europejską, a potem mistrzostwa Europy. Miesiąc po imprezie, w październiku 2007 roku, został ponownie mianowany selekcjonerem reprezentacji Włoch, którą opiekował się do mistrzostw świata w 2010.

Po zajęciu czwartego miejsca na tym turnieju zdecydował się na zmianę otoczenia i już w lutym 2011 został trenerem reprezentacji Polski. W pierwszym sezonie poprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca w mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej. Jeszcze w tym samym roku, w grudniu, zajął z polską drużyną drugie miejsce w Pucharze Świata, co dało nam przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2012

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/ksiazki/anastasi-krasnal-ktory-stal-sie-gigantem/

Karla | 2012-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2012

Zaczęłam ją czytać wczoraj wieczorem a dziś z rana skończyłam :)
Książka dla osób, które interesują się siatkówką i posiadają bogatą wiedzę na jej temat.
Andrea Anastasi z pozoru nie wydawał się człowiekiem profesjonalnym w swoim fachu, czytając tę książkę można mieć wyrzuty sumienia jeżeli się tak uważało. "Krasnal" był już trenerem dwóch Reprezentacji i " przygody" jakie tam przeżył są zaskakujące. Z pewnością nie raz powrócę do tej lektury. Jest ciekawa oraz pouczająca, ponadto szybko się ją czyta.
POLECAM!

Margoo | 2013-11-06
Przeczytana: sierpień 2013

8 październik 1960 r. W małej miejscowości Poggio Rusco We Włoszech przychodzi na świat mały Andrea. Nikt wtedy jeszcze nie zdaje sobie sprawy, jak wielkim człowiekiem zostanie i jakich cudów dokona…

Książka Pistelliego jest taką książką, o której mogę mówić (pisać) godzinami. Wcale nie dlatego, że jest w niej zawarty ogrom informacji. Wcale nie dlatego też, że jest przepięknie wydana i trzymając ją w rękach ma się wrażenie, że trzyma się przepiękny album, ale dlatego, że siatkówka to coś, do czego od kilkunastu lat mocniej bije moje serce…

Andrea Anastasi – człowiek, którego w Polsce nikomu nie trzeba przedstawiać. Trener naszej siatkarskiej męskiej kadry. Nasz trener. Nasz Andrea, który w ciągu 2 lat dokonuje rzeczy niezwykłych. Takich, których żaden wcześniejszy trener w Polsce nie dokonał…

Ale od początku…

Andrea swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w niewielkiej lokalnej drużynie. Już wtedy wyróżniał się skocznością i talentem nawet wśród starszych. Na tyle, że w...

Quinn | 2013-08-31
Przeczytana: sierpień 2013

Czas napisać opinię o książce, która opowiada o karierze wspaniałego trenera i człowieka. Andrea Anastasi, bo to o nim tutaj mowa, jest kimś, kto zna się na tym, co robi i zawsze stara się robić to jak najlepiej.
W swojej karierze trenerskiej poprowadził 3 reprezentacje. I wszystkie 3 osiągnęły pod jego wodzą sukces. To musi oznaczać, że Andrea to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
"Krasnal, który stał się gigantem" to prawdziwa gratka dla fanatyków siatkówki.
Polecam. :)

Różyczka | 2012-08-10
Przeczytana: 25 października 2012

Wielki Trener i Wielki Człowiek, który z uporem i wielką motywacją do życia dąży do sukcesów własnych i drużyny, którą się "opiekuje". Tak, opiekuje. Andrea Anastasi, bo to o Nim mowa w tej książce - jest swoistym siatkarskim Aniołem Stróżem. Niesamowicie sympatycznym i pogodnym człowiekiem, który zyskał zaufanie nie tylko swoich zawodników, ale przede wszystkim kibiców [szczególnie polskich]oraz ludzi z nim związanych zawodowo i nie tylko.

Życiorys człowieka, który doprowadził swoje drużyny na sam szczyt. Przeszedł przez drogę, która nie zawsze była łatwa i prosta. Trenera, który jest z Naszą Polską Reprezentacją od 2011 roku a już zdążył osiągnąć tak wiele i tak wiele jeszcze przed jest Nim do osiągnięcia. Choć jak mówi, dla niego największym szczęściem jest jego rodzina to także siatkówka zawsze będzie miała jedno z najważniejszych miejsce w jego sercu i życiu.

Nie będę zdradzała szczegółów o tym co jest w książce, natomiast mogę jedynie zapewnić że czyta się ją z wielką...

justa_jp | 2014-04-04

"Tylko zwycięstwami buduję się prawdziwy zespół"

Ciekawa książka, którą przeczytałam jednym tchem. Zainteresował mnie Andrea ze względu na swój silny charakter, hart ducha i wiarę, że to co robi jest najlepszym i najpewniejszym sposobem by dojść na szczyt. Książka opisuje jego drogę od wczesnego dzieciństwa w Poggio Russo, granie w Parmie, Falconarze, Treviso i wreszcie w reprezentacji Włoch . Jego imponująca kariera jako zawodnika zamienia się po czasie w debiut na ławce trenerskiej. Szybko okazuję, że na tym polu również odnosi sukcesy. Przy całym zamieszaniu ze zmianą miejsca zamieszkania, częstymi podróżami nie zapomina o najważniejszym czyli rodzinie.
Uważam, że jest to ciekawa pozycja dla fanów siatkówki ale nie tylko. To książka o człowieku, który nie bał się wyzwań, umiał się podnieść, gdy niemal wszyscy w niego zwątpili. To książka o człowieku spełnionym i szczęśliwym.
POLECAM !!!

Mateusz | 2018-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

"Krasnal, który stał się gigantem" to prawdziwa gratka dla fanatyków siatkówki.

Poznaj historię i tajniki bycia jednym z najlepszych trenerów w historii siatkówki. Książka jest ciekawa oraz pouczająca, ponadto szybko się ją czyta.
Bardzo fajnie wydana z ogromną masą zdjęć. Pięknych, niekiedy zabawnych i niecodziennych.

Absolutnie obowiązkowa lektura dla wszystkich kibiców siatkówki!

Paula | 2012-12-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Po prostu lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników sportu jakim jest siatkówka :D

kangurek13 | 2015-08-29

Świetna biografia świetnego trenera. Anastasi zdobył z polskimi siatkarzami 4 medale i choć później coś przestało się układać, on nadal jest bardzo dobrym szkoleniowcem, a medalu nikt nam nie odbierze. Książka jest ciekawa, zawiera mnóstwo nieznanych i bardziej prywatnych materiałów z życia Andrei, a dodatkowo jest wsparta zdjęciami z różnych etapów jego kariery. Całość jest pięknie wydana. Absolutnie obowiązkowa lektura dla wszystkich kibiców siatkówki!

ChoiYoona | 2013-05-03
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Jak sam tytuł wskazuję Adelio Pistelli był na tyle wspaniały, że odkrył przed nami karty z życia tak sławnego i szanowanego trenera i zawodowego siatkarza, którym jest Andrea Anastasi. Obecny trener męskiej reprezentacji Polski w piłce siatkowej, ma na swoim koncie olbrzymią ilość zwycięstw i medali nie tylko jako trener, ale również jako jeden z najlepszych siatkarzy ligi włoskiej. Dwu krotny Mistrz Świata, Mistrz Europy oraz zdobywca 3 Pucharów CEV. Całe jego życie wiążę się ze siatkówką, każdy mecz to dla niego kolejna przygoda, a zwycięstwo to wisienka na torcie. Perfekcjonista w każdym calu...

Andrea Anstasi poświęcił życie dla siatkówki, ale sprawiało mu to zawsze radość. Każdy trening był dla niego przyjemnościom. Wiadomo jak każdy na swojej drodze spotykał przeciwności losu, ale one spowodowały, że stał się on silną osobą. Wyczerpujące treningi, dążenie do doskonałości - to tylko niektóre elementy, które mówią, ze po prostu oddał siatkówce nie tylko swoje ciało i umysł,...

Basia | 2013-02-24
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Ja, jako kibicka kochająca siatkówkę, muszę mieć wszystko, co z nią związane. Kiedy zobaczę, np. plakat z jakimś siatkarzem, czy czymś związanym z tym sportem, w gazecie, od razu lecę do sklepu i ją kupuję. Podobnie było z biografią Andrei Anastasiego. Ucieszyłam się niezmiernie, kiedy dowiedziałam się, że wydana została biografia tego trenera. Dosłownie skakałam z radości :) Oczywiście, same posiadanie "gadżetów" związanych z siatkówką nie świadczy o tym, że owy sport jest moim ulubionym. Gdy wiem, że zaraz odbędzie się mecz moich ulubionych drużyn, od razu humor mi się poprawia i ze zniecierpliwieniem nie mogę się doczekać, kiedy w końcu rozpocznie się mecz. Ja największą sympatią darzę Asseco Resovię Rzeszów i to właśnie temu klubowi kibicuję najgoręcej. Ale ja tu o drużynach i meczach, a czas napisać recenzję biografii trenera.

Andrea Anastasi aktualnie jest selekcjonerem reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. Trenował też między innymi Hiszpanię i Włochy. Jednak zanim...