Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem

Tłumaczenie: Marcin Lepa
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Anastasi. Il “Nano” diventato gigante
Michał

ANDREA ANASTASI urodził się jesienią 1960 roku w Poggio Rusco we Włoszech. I choć na koncie ma niezliczone sukcesy sportowe, za swoje największe życiowe osiągnięcie uważa udane małżeństwo i dwoje dzieci. Przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął jako zawodnik i ma za sobą niezwykle bogatą karierę. Rozegrał sto czterdzieści jeden spotkań w barwach reprezentacji Włoch, z którą zdobył mistrzostwo...

Przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął jako zawodnik i ma za sobą niezwykle bogatą karierę. Rozegrał sto czterdzieści jeden spotkań w barwach reprezentacji Włoch, z którą zdobył mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy i wygrał Ligę Światową. Po raz ostatni zszedł z boiska ze złotym medalem Igrzysk Śródziemnomorskich w 1991 roku.

Trzy lata później rozpoczął karierę trenerską. Reprezentację swojej ojczyzny poprowadził po raz pierwszy 28 maja 1999 roku w Sydney. Błękitne, narodowe barwy porzucił po mistrzostwach świata w 2002. Od 2006 przez dwa sezony trenował reprezentację Hiszpanii, z którą najpierw wygrał Ligę Europejską, a potem mistrzostwa Europy. Miesiąc po imprezie, w październiku 2007 roku, został ponownie mianowany selekcjonerem reprezentacji Włoch, którą opiekował się do mistrzostw świata w 2010.

Po zajęciu czwartego miejsca na tym turnieju zdecydował się na zmianę otoczenia i już w lutym 2011 został trenerem reprezentacji Polski. W pierwszym sezonie poprowadził biało-czerwonych do trzeciego miejsca w mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej. Jeszcze w tym samym roku, w grudniu, zajął z polską drużyną drugie miejsce w Pucharze Świata, co dało nam przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2012

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/ksiazki/anastasi-krasnal-ktory-stal-sie-gigantem/

Mateusz | 2018-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2018, Siatkówka
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

"Krasnal, który stał się gigantem" to prawdziwa gratka dla fanatyków siatkówki.

Poznaj historię i tajniki bycia jednym z najlepszych trenerów w historii siatkówki. Książka jest ciekawa oraz pouczająca, ponadto szybko się ją czyta.
Bardzo fajnie wydana z ogromną masą zdjęć. Pięknych, niekiedy zabawnych i niecodziennych.

Absolutnie obowiązkowa lektura dla wszystkich kibiców siatkówki!

loker | 2016-03-13

Świetna książka! Wciąga, pochłonąłem ją w jeden wieczór!

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Gorączkowo przeszukuję Internet, aby znaleźć książkę biograficzną związaną z siatkówką. Dotychczas nie było ich wiele. Dlatego każda pozycja, która pojawiła się na polskim rynku wywołuje u mnie niemałe poruszanie i niemal natychmiastową chęć sięgnięcia po nią. Na razie swoimi przemyśleniami i przeżyciami dzielą się tylko trenerzy, żaden z zawodników czy też zawodniczek nie zdecydowali się na ten krok. Był Raul Lozano, Igor Prielożny, teraz nadszedł czas Andrei Anastasiego.

Andrea Anastasi w naszym kraju, i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, zyskał uznanie i szacunek wśród kibiców za sprawą sukcesów z reprezentacją Polski. Za nim jednak objął reprezentację naszego kraju, musiał stawić czoło trudnym decyzjom, momentom zwątpienia, rozczarowania, ale nie brakowało też olbrzymiej porcji szczęścia i radości.

Za sprawą biografii: „Anastasi. Krasnal, który stał się gigantem” autorstwa Adelia Pistelliego możemy z bliska poznać człowieka, który nam, Polakom, dał tyle uśmiechu,...

kangurek13 | 2015-08-29

Świetna biografia świetnego trenera. Anastasi zdobył z polskimi siatkarzami 4 medale i choć później coś przestało się układać, on nadal jest bardzo dobrym szkoleniowcem, a medalu nikt nam nie odbierze. Książka jest ciekawa, zawiera mnóstwo nieznanych i bardziej prywatnych materiałów z życia Andrei, a dodatkowo jest wsparta zdjęciami z różnych etapów jego kariery. Całość jest pięknie wydana. Absolutnie obowiązkowa lektura dla wszystkich kibiców siatkówki!

Tala | 2014-07-09

Jest to książka dla osób, które interesują się siatkówką i kochają naszego byłego trenera AA. <3 jestem wielką fanką siatkówki, dlatego tej książki nie mogło zabraknąć na mojej półce! :)

justa_jp | 2014-04-04

"Tylko zwycięstwami buduję się prawdziwy zespół"

Ciekawa książka, którą przeczytałam jednym tchem. Zainteresował mnie Andrea ze względu na swój silny charakter, hart ducha i wiarę, że to co robi jest najlepszym i najpewniejszym sposobem by dojść na szczyt. Książka opisuje jego drogę od wczesnego dzieciństwa w Poggio Russo, granie w Parmie, Falconarze, Treviso i wreszcie w reprezentacji Włoch . Jego imponująca kariera jako zawodnika zamienia się po czasie w debiut na ławce trenerskiej. Szybko okazuję, że na tym polu również odnosi sukcesy. Przy całym zamieszaniu ze zmianą miejsca zamieszkania, częstymi podróżami nie zapomina o najważniejszym czyli rodzinie.
Uważam, że jest to ciekawa pozycja dla fanów siatkówki ale nie tylko. To książka o człowieku, który nie bał się wyzwań, umiał się podnieść, gdy niemal wszyscy w niego zwątpili. To książka o człowieku spełnionym i szczęśliwym.
POLECAM !!!

OjTaamOjTaam | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013

Dobra książka o niesamowitym człowieku.
Wzbogacona jest wieloma ilustracjami, czyta się lekko i przyjemnie.
Zdecydowanie coś dla osób lubiących siatkówkę.
Pokazuje, że AA jest prawdziwym gigantem! ;)
Polecam.

Kinga | 2013-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2013

"Ta książka jest oddaniem jego zasług. Opowiada prawdziwą historię, a ta, którą przeżył Andrea, działa się w samym centrum historycznej rewolucji włoskiej siatkówki." - Andrea Gardini
Tak więc dla mnie, kibica sportu i siatkówki, nie ma innej opcji, jak tylko zakochać się w tej książce. Dużo zdjęć, dużo ciekawych tekstów- po prostu siatkarskie niebo! Dla mnie ta książka jest po prostu idealna i bardzo cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Niewykluczone, że wrócę do niej jeszcze kilkukrotnie...:)

Buka | 2013-12-26

Dla osoby, której całe życie zaprogramowane jest pod hasło "siatkówka", każda istniejąca na świecie książka, która ma jakikolwiek związek z tą dyscypliną, powinna być świętością. I, jeżeli mam być szczera, ten album (tak to się chyba powinno nazywać) zajmuje w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Jestem młoda, mam wiele zainteresowań i pasji. To oczywiste, ze poszukuję autorytetów i wartości, którymi mogłabym się w życiu kierować. Kiedy w 2011 roku ogłoszono, ze Andrea Anastasi został mianowany trenerem polskiej kadry, pewnie jak większość kibiców niewiele o nim wiedziałam. Powoli, strona po stronie, artykuł po artykule, zaczęłam bardziej interesować się historią tego człowieka. Powinnam przecież wiedzieć, komu Związek powierzył pieczę nad naszą reprezentacją, czyż nie? Teraz, kiedy piszę z perspektywy czasu; kiedy trenerem reprezentacji został ktoś inny, mogę z ręką na sercu powiedzieć, że Andrea Anastasi jest niezwykłym człowiekiem.

Ten album opisuje całe jego życie,...

Margoo | 2013-11-06
Przeczytana: sierpień 2013

8 październik 1960 r. W małej miejscowości Poggio Rusco We Włoszech przychodzi na świat mały Andrea. Nikt wtedy jeszcze nie zdaje sobie sprawy, jak wielkim człowiekiem zostanie i jakich cudów dokona…

Książka Pistelliego jest taką książką, o której mogę mówić (pisać) godzinami. Wcale nie dlatego, że jest w niej zawarty ogrom informacji. Wcale nie dlatego też, że jest przepięknie wydana i trzymając ją w rękach ma się wrażenie, że trzyma się przepiękny album, ale dlatego, że siatkówka to coś, do czego od kilkunastu lat mocniej bije moje serce…

Andrea Anastasi – człowiek, którego w Polsce nikomu nie trzeba przedstawiać. Trener naszej siatkarskiej męskiej kadry. Nasz trener. Nasz Andrea, który w ciągu 2 lat dokonuje rzeczy niezwykłych. Takich, których żaden wcześniejszy trener w Polsce nie dokonał…

Ale od początku…

Andrea swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w niewielkiej lokalnej drużynie. Już wtedy wyróżniał się skocznością i talentem nawet wśród starszych. Na tyle, że w...