Masz tylko dziadka, Lenina i Boga

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-86426-77-5
opowiadania, Polska, Litwa, Rosja, Anglia, policja
jagarkar

Polacy, Litwini, Rosjanie skonfliktowani z angielską policją i pośrednicząca między nimi tłumaczka są bohaterami opowiadań składających się na tę książkę. Są to historie wzruszające, denerwujące, dramatyczne i często humorystyczne. Przeżycia psychologiczne i fizjologiczne. Autorka Svetlana Savrasova urodziła się w Szczecinie, młodość spędziła na Białorusi w rosyjsko-niemieckiej rodzinie,...

Autorka Svetlana Savrasova urodziła się w Szczecinie, młodość spędziła na Białorusi w rosyjsko-niemieckiej rodzinie, przez dziesięć lat mieszkała w Warszawie, obecnie żyje w Anglii i pracuje jako tłumaczka języków słowiańskich dla brytyjskiej policji.
Jest autorką reportaży, esejów i opowiadań w języku rosyjskim oraz czterech tomików poezji miłosnej w języku angielskim i rosyjskim.
Niniejsze opowiadania są debiutem autorki w języku polskim.

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=500