Miłość i małżeństwo

Wydawnictwo: Optima
Love and Marriage
satyra
takisobiejac

"Miłość i małżeństwo" jest inteligentną, dowcipną i w ciepłym tonie utrzymaną opowieścią o uczuciach, która mimo odległości doświadczeń z pewnością będzie nam dziwnie znajoma i bliska.
Gdyby tylko udało się nam zdobyć chociaż trochę tego dystansu do rzeczywistości i wspaniałego poczucia humoru, jaki ma Bill Cosby - wszystko byłoby dużo prostsze, a zwłaszcza życie rodzinne.

źródło opisu: Wydawnictwo Optima, 1991

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Marysieńka | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Wszyscy, a na pewno spora część ludzi na świecie zna Billa Cosby, chociażby z emitowanego i u nas programu telewizyjnego. Ostatnio pojawiły się czarne chmury nad głową tego komika ale po burzy w mediach jakoś ucichło. Książeczka, którą niedawno dostałam "Miłość i Małżeństwo" w bardzo zabawny, dowcipny sposób opowiada o dorastaniu, dojrzewaniu, pierwszych miłosnych uniesieniach, młodzieńczych planach i marzeniach a także życiu małżeńskim jej autora. Nie ukrywam, że czytając śmiałam się sama do siebie z opisywanych przez Billa Cosby zdarzeniach z jego życia, opowiedzianych dowcipnie z dystansem i bez niedomówień. Czytajac nie można oprzeć się wrażeniu, że problemy dorastania są takie same bez względu na kolor skóry, pochodzenie społeczne czy narodowość a jesli są drobne różnice to związane z płcią. Polecam tę książeczkę, bo w dzisiejszym świecie pełnym pośpiechu i problemów, warto się zatrzymać, spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie swoje dorastanie i emocje, które wtedy...

Anna | 2017-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Niska 2