Birobidżan. Sowiecka ziemia obiecana? Żydowski Obwód Autonomiczny w ZSRR

83-906446-8-1
żydzi, ZSRR, historia, Birobidżan
historia
Shoshana25

Na podstawie rozlicznych dokumentów autor prezentuje historie powstania oraz rozwoju Żydowskiego Obwodu Autonomicznego na terenie ZSRR. Książka opisuje zarówno polityczny jak i społeczny aspekt życia ludności żydowskiej na terenie obwodu. Podzielona jest ona na rozdziały, które opisują poszczególne etapy rozwoju obwodu w sposób chronologiczny.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Shoshana25 | 2014-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Początkowo myślałam, że książka nie będzie ani ciekawa, ani porywająca. Jakby z przymusu otworzyłam ją czekając na autobus... Autobus przyjechał, pojechał, potem kolejny - zaczytałam się. I choć to książka poważna, naukowa to napisana tak, że chcę się czytać. Wielkie uznanie dla autora, że z tematu trudnego, bardzo złożonego stworzył pracę ciekawą, bogatą i zachęcającą do zgłębiana opisywanego tematu.