Polisa śmierci

Cykl: Pia Grazdani (tom 1) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Death Benefit
Pcheleczka92

Kolejny thriller medyczny mistrza gatunku Robin Cook mistrz thrillera medycznego i autor kilkudziesięciu bestsellerów powraca z kolejną błyskotliwą opowieścią. Studentka medycyny współpracuje z najwybitniejszym naukowcem Centrum Medycznego Uniwersytetu Columbia nad badaniami, które mogą zrewolucjonizować opiekę medyczną, zapewniając tanie narządy do przeszczepu dla śmiertelnie chorych...

Kolejny thriller medyczny mistrza gatunku

Studentka medycyny współpracuje z najwybitniejszym naukowcem Centrum Medycznego Uniwersytetu Columbia nad badaniami, które mogą zrewolucjonizować opiekę medyczną, zapewniając tanie narządy do przeszczepu dla śmiertelnie chorych pacjentów. Liczy, że praca pod okiem genialnego genetyka da jej szansę uczestniczenia w odkryciach, które pomogą milionom ludzi na całym świecie.

Kiedy w pracowni dochodzi do tragedii, dziewczyna próbuje wyjaśnić, co się wydarzyło w rzekomo bezpiecznym biolaboratorium.

Tymczasem dwaj byli bankowcy z Wall Street skupują polisy osób starych i schorowanych...

Krok po kroku prawda wychodzi na jaw. Jedno pytanie pozostaje jednak bez odpowiedzi: Czy ktoś żeruje na śmierci innych?

Robin Cook jest autorem trzydziestu thrillerów medycznych i twórcą popularności tego gatunku. Dzieli czas między Florydę i New Hampshire. Ostatnie bestsellery, które wyszły spod jego pióra, to Ciało obce, Interwencja i Niebezpieczna gra.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/import/books/K5211/covermin.jpg

Airiis | 2019-03-24
Przeczytana: 24 marca 2019

Temat książki stary jak świat i poruszany już wielokrotnie, a mimo tego wyszedł zgrabnie napisany thriller medyczny.

dusia89 | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Największą przeszkodą podczas całej historii było profesjonalne słownictwo medyczne. Na początku było to strasznie uciążliwe, jednak z czasem się przyzwyczaiłam, mimo, że nie pozwoliło mi to zrozumieć pewnej istoty rzeczy. Kolejnym minusem było, iż bardzo nie lubię niedopowiedzeń na zakończenie książki. Nie wiadomo, czy Pia ukończyła studia, jak dalej potoczyło się jej życie, co się stało z bandytami i kto tak na prawdę był zaplątany w całą sprawę. Pomimo tych minusów, czytało mi się lekturę bardzo dobrze. Niesamowicie szkoda mi było obu naukowców, którzy musieli poświęcić życie i przerwać badania, które miały okazać się przełomem. Miałam do nich ogromną sympatię. Niestety zawsze muszą ginąć moje ulubione postacie. Sięgnę po kolejne pozycje tego autora.

książek: 1933
Malvy | 2018-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 13 września 2018

Przyjemna książka. Lżejsza niż się spodziewałam. Bohaterzy sympatyczni, choć momentami potrafili być irytujący. Pomimo tego, że spodziewałam się czegoś na nieco większym poziomie, bardzo chętnie sięgnę po "Nano".

wCzepkuUrodzona | 2018-08-07
Przeczytana: styczeń 2013

Pierwsza część cyklu Robina Cooka z serii: Pia Grazdani poczatkowo zapowiadała się dość ociężale. Jednak nigdy nie odkłam książek, zawsze muszę je skończyć. W tej pozycji pojawiają się również bohaterowie cyklu o Laurie M i Jacku S. Pia jest studentką i pracuje nad badaniami. Coś idzie na tak i zaczynają się schody. Dowiadujemy się o maffi i ojcu Pii, który jest z nią powiazany.

JAR OST | 2018-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2018

Przeciętna, chociaż zapowiadała się całkiem ciekawie jednak skończyła się pospolicie. Ni to thriller medyczny ni to kryminał. Wcześniejsza książka Cook-a, którą czytałem "Szarlatani" była o niebo lepsza.

Izabela Pycio | 2018-04-11
Przeczytana: 28 marca 2018

"W tym miejscu rzeczywiście tworzono przyszłość, i cieszyła się, że będzie w tym uczestniczyć. Podświadomie wiedziała jednak, że ten kij może mieć dwa końce. Rozwój biologii postępował przerażająco szybko, a raz zdobytej wiedzy nie sposób było wyrzucić z podręczników."

Robin Cook posiada niezwykłą umiejętność tworzenia powieści, w których złożona intryga bazuje na faktycznych osiągnięciach w różnych dyscyplinach medycyny, ale również frapująco wplata w fabułę niesamowite, pionierskie, czasem alternatywne wizje rozwoju nauki leczenia chorób, zaawansowane prace nad innowacyjnymi środkami farmakologicznymi poprawiającymi wydolność organizmu ludzkiego, czy ciemną odsłonę rynku ubezpieczeń społecznych. Wiarygodne opisuje codzienność zawodową lekarzy i pielęgniarek, wiernie oddaje specyfikę społeczności personelu zatrudnionego w ośrodkach szpitalnych i badawczych. Sięgając po książkę autora, zastanawiamy się, w jakim kierunku tym razem poszybuje jego wyobraźnia, przed jakimi...

grd | 2018-03-08
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Robin Cook w swoim żywiole. Ciekawa teoria medyczna, zły świat finansów (ubezpieczeń w szczególności), wyraziści bohaterowie i wartka akcja. Schemat przewijający się w większości powieści tego autora, ale każde jego wydanie jest jakby inne. Akcja płynie na tyle wartko, że książka czyta się właściwie sama. Intryga skonstruowana poprawnie, ale nie wywołuje jakichś większych emocji, a cała tajemnica wyjaśnia się w okolicach połowy książki a dalej jest tylko sensacja. Słowem przyzwoita sensacyjna historyjka na długie wieczory albo nudny dzień w pracy.

gwiazdka | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 24 lutego 2018

Pisząc opinię o „Polisie śmierci” mam tylko nadzieję usprawiedliwienia kolejnej niezbyt wysokiej oceny powieści Cooka. Chociaż planowałam przyznać jeszcze mniej gwiazdek, bo początek był dla mnie nudny wprost przeraźliwie. Początkowe 30% książki to wiadomości ekonomiczno- medyczne, niezjadliwe dla przeciętnego czytelnika, chociaż, przyznaję, napisane sprawnie. Potem akcja ruszyła i powieść dało się już czytać. Oczywiście do końca miałam jedno zasadnicze zastrzeżenie: wszystkie główne bohaterki Cooka są aroganckie, zapatrzone w siebie, najmądrzejsze, a przede wszystkim uważające, że zjadły wszystkie rozumy. Męczyło mnie to znowu podczas lektury, no bo bohaterka się zmieniła, a cechy pozostały. No i naturalnie musi ona być kompletną idiotką, która pcha się wszędzie, gdzie najbardziej niebezpiecznie, ale oczywiście wychodzi z tego bez szwanku. Może zdradzam tu lekko zakończenie, ale skoro widać, że „Polisa…” jest pierwszym tytułem cyklu z Pia Grazdani to chyba mój spoiler jest...

Eli1605 | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 czerwca 2019

Moje kolejne spotkanie z Robinem Cookiem. Pomysł na fabułę jest po prostu świetny i super komponuje się z naszymi czasami. Odejmuję plusika za zakończenie, które dla mnie było bez polotu. Dlatego książka tylko bardzo dobra.

Grzegorz | 2017-12-23

o tu dużo pisać, kolejna, trzymająca w napięciu powieść mistrza thrillerów medycznych. Po przeczytaniu dwóch pierwszych rozdziałów możemy domyślić jak potoczą się losy bohaterów. Ale tym razem Robin Cook wprowadził kilka zmian, mniejszych lub większych zwrotów akcji. Zakończenie jest odrobinę inne niż przyzwyczaił nas do tego autor. Kilka wątków nie zostało wprost wyjaśnionych. Pomimo nowych bohaterów, epizodycznie pojawiają się stali bywalcy: Laurie Montgomery, Jack Stapleton i Lou Soldano. Miałem delektować się "Polisą śmierci" co najmniej przez tydzień, a przeczytałem prawie całą w ciągu jednego dnia :)