Polisa śmierci

Cykl: Pia Grazdani (tom 1) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Death Benefit
Pcheleczka92

Kolejny thriller medyczny mistrza gatunku Robin Cook mistrz thrillera medycznego i autor kilkudziesięciu bestsellerów powraca z kolejną błyskotliwą opowieścią. Studentka medycyny współpracuje z najwybitniejszym naukowcem Centrum Medycznego Uniwersytetu Columbia nad badaniami, które mogą zrewolucjonizować opiekę medyczną, zapewniając tanie narządy do przeszczepu dla śmiertelnie chorych...

Kolejny thriller medyczny mistrza gatunku

Studentka medycyny współpracuje z najwybitniejszym naukowcem Centrum Medycznego Uniwersytetu Columbia nad badaniami, które mogą zrewolucjonizować opiekę medyczną, zapewniając tanie narządy do przeszczepu dla śmiertelnie chorych pacjentów. Liczy, że praca pod okiem genialnego genetyka da jej szansę uczestniczenia w odkryciach, które pomogą milionom ludzi na całym świecie.

Kiedy w pracowni dochodzi do tragedii, dziewczyna próbuje wyjaśnić, co się wydarzyło w rzekomo bezpiecznym biolaboratorium.

Tymczasem dwaj byli bankowcy z Wall Street skupują polisy osób starych i schorowanych...

Krok po kroku prawda wychodzi na jaw. Jedno pytanie pozostaje jednak bez odpowiedzi: Czy ktoś żeruje na śmierci innych?

Robin Cook jest autorem trzydziestu thrillerów medycznych i twórcą popularności tego gatunku. Dzieli czas między Florydę i New Hampshire. Ostatnie bestsellery, które wyszły spod jego pióra, to Ciało obce, Interwencja i Niebezpieczna gra.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...(?)

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/import/books/K5211/covermin.jpg

Thomas886 | 2015-05-13
Na półkach: 2015
Przeczytana: 02 maja 2015

Pia Grazgani, bohaterka kolejnego cyklu powieści.
Studentka medycyny, mająca pochodzenie albańsko-włoskie, rozpoczyna praktyki u boku doktora Rothmanna, noblisty pracującego nad komórkami macierzystymi, które w przyszłości mają zrewolucjonizować hodowle narządów oraz ich przeszczepy.
W czasie, gdy z jednej strony akcja odbywa się w laboratorium Centrum Medycznego Uniwersytetu Columbia, z drugiej strony dwójka finansistów skupujących polisy na życie od starych, schorowanych osób, myślą jak nie dopuścić do upadku swojego interesu i bankructwa, postanawia pozbyć się największego problemu stojącego im na drodze - dr Rothmanna i dr Yamamoto.

Po śmierci naukowców, Pia szuka odpowiedzi na pytanie, jak tak przestrzegający zasad bezpieczeństwa badacze zarażają się bakteriami salmonelli, nad którymi pracowali kilka lat.

W całą sprawę zamieszana została także albańska mafia oraz osoba, która ratuję Pię przed śmiercią i jest to Jej ojciec, którego najmniej spodziewała się spotkać.

W tej...

Sebastian | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Przyznam, że książka jest warta przeczytania. To co mi się spodobało to bohaterka Pia, która dzięki pewności siebie swojemu uporowi potrafiła rozwiązać zagadkę śmierci dwóch naukowców. Taki przykład działania kobiety, która nie jest specjalistą w detektywistycznym świecie pokazuje nam ile my sami jesteśmy w stanie zrobić jeśli tylko to czujemy. Taki upór pozwala nam osiągać cele bez względu na trudności jakie na nas czekają po drodze! A zatem do dzieła, osiągajmy nasze cele! Druga strona książki to obraz działania systemu jego korupcja i triumf pieniędzy, wystarczy mieć odpowiednią ilość, żeby przekupić a nawet zabić niewygodne nam jednostki.

Na półkach: 2013
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Pierwsza z książek Cooka, której nie przeczytałam "jednym tchem". Pierwsza, którą bez żalu odkładałam, żeby zrobić coś innego. Oczywiście nie można zarzucić jej braku pomysłu, czy całkowitej przewidywalności wydarzeń - to nie tak. Po prostu kiedy sięgam po książki tegoż autora oczekuję dużej dawki zawiłych medycznych problemów, błyskotliwych pomysłów patologów sądowych i grozy wynikającej z zagrożenia dla nieszczęsnych pacjentów. A tu nagle pojawia się wielostronicowa analiza przestępczości zorganizowanej i studium psychologiczne osieroconej w dzieciństwie studentki medycyny, która ma problemy z komunikacją interpersonalną i zaufaniem komukolwiek ze swojego otoczenia, a mężczyzn traktuje jak przedmioty do wykorzystania i odstawienia na półkę. Jak dla mnie książka dobra, ale jak na Cooka... za mało "thriller" i za mało "medyczny".

Jaguś | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

To dopiero drugie moje spotkanie z Cookiem, ale myślę, że ta książka jest po prostu przeciętna. Przez większość książki akcja trochę się wlecze, jest masa dialogów, trochę opisów, by nagle na ostatnich 40-50 zaczęło wyjaśniać się wszystko naraz. Nie byłam zachwycona, szczerze mówiąc, trochę męczyła mnie "Polisa Śmierci". Nie zachęcam, ale też nie zniechęcam. W moim mniemaniu trzeba po prostu przeczytać, by ocenić.

6 gwiazdek tylko za postać Pii. Interesująca, ze straszną przeszłością, która niejednego mogła by zniszczyć, ale w jej przypadku tylko wzmocniła charakter.

emindflow | 2013-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Czy Robinowi Cookowi zdarzyło się napisać słabą książkę? Pytanie jest retoryczne, ale ja na taką jeszcze nie trafiłem. Również "Polisa śmierci" nie zawodzi. Jak zwykle u Cooka dostajemy potężną porcję informacji medycznych - tym razem mamy okazję dowiedzieć się więcej na temat badań dotyczących komórek macierzystych. Okazuje się, że rewolucyjne odkrycie dające szansę przedłużenia życia ludziom dotychczas skazanym na przedwczesną śmierć, staje się zagrożeniem dla interesów potężnych organizacji finansowych. W ich obronie wszystkie środki stają się dozwolone, a dobrze opłacona albańska mafia nie cofnie się przed niczym. Nawet jeśli niektóre wątki mogą wydawać się wtórne, to fabuła świetnie się rozkręca, napięcie nie spada do samego końca,a autor kolejny raz potwierdza swoje mistrzostwo. Fani thrillerów medycznych nie będą rozczarowani. Polecam.

Anna | 2012-09-30
Przeczytana: 28 września 2012

Świetna, trzymająca w napięciu jak z resztą większość książek Cooka.

karpatkadobra | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Z pośród wielu, a to naprawdę wielu autorów thrillerów medycznych Robin Cook należy do mojej ,,Topowej Trójki” do mojego Panteonu pisarzy takowych książek. Cook ma sporo zasług i jeszcze sporo wniesie jeśli chodzi o dorobek dobrej powieści z szpitalnymi aferami w tle. Bardzo go cenię za naukowe podejście, do tego co pisze, za to, że jest na bieżąco, a nawet wyprzedza epokę i idzie trochę naprzód w obrębie medycyny, bioinżynierii i genetyki. Jedyne o co można się przyczepić do Cooka to jego słabość do przedstawiania kwestii medyczno-naukowych i wyolbrzymiania ich w stronę tzw. ,,naukowego bełkotu” – a dobrym przykładem ,,złego” przechodzenia w sci-fi jest jego specyficzne dzieło ,,Inwazja”. Jest to dobra książka – coś z tej medycyny tam jest – ale dla mnie to wyjście daleko po za schemat – jak to nazwałem ,,klasycznego kanonu Cooka”, a właśnie za wzór owego Kanonu , uważam ,,Comę”.
,,Polisa Śmierci” Robina Cooka jest taką drobną zagwozdką. Zastanawiam się czy umieścić ją w tym...

ElViento | 2015-09-01
Na półkach: 2015
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Moja pierwsza przeczytana pozycja Cook'a w historii. Bardzo zgrabnie i ciekawie poskładana. Wciąga, nieoczekiwany przebieg przypadków i przede wszystkim medyczne klimaty, które kocham. Polecam serdecznie i wiem, że z Cook'iem zostanę na dłużej :)

magda_reads | 2014-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2014
Agnieszka | 2014-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Jestem lekko rozczarowana...Czytałam wiele książek Cooka ale to było kilka lat temu, po tej przerwie skusiłam się na powrót do tej literatury i...oj faktycznie ''za mało thriller i za mało medyczny" - jak napisała Inga w swojej opinii. Kiedyś nie mogłam się oderwać, od początku książki coś się działo a w tej coś powolutku akcja się rozkręca i jakoś tak mało emocji. Może to ja zmieniłam gust a może Robin Cook uspokoił trochę swoje książki...