Rodowód literacki

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
A--

Zapis wykładów prowadzonych w 1973 r na UW. Książka jest pewnego rodzaju autobiografią (nie tylko literacką, np. można się dowiedzieć że Parnicki jako dziecko miał nietypowe hobby - liturgikę). Sporo mówi się o powieści Słowo i Ciało - Geneza, źródła. W Rodowodzie zawarta jest również dyskusja z uczestnikami wykładów, między innymi z pisarką powieści historycznych Ewą Nowacką. Powieść Nowackiej - Komodus i Markia - dotyczy tego samego okresu (a nawet epizodu) co Słowo i Ciało.

mariola | 2017-07-26
książek: 2004