Jak pomnażać oszczędności? Spraw, by twoje pieniądze zaczęły pracować na ciebie!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edgard
978-83-7788-110-1
finanse, poradnik, edgard
biznes, finanse

Masz nadmiar gotówki i chcesz dodatkowo na niej zarobić? A może chcesz finansowo zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich? Nasz poradnik skutecznie przeprowadzi cię przez labirynt rozmaitych metod inwestowania i uchroni przed popełnieniem kosztownych błędów. Przystępnie opisuje strategie idealne dla początkujących inwestorów, a także prezentuje bardziej złożone rozwiązania dla tych, którzy już odnieśli sukces finansowy i chcą dalej powiększać swój majątek. Poznaj smak satysfakcji płynącej z pomnażania zysków!

W książce znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące właściwego zarządzania finansami osobistymi oraz proste pomysły na poprawienie stanu domowego budżetu. Nauczysz się budować swój profesjonalny portfel inwestycji oraz umiejętnie wyznaczać cele inwestowania. Dowiesz się, jakie są zalety i wady popularnych lokat bankowych, obligacji skarbowych czy polis ubezpieczeniowych. Odkryjesz pułapki ofert bankowych i kruczki funduszy inwestycyjnych, by zminimalizować ryzyko strat. Poznasz również szerokie możliwości inwestycji alternatywnych, np. nieruchomości, wino, sztukę czy złoto. Zrozumiesz zasady działania giełdy oraz mechanizmy funkcjonowania rynków międzynarodowych. Przekonaj się, że inwestowanie to nie wiedza tajemna, ale praktyczna umiejętność, która wskaże ci drogę do świata wielkich pieniędzy!

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/jak-pomnazac-oszczednosci,888.html

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/jak-pomnazac-oszczednosci,888.html

buli | 2014-01-25
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Kto zna pana Macieja z bloga albo gazety, wie że po autorze można spodziewać się rzetelnej i dobrze wykonanej pracy w dziedzinie pisania o pieniądzach :)

Książka skierowana jest do ludzi, którzy nie czują się biegle w dziedzinie ekonomii, nie mają opracowanego własnego budżetu domowego, czują się zagubieni w gąszczu ofert banków, martwią się o przyszłą emeryturę albo po prostu chcą mądrze gromadzić swój kapitał, niezależnie od tego czy zarabiają średnią krajową, czy mają do odłożenia więcej.

Moim zdaniem bardzo dobrze przekazuje i systematyzuje wiedzę o różnych opcjach inwestowania i oszczędzania, pokazuje ryzyko różnych inwestycji, porównuje opcje w perspektywie krótko i długoterminowej (z profesjonalną ostrożnością co do przewidywania przyszłości), cały czas mając na uwadze konkretnego, polskiego czytelnika i nie wchodząc w ekonomiczne abstrakcje.

Podejrzewam, że wielu z czytelników kwota i czas włożone w przestudiowanie książki zwrócą się baardzo szybko ;)

| 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Bardzo dobra książka na start oraz dla osób mających już pewne pojęcie o oszczędzaniu i inwestowaniu, aby pozwolić sobie zweryfikować wiedzą własną i poglądy osobiste. Można wyciągnąć wiele ciekawych, praktycznych porad, z których każda godna jest co najmniej chwili uwagi i zastanowienia.

Maciej Samcik wyjaśnia przebieg i opłacalność wielu operacji finansowych w praktyce. Autor nie ogranicza się do przedstawiania suchych pojęć i drobnych sugestii, ale porównuje, podaje przykłady, zestawia ze sobą pewne wartości tak, aby dostrzec znaczenie instrumentów finansowych oraz ich proporcji w portfelu inwestycyjnym.

I jest też trochę informacji o inwestycjach alternatywnych w kruszce, wina i inne niezależne od koniunktury dobra! :)

Polecam gorrrrrąco!

Piotr | 2014-04-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Nie przeczytałem tej książki w całości - nie było mi to potrzebne. Skupiłem się na rozdziałach, które mnie interesowały - oszczędnościach na lokatach i w funduszach inwestycyjnych. To jednak wystarczy, by książkę ocenić bardzo dobrze.
Profesjonalizm i lekkie pióro Samcika pozwoliły mi się nieco odnaleźć w zawiłościach instytucji finansowych. Dzięki nim wiem już, co mówią do mnie strony internetowe opisujące możliwości pomnażania oszczędności.
Nie jest to książka dla profesjonalistów, raczej dla laików, którzy chcą zacząć oszczędzać świadomie, nie zdając się jedynie na opinie i zachęty agentów finansowych. Tylko tyle i aż tyle. Na dobry początek pozycja obowiązkowa.

lobuz09 | 2017-03-24
Przeczytana: 24 marca 2017

Świetna! Nie sądziłem, że książka o inwestowaniu i pomnażaniu oszczędności może tak wciągać :)
Już nie mogę się doczekać, kiedy wezmę się porządnie za swój budżet. Naprawdę, polecam osobom, których znudziło inwestowanie w lokaty i chcą spróbować czegoś więcej.

Runior | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Według różnych badań, od 50 do 60% Polaków nie posiada oszczędności. To im najbardziej przyda się lektura "Jak pomnażać oszczędności ...". Jest to niewątpliwie bardzo przystępna i dobrze przekazująca treść książka. Wyraźnie odcina się od dziesiątek poradników powielających tę samą myśl na setkach stron. Unika również skomplikowanej terminologii utrudniającej lekturę. Kolejne rozdziały są czytelnie wyodrębnione, a do tego każdy z nich zakończony jest podsumowaniem, które umożliwia czytelnikowi zapamiętanie najważniejszych informacji.
Myślę, że każdy, kto nie zajmuje się (zawodowo lub prywatnie) rynkami finansowymi, może wynieść z lektury sporo pożytecznej wiedzy. Książce można by zarzucić ogólnikowość, jednak moim zdaniem jest ona zgodna z intencją autora- jest to pozycja dla ściśle określonego adresata i ma precyzyjnie określone zadanie. Dlatego też, moim zdaniem jej największym minusem jest to, że nie mam potrzeby sięgnięcia po nią kolejny raz.

Piotr Wróblewski | 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

Większość książki to już "prawdy objawione" i w sumie podstawy dot. w dużej mierze funduszy inwestycyjnych...rozumiem,że nie można jawnie reklmaować,ale w niewspółmiernie mniejszym zakresie Samcik opisuje np.inwestycje alternatywne i nie poświęca analizie problemu np.hedgingu. Ciekawe, ale poradnik wydany kiedyś z Wyborczą był o wiele bardziej praktyczny i konkretny.

czery_ | 2017-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 września 2017

To wszystko jest bardzo piękne, ale daj taką książkę matce która samotnie wychowuje dziecko i pracuje za płacę minimalną, to prędzej strzeli sobie w łeb niż stanie się milionerką.

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Niektórzy może pamiętają amerykański serial "Sabrina, nastoletnia czarownica". Sabrina - półśmiertelniczka, półczarownica mieszka z dwiema ciotka - czarownicami: Helgą i Zelgą. Helga jest spokojna, rozważna, zawsze dużo myśli zanim podejmie jakąkolwiek decyzję. Zelga działa impulsywnie, pod wpływem często skrajnych emocji, nie zastanawia się zbyt wiele nad swoimi czynami i słowami. Różnice w osobowościach były widoczne zwłaszcza w odcinku, w którym ciotkom wypłacono pieniądze z obligacji. Helga oczywiście chciała zakupić kolejne obligacje, marzeniem Zelgi była gra na giełdzie. Dochodzimy tutaj do dwóch pojęć: oszczędzania i inwestowania, które często są mylone. Otóż oszczędzanie jest długofalowe, wiąże się z bardzo niskim ryzykiem , a jego celem jest jedynie ochrona realnej wartości pieniądza. Inwestowanie to całkiem inna bajka. To właśnie na początku wyjaśnia autor książki. Wcześniej jednak wymienia korzyści płynące z...

Katrinaa | 2012-10-12
Przeczytana: maj 2012

Od dłuższego czasu zaglądam na bloga Macieja Samcika, po książce spodziewałam się więc wiele. I nie zawiodłam się. Z pewnością będzie świetną pomocą dla tych, którzy dopiero próbują się rozeznać w możliwościach pomnażaniach oszczędności: funduszach, lokatach, obligacjach, grze na giełdzie itd. Dla tych, którzy mają już jakąś wiedzę może być bardzo dobrym kompendium.

Dannik | 2013-11-11

Książka całkiem dobrze nadaje się do wprowadzenia w świat inwestowania i zarządzania portfelem inwestycyjnym. Informacje przedstawiane są w prosty i klarowny sposób wraz z przykładami, więc lektura nie powinna być problemem nawet dla kompletnego laika, jeżeli chodzi o sferę finansów osobistych, oszczędzania i inwestycji.