Jak inwestować i pomnażać oszczędności?

Maciej Samcik Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno poradniki
Edgard
finanse lokata akcje oszczędzanie oszczędności emerytura złoto inwestowanie poradnik OFE konto oszczędnościowe
poradniki
Samo Sedno

Fajna dla osób nic nie ogarniających

Właśnie takiej książki szukałem! W jasny i przystępny sposób tłumaczy zasady pomnażania majątku tak, że nawet laik potrafi przyswoić tę wiedzę. Z całą pewnością będę stosował zawarte w książce cenne wskazówki dotyczące zarządzania swoimi finansami. Polecam każdemu, dla kogo ten temat jest równie istotny!

Książka bardzo solidnie wprowadza w różne sposoby oszczędzania i inwestowania. Szczerze polecam ją każdemu.

Kilka rzeczy jest w niej nieaktualnych - np. brakuje informacji o zmianach w prawie które powodują że dzienna kapitalizacja odsetek traci sens - ale bardzo szybko można to wychwycić sprawdzająć proponowane przez autora metody.

Bardzo cenna dla mnie książka ze względu na to, że w bardzo przystępny sposób tłumaczy wiele terminów i zjawisk jakie występują na giełdzie a ich zrozumienie jest niezbędne do sprawnego operowania własnymi oszczędnościami i inwestycjami. Polecam na początek!

Pan Maciej Samcik ma dar przedstawiania złożonych relacji związanych z oszczędzaniem i inwestowaniem środków w przystępny sposób. W książce wyjaśniony jest mechanizm działania rynku, ale przede wszystkim pokazuje jak tracimy pieniądze trzymając je na lokatach bankowych i jak temu zapobiedz. Drugi ważny temat, to jak zbudować dodatkową emeryturę odkładając regularnie...

Książka Macieja Samcika przeznaczona jest dla tych, którzy mają odłożony kapitał, lecz nie wiedzą nic o rynku i jego zasadach. Autor przystępnie wyjaśnia i jednocześnie testuje nową dla nas wiedzę. Dostajemy porady jak przygotować się do kariery, powziąć decyzję o zmianie dotychczasowego trybu życia.

Tłumaczy nam jakie jest ryzyko i teoretyczne korzyści związane z...

Inwestowanie w pigułce. Książka bardzo dobra dla osób które chcą zacząć inwestować lub zaczęły. Gorąco polecam :-)

Idealna książka dla osoby, które zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem/oszczędzaniem. Autor omawia "po ludzku" chyba wszystkie możliwe opcje, analizując ich zalety i wady. Polecam.

Bardzo dobra, rzetelna książka podsumująca metody oszczędzania oraz możliwości inwestycyjne dla laików. Autor w sposób streściwy tłumaczy co robić z nadwyżką pieniążną. Podobała mi się ta pozycja, ponieważ znalazłam w niej porady i przemyślenia, których brakowało mi w innych podobnych poradnikach, a także inny punkt widzenia dotyczący niektórych produktów finansowych....

Książka dotyka absolutnych podstaw zagadnień związanych z oszczędzaniem i inwestowaniem. Jest też napisana bardzo prostym językiem - autor to dziennikarz, więc wie jak trafić do zwykłego człowieka. W treści znajduje się trochę anegdot "z życia", ale zupełnie brak wzorów matematycznych, szczegółowych wykresów i wiedzy teoretycznej. Dla przykładu, próżno szukać wzoru na...

• Finanse
  • Chcę w prezencie
  • Ekonomia
  • Poradniki
  • Biznes
  • Finanse
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jak inwestować i pomnażać oszczędności?