Bloger - poradnik dla blogerów

poradnik
poradniki
Okularnica

To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga – stylem i sposobem życia. Dostaniesz odpowiedzi na 100 najważniejszych pytań, jakie zadaje sobie każdy bloger. Odkryjesz, jak zbudować popularnego bloga. Dowiesz się, jak grać na...

Odkryjesz, jak zbudować popularnego bloga. Dowiesz się, jak grać na emocjach czytelników, tworzyć unikatowe teksty i przekuwać popularność na solidne zarobki. Zobaczysz, jak zdobyć, utrzymać i animować społeczność na blogu.

Niestety, ta książka nie jest kluczem do skarbu, a jedynie mapą wskazującą do niego drogę. Twój sukces nie będzie zależał od tego, jak uważnie przeczytasz cały poradnik i czy zastosujesz się do wszystkich wskazówek.
Weź z niego tylko to, co pasuje do twojego stylu, planów i ambicji.

vandenesse | 2013-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2013, E-booki
Przeczytana: 01 marca 2013

Nie zamierzam zakładać bloga. Jednak zjawisko blogosfery jest tak intrygujące, że z wielką przyjemnością przeczytałam poradnik Tomka Tomczyka czyli Kominka.
Książka na pewno nie jest dla tych, którzy blogami nie interesują się w ogóle. Jest mnóstwo ciekawych wątków z życia Kominka ale jednak głównym tematem jest blogosfera.
Poradnik skierowany jest głównie do osób, które bloga chcą traktować jako sposób na życie - ze wszelkimi tego konsekwencjami - czyli coś z czego można się również utrzymać.
Z epilogiem mam problem - poczekam na drugą książkę, której przedsmakiem jest właśnie końcowy rozdział "Blogera".

Tomek | 2012-09-28

Nie jestem czytelnikiem blogów, więc może stąd wynika moje niezrozumienie dla tej idei. Książka jest po prostu słaba. Obiecałem sobie, że ją przemęczę, jednak kiedy doszedłem do momentu, w którym autor sam siebie cytuje, sam siebie analizuje i sam opowiada o tym jak genialne jest to co napisał, poddałem się. Dawno nie czytałem książki tak nasyconej megalomanią. To pozycja bardzo niszowa, dla fanów tego słynnego podobno blogera.

Wieruch | 2013-07-04
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Szukałem książki, która pomoże mi w prowadzeniu bloga. To pierwsza pozycja, która wpadła mi w ręce. Kominka (pseudo Tomka Tomczyka) znałem już wcześniej, ale z tej starej-gorszej wersji.

Początek poradnika mnie nie zachęciał do dalszego czytania. Miałem moment zwątpienia i nawet chciałem odłożyć książkę na półkę. Jednak po kilku kolejnych stronach Kominek mnie do siebie przekonał i tak już pozostało do końca książki.

Pozycja ta jest naprawdę świetnym poradnikiem dla początkujących blogerów. Kominek zwraca uwagę, że jest ona dedykowana do ludzi, którzy chcą na blogowaniu zarabiać. Tak czy siak można z niej wiele wyciągnąć. Ja nie kieruje się chęcią zarobku na blogu, a i tak wiele aspektów wdrożyłem w życie. Dzięki temu mój blog działa lepiej i jest bardziej przejrzysty. Za to jestem Kominkowi wdzięczny i polecam każdemu blogerowi ten poradnik.

Okularnica | 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Jednym zdaniem? - Biblia dla blogerów.

Bez gwiazdorzenia, z humorem, bez ściemy, obiektywnie, dobitnie, treściwie, merytorycznie - no po prostu taka kawa na ławę.

Napisałam to ja - nie mająca bloga i nie czytająca Kominka (druga część zdania do korekty).

Przeczytana: 09 grudnia 2013

Słyszałam wiele pochlebnych opinii na temat tej książki. Chyba spodziewałam się zbyt wiele. Język jest prosty i zrozumiały ale czyta się tę pozycję bardzo ciężko. Nie przepadam za osobami, które uważają się za lepsze od innych. Autor książki co chwilę cytuje siebie, wychwala siebie pod niebiosa a wszystkich innych uważa za gorszych. Zamoast odpoczynku czułam jedynie znudzenie i niechęć do autora. Jeśli ktoś chce zarobić pieniądze na prowadzeniu bloga (i tylko na to są nastatawieni) to z pewnością znajdzie tu wiele rad dla siebie. Dobrze, że nie kupiłam tej książki (choć miałam ją w księgarni w koszyku ale jednak odłożyłąm) bo byłyby to zmarnowane pieniądze.

Natasha Natblue | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Jak to się dzieje, że na pewne blogi wchodzimy codziennie, spędzamy nawet na nich kilka godzin, a inne opuszczamy czasami nawet zanim jeszcze cała strona się załaduje? Co mają w sobie takie blogi jak fashionelka.pl, kominek.es czy krisssy.blogg.no, że ich statystyki szokują przeciętnego blogera, a także wywołują zazdrość z powodu tak ogromnej ilości unikalnych użytkowników? I wreszcie, czemu niektórzy zarabiają na blogowaniu, a inne nie? Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na chociaż jedno z tych pytań koniecznie sięgnijcie po książkę „Bloger” autorstwa Tomka Tomczyka, znanego powszechnie jako Kominek, a wówczas wszystko okaże się jasne. Powiedzmy.

Czemu „powiedzmy”? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że niektórzy po przeczytaniu tej pozycji mogą stwierdzić „nie, jednak nie nadaję się do blogowania, jestem słabym blogerem”. Szczerze mówiąc, sama tak pomyślałam. Nawet teraz doskonale wiem, że taka jest prawda. Ale jako uparta osoba nie zrezygnowałam! Wzięłam się momentalnie w...

Sowa Blogowa | 2013-12-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Do blogosfery wkroczyłam 28 sierpnia 2004 roku, ponad 9 lat temu, nic więc dziwnego, że tematyka książki jest mi niezwykle bliska. "Bloger" to pozycja naprawdę dobra, trafna i wyrazista, czyli... tak, dokładnie taka, jaki powinien być dobry blog.

Podobnie jak autor książki, wypracowałam sobie swój własny styl pisania. Ale nie tylko - również mam jasno sprecyzowany cel blogowania i tu totalnie rozmijam się z Kominkiem: ja na blogu zarabiać nie chcę i nie zamierzam. Mało tego, nie potrzebuję też użerać się ze spamem, linkami do blogasków, hejterami, wulgaryzmami itepe i po wielu latach szarpania się z komentarzami postanowiłam, że mojego bloga się nie komentuje. Po prostu. Można go kochać, można i nienawidzić - ja naprawdę nie muszę wiedzieć, po której jesteś stronie. Możesz go czytać, ale skomentować możesz tylko mailowo lub na moim profilu fb - oczywiście, jeśli jesteś moim Znajomym. Proste, jasne zasady, zero stresu. Blog jest mój i na nim panują moje zasady.

Wracając do...

Christoph | 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Czytam bloga/-i Kominka niemal od samego początku jego działalności, co być może powinno wprawiać mnie w zakłopotanie podobne do Kominkowego, zważywszy, jak wyglądały pierwsze lata jego blogowania. Może powinno, ale nie wprawia, bo od początku widziałem w Tomczyku człowieka potrafiącego pisać inteligentnie i w punkt, i tylko czekałem, kiedy zrzuci zupełnie mu niepotrzebną wulgarną otoczkę.

Minęło parę lat i oto pojawiła się jego pierwsza książka będąca poradnikiem dla początkujących blogerów. Z racji, że swojego czasu również przynależałem do tego szlachetnego grona, a i dzisiaj zdarza mi się tu i tam coś skrobnąć, sięgnięcie po książkowy debiut Tomczyka było kwestią czasu. Napisany luźnym, gawędziarskim stylem "Bloger" przekazuje wiele cennych rad dla osób, które jeszcze nie zaczęły przygody z blogiem oraz tych trochę już z tematem obytych. Do mnie ta książka przemówiła mocno tym bardziej, że w wielu przemyśleniach Kominka odnalazłem swoje własne. To jednak, czego zazdroszczę mu...

Minerwa | 2013-08-30
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Całość opinii: http://minerwaproject.blogspot.com/2013/08/krol-blogerow-ksiazke-pisze.html :-)
Najbardziej zachwyciły mnie dwie rzeczy. Pierwszą jest bardzo przystępny, wciągający styl. Nie mogę czytać zbyt długich tekstów na komputerze, a Blogera połknęłam w dwie doby. Poza tym bardziej podobały mi się rozdziały, w których autor pokazywał, jaki powinien być dobry tekst. Myślę, że budowania napięcia mógłby uczyć wiele osób na forum literackim (mnie też, bo ostatni mój twór leży i kwiczy pod tym względem).

Hersus | 2014-04-12
Przeczytana: kwiecień 2014

Blogosfera od dłuższego czasu może pochwalić się szybkim i regularnym rozkwitem. Mało komu kojarzy się już tylko z pamiętnikami nastolatków, którzy nie potrafią dogadać się z rodzicami. Coraz częściej sięga się do niej po informacje sprawdzone, polecane przez tych, którzy dość dobrze wgryźli się w dany temat. Najczęściej odwiedzam blogi kulinarne w poszukiwaniu ciekawego przepisu. Literackie, a dokładniej recenzenckie zwłaszcza, gdy nie wiem, co teraz przeczytać. Ostatnim rodzajem są te o problematyce komputerowej, chociaż jako informatyk powinienem bardziej się nimi interesować. Prócz nich znajdziemy modowe, polityczne, z nowinkami technicznymi czy też wiele innych. Tworzone jest coraz więcej platform umożliwiających nawet największemu laikowi szaleństwo w sieci. Do najczęściej wykorzystywanych stron zaliczamy blogspot.com, blox.pl czy też wordpress.com. Po założeniu niestety pojawiają się schody. Jak tu się wybić wśród milionów innych zaciętych blogowym szałem użytkowników? Z...