Łowcy milionów

Okładka książki Łowcy milionów Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński
Okładka książki Łowcy milionów
Leszek KostrzewskiPiotr Miączyński Wydawnictwo: Agora reportaż
reportaż
Agora
2012-11-14
2012-11-14
przedsiębiorczość biznes

Okładka książki Fortuna po polsku Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński
Fortuna po polsku Leszek Kostrzewski,...
Okładka książki Pomysł na firmę. Jak założyć i prowadzić własny biznes Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński
Pomysł na firm... Leszek Kostrzewski,...

Zawsze fascynowały mnie losy ludzi, którzy osiągnęli sukces. Chciałam wiedzieć, dlaczego wybrali taką drogę życia, co spowodowało, że znaleźli się tu, gdzie są. Oto opowieść o sukcesach, porażkach, zmaganiach z biurokracją i własną słabością osób, których firmy doskonale znamy.

Bardzo ciekawa i inspirująca. Zapis rozmów z ludźmi, którzy odnieśli w III RP sukces w różnych dziedzinach biznesu. Wiele ciekawych przemyśleń i historii. Ich wspólnym mianownikiem jest ciężka praca, determinacja i pomysł. Ten ostatni nie zawsze nawet musi być genialny, ale w połęczeniu z pozostałymi czynnikami występującymi w odpowiednim czasie i miejscu - "sky is the limit". Aha, jest jeszcze jeden tajemny składnik sukceu - odrobina szcześcia... Waham się jeszcze, ale może też zostanę milionerem :D

Jedna z lepszych w tematyce biznesowej, jakie miałem okazje czytać. Może dlatego, że po prostu lubię wywiady. Jednak trudność z oderwaniem się od lektury, była dla mnie dotychczas zarezerwowana dla powieści - tutaj pojawia się wyjątek. Książki z pewnością nie należy traktować jako poradnik. Uważny czytelnik wyłapie jednak, kilka wspólnych mianowników. Być może wskazują one drogę do sukcesu :)

Książka ok. Seria wywiadów, ale jak ktoś wspomniał wszystkie osoby w niej wymienione zaczynały w latach 80 ubiegłego wieku. Nie bardzo to ma przełożenie na dzisiejsze warunki

Ciekawe wywiady, ale nie mogę powiedzieć, że można się wiele nauczyć. To nie jest książka współczesna, ale historyczna!
Opowiada przecież o biznesach ludzi, którzy zaczynali na przełomie lat 80tych i 90tych, jak mówi Krzysztof Pawiński z Maspexu: "Projekty końca lat 80. i początku 90. miały jedną przewagę - otoczenie rynkowe, które na nie czekało. Teraz nikt na nikogo nie czeka. (...) Gdybyśmy teraz wystartowali z biznesem, nie wierzę, że osiągnęlibyśmy podobną skalę działalności."
Ten unikalny w Polsce czas przeminął bezpowrotnie, więc Łowcy Milionów to dobra książka dla 50-latków, którzy chcą powspominać swoją drogę i zobaczyć jak to wyglądało u konkurencji, a nie dla 20-latków, którzy myślą o założeniu swojej działalności, stąd tak niska ocena.
Chętnie przeczytałbym wywiady z osobami urodzonymi po 1989, które obecnie zdobywają czy zdobyły rynek, bo warunki prowadzenia działalności są kompletnie inne i nie ma porównania między latami 90-tymi a rokiem 2015.

Bardzo ciekawa pozycja.

Jak już ktoś wspomniał, podtytuł "Dekalog Przedsiębiorcy" jest mylący. Zabierając się za książkę spodziewałem się czegoś na zasadzie "co zrobić, żeby Ci się udało zdobyć miliony" a to raczej "jak oni te miliony zdobyli".

Książkę polecam tym, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś o tym, jak kształtował się w Polsce kapitalizm po 1989, ze względu na zmiany w gospodarce od tego czasu nie znajdziemy tam jednak raczej inspiracji jak się do budowania fortuny zabierać dzisiaj.

Bardzo ciekawa pozycja.

Książka nie ma za dużej wartości merytorycznej, jednak czyta się rewelacyjnie i pokazuje wszystkich bohaterów w bardzo ludzkiej postaci. Solą tej publikacji są wspomnienia, ale nie spodziewajmy się niesamowitych lekcji ekonomii, raczej opowiastek. Jednak warto przeczytać jako lekką lekturę.

Dla przedsiębiorców idealna, i młodych aspirantów

Dla przedsiębiorców idealna, i młodych aspirantów

Książka przeczytana, wnioski wyciągnięte. Pytanie brzmi czy zrobiłeś coś Czytelniku poza odłożeniem jej na półkę? :)

Książka zmieniła moją opinię nt. rzekomego złotego środka na osiągnięcie sukcesu w biznesie, gdyż znacznie odbiega poziomem od sztampowych poradników typu: "osiągnij sukces w 10 dni".
Każda z postaci jest zupełnie inna i reprezentuje diametralnie odmienne od siebie poglądy, a jednak wszyscy doszli do jednego - sukcesu. Polecam.

• Biznes
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Łowcy milionów