La Faculte des Songes

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gosia | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Opowieść dłużyła mi się. Kilka postaci o losach tak pokręconych, że aż dla mnie nierealnych.

Gapcio | 2013-04-01

Powieść psychologiczna, śledząca losy trzech bohaterów - urzędnika skarbowego, robotnika niewykwalifikowanego oraz bibliotekarza - bez wyjątku rozczarowanych życiem i rozważających rozstanie się z nim. W finale ich ścieżki spotykają się w starym domu przeznaczonym do rozbiórki, gdzie dołącza do nich postać czwarta, młoda kobieta, jako jedyna wierząca w przyszłość.
Rzecz napisana przyzwoicie, lecz bez polotu.

geokuba | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Tę książkę kupiłem 26 lat temu za jakieś marne grosze na wyprzedaży w księgarni, która już dawno nie istnieje. Do tej pory stała na półce nie czytana. A raczej na różnych półkach wliczając przeprowadzki. W końcu zrobiło mi się jej żal i stwierdziłem, że niech coś ze swojego istnienia (życia?) ta książka ma i niech będzie przeczytana. (Mam taką władzę).
Zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać, więc podszedłem do niej z otwartym umysłem. Spodobała mi się. Rzecz jest o trzech przegranych życiowo facetach, których losy opisywane są na początku osobno, a potem się łączą. Przyznam, że z ciekawością czytałem tę historię. Książka nie wnosi jakiegoś przesłania, czy morału. Jest raczej smutną opowieściach o ludziach, którzy są trochę nieudacznikami, nie umieją się przystosować do społeczeństwa, a jednak muszą w nim żyć.
Książka świetnie napisana, refleksyjna, smutna, do zadumania się. Zostaje w głowie.

kroofy | 2013-12-30

Zasnęłam nad tą książką kilka razy, co niezwykle rzadko mi się zdarza.
Pomimo szczerych chęci nie miałam siły jej dokończyć.
Gdyby miała tytuł "O nudnych obywatelach" przynajmniej bym sobie z góry darowała.

FilthyFury | 2013-12-29

Męcząca narracja, męczący bohaterowie, męcząca fabuła. Na podpałkę do kominka może się nadaje, albo jako podpórka pod niestabilny stolik. Jeśli ktoś ma problemy ze snem, albo z nadmiarem dobrej literatury, albo z chybotliwymi meblami - polecam.

nick_to_nie_Ty | 2013-04-05

"fakultet snów" nie jest wyjątkowy, a język i styl są ot, po prostu, nie rzucające się w oczy i nie budzące emocji. ale i tak dostrzegam w nim pewne piękno. to przyjemne dwie setki stronic, choć może nieco smutne. mam sentyment.

Ambrose | 2017-01-22
Przeczytana: 01 lutego 2017