Córka szmaciarza

1966-01-01
1966-01-01
Jadwiga Milnikiel
bunt robotnicy opowiadanie

Okładka książki Short Stories The Thoroughly Modern Collection William Boyd, George Mackay Brown, A.S. Byatt, Doris Lessing, Penelope Mortimer, Haruki Murakami, Patrick O'Brian, Ruth Rendell, Alan Sillitoe, Helen Simpson, Rosie Thomas, Joanna Trollope, Barry Unsworth, Fay Weldon
Short Stories ... William Boyd, Georg...
Okładka książki Granta 3: The End Of The English Novel Chris Bigsby, Frederick Bowers, Christine Brooke-Rose, Bill Buford, Angela Carter, James Gindin, Russell Hoban, Desmond Hogan, J.K. Klavans, Salman Rushdie, Lorna Sage, Alan Sillitoe, Emma Tennant
Granta 3: The ... Chris Bigsby, Frede...

Nieco wzruszająca historia miłosna o dwojgu młodych ludzi, którzy bardziej niż pieniędzy poszukują mocnych wrażeń.

Sprawnie napisane, choć sposób połączenia głównych bohaterów jest skrótowy i naiwny. Opowiadanie sympatyczne, ale bez większej wartości.

Pozdrawiam
6/10

Pozdrawiam
6/10

Czyta się bardzo przyjemnie. Chociaż to krótkie opowiadanie można bardzo polubić bohatera - narratora.

To bardziej opowiadanie ale przyjemnie się czyta;)

To bardziej opowiadanie ale przyjemnie się czyta;)

Krótkie opowiadanie, które na długo pozostaje w pamięci. Bunt, młodość i miłość, a do tego jeszcze ten koń. Nie wierzyłem, że kiedyś to powiem, ale chciałbym najbardziej ze wszystkiego znowu być młody :)

• Obca
  • 2016