Robin van Persie. Biografia

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Robin van Persie. The Biography
sport
Strzelba

Od pierwszych szlifów piłkarskich zdobywanych w Feyenoordzie, aż do dnia, kiedy w finale Mistrzostw Świata w RPA w 2010 roku potwierdził swoją wartość jako gracza światowej klasy – Robin van Persie tworzy na naszych oczach fascynującą historię jednego z najbardziej utalentowanych zawodników swojego pokolenia. Mądry rozgrywający i śmiertelnie niebezpieczny napastnik, wniósł kreatywność i...

Mądry rozgrywający i śmiertelnie niebezpieczny napastnik, wniósł kreatywność i inteligencję do poczynań linii ataku londyńskiego Arsenalu, a od jego nazwiska rozpoczyna się układanie wyjściowej jedenastki reprezentacji Holandii. Odkryty przez Arsèna Wengera w 2004 roku, szybko wdarł się do pierwszego składu czołowej drużyny Premier League. Grając z tak świetnymi piłkarzami jak Thierry Henry, Robert Pirès i Patrick Vieira, Van Persi rozwinął się od niezłego skrzydłowego do jednego z najbardziej kompletnych zawodników The Gunners. Wziął na siebie ciężar gry po odejściu Henry’ego, odziedziczył magiczny numer 10 po Bergkampie i stał się pierwszoplanową postacią zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

Jest jedną z największych gwiazd mistrzostw Europy w 2012 roku rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2012

źródło okładki: www.wsqn.pl

utu13 | 2017-09-30
Przeczytana: 30 września 2017

Tak słabej książki dawno nie czytałem. Opisy strzelonych bramek plus hektolitry miodu wylane na R.v P. to nie jest recepta na fajną książkę.

kroolu | 2017-08-15
Przeczytana: sierpień 2017

Mimo ponad 320 stron, książkę czyta się szybko. W dużej mierze to jednak zasługa tego, że człowiek mimowolnie opuszcza obszerne fragmenty z opisami spotkań - trochę tak jak w szkole opuszczało się opisy przyrody podczas lektury "Nad Niemnem". Tyle że tutaj akcja ma zdecydowanie mniej wątków, bo generalnie sprowadza się do tego, że bohater z każdym przedstawionym sezonem dojrzewa i ma nadzieję na kolejne sukcesy. Być może dla fanów Arsenalu i RvP taka kronika jest w stanie okazać się porywającą, ale mnie aż tak nie wciągnęła. Nigdy nie byłem przesadnym entuzjastą Holendra i ta książka nie zmieniła mojego nastawienia do niego - nadal Robin jest dla mnie jednym z wielu topowych grajków i tyle.
Inna sprawa, że w odbierze całości na pewno przeszkadza fakt, iż polskie wydanie jest niestety mocno niedopracowane. Efekt końcowy psują m.in.: liczne literówki, braki spacji, niepotrzebne spacje czy zbyt częste powtórzenia (dotyczy to zwłaszcza sformułowania "drużyna"). Uważny...

Viaar | 2017-01-13
Na półkach: Przeczytane, Sport

Książka ciężka do przeczytania. Ogólnie jest to spis występów w Arsenalu czy reprezentacji, stał, strzelił gola, podał, cieszył się.. Nie można z niej wynieść wiele ciekawego. Tylko dla wytrwałych, nie polecam.

Wielu | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Robin van Persie światowej klasy piłkarzem jest i basta. Ale biografia o nim jest niczym innym jak nudnym jak flaki z olejem spisem jego występów w Arsenalu Londyn i reprezentacji Holandii. Zabrakło mi tu ciekawostek spoza boiska, których nie brakuje w podobnych tego typu biografiach innych piłkarzy.

klinsmann | 2015-02-22
Przeczytana: 03 czerwca 2012

van Persie to znakomity piłkarz, ale ta książka jest nudna jak flaki z olejem

Truktu | 2015-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Myślę, że historia każdego piłkarza z najwyższej półki jest na swój sposób inspirująca i ciekawa. Niewątpliwie Williams dołożył wszelkich starań by przedstawić Robina w sposób barwny i nieprzeciętny, jednak czy ta egzaltacja w każdym miejscu była potrzebna? Wszystko, co Van Persie zrobił, zostaje porządnie wyolbrzymione (byle wślizg czy jedno krzywe spojrzenie). Ponadto nazywanie Sir Alexa Fergusona "czerwononosym płaczkiem", a Ruuda van Nistelrooya "nemezis z końską twarzą" jest mocno nie na miejscu. Na plus jednak zasługują mini relacje z meczów Arsenalu na przestrzeni prawie 10 lat, co najbardziej powinni docenić fani the Gunners.

Justyna | 2013-04-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sport
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Książka bardzo ciekawa, wiele się dowiedziałam o Robinie. Denerwowały mnie jednak literówki, kilka razy napisane wyrazy w tym samym zdaniu i często błędne tłumaczenie.
Gdyby autor poczekał kilka miesięcy z wydaniem książki i opisał spektakularne przejście Robina do Manchesteru United oraz jego udział w Euro 2012 zarobiłby więcej pieniędzy na sprzedaży. Oficjalna wersja jest taka, że Robin nie chciał podpisać kontraktu z Arsenalem, ale co do tego doprowadziło? Wg mnie na pewno nie pieniądze, to musiało być coś związane z klubem "wewnątrz". Może kiedyś powstanie na ten temat książka, mam nadzieję, ponieważ jestem bardzo ciekawa :)
Oprócz tego, bardzo fajny dodatek do wydania polskiego.

Denerwowało mnie też to, że autor ciągle pisał o Robinie "nigdy nie opuści Arsenalu" i "zostanie i zapisze się w historii Arsenalu". No trochę nie trafione dla kibica Manchesteru United :)

Mateusz | 2012-12-28
Przeczytana: 15 lipca 2012

Przyjemna książka, można sporo się z niej dowiedzieć o Van Persim, którego wcześniej miałem za grzecznego chłopca. Życie pokazało, że książka ukazała się za wcześniej, ponieważ z chęcią poczytałbym o kulisach przejścia do ManU.

Maciek | 2012-11-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Jako zapalony kibic Arsenalu i fan Van Persiego czekałem na książkę, jak na zbawienie. Niestety, chwilę później mój żal i rozczarowanie były podobnie wielkie. Cała książka składa się z opisów spotkań, w których grał Robin i cytatów na jego temat. Nie ma tam nic, czego nie znalazłoby się na Wikipedii. Ot, takie rozwinięcie tamtej notki. Liczyłem na wiele ciekawostek, o których powszechnie nie wiadomo. Dla kogoś, kto systematycznie śledził jego karierę, biografia będzie rozczarowaniem.