Golem

978-83-7674-194-9
Bartosz Czartoryski
golem horror legenda

Okładka książki the amityville bukkake Edward Lee, Judith Sonnet
the amityville... Edward Lee, Judith ...
Okładka książki Bracia w hardcorze Patryk Bogusz, Tomasz Czarny, Edward Lee, Marcin Piotrowski
Bracia w hardc... Patryk Bogusz, Toma...

Zakochana w sobie para po przejściach wprowadza się do stupięćdziesięcioletniej posiadłości Lowen. Jest to spełnienie marzeń, choć bardziej marzeń Setha i jego zmarłej żony, niż obecnej partnerki Judy. Seth wraz z Judy, wolni od uzależnień, bogaci, chcą zacząć tu swoje życie. Jednak okazuje się, że posiadłość do której się wprowadzili skrywa więcej tajemnic, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Przeszłość zaczyna kłaść się cieniem na teraźniejszość, w każdym tego słowa znaczeniu.

Być może była to ostatnia przeczytana przeze mnie książka w tym roku (chociaż kto wie, zaczęłam dziś Manitou!) i zaraz pierwsza styczność z twórczością Edwarda Lee. Osławionego króla horroru ekstremalnego. Co tu dużo mówić, bardzo udane spotkanie! Choć spodziewałam się znacznie więcej horroru i dużo bardziej ekstremalnego to i tak działo się sporo. Mocno oswojenie z gatunkiem mogą poczuć niedosyt, ale na start, jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić czy ten rodzaj horroru jest dla niego, to na początek Golem sprawdzi się świetnie.
Fabuła jest spójna i choć wątki kluczą i w przeszłości, i w teraźniejszości, to bez problemu można się w tym odnaleźć i poczuć ducha każdej z tych historii. Finał najbardziej mnie rozczarował, bo tu liczyłam na większą masakrę, choć sama puenta była ok. Jednym słowem - polecam, zwłaszcza tym mniej zaznajomionym z gatunkiem.

Jak na Edwarda Lee bardzo lajtowa książka. Jak to u niego horrorem bym tego nie nazwał. Lekka fantastyka z elementami gore. Bać się nie ma czego, ale fabuła jest wciągająca i fajnie przemyślana. Całość mocno na plus.
Na początek przygody z HORROREM EXTRAMALNYM lektura w sam raz. Jak coś chcesz mocniejszego od E. Lee to przeczytaj: BIGHEAD, WYRYWACZ ROGÓW, czy najmocniejszy wg mnie SUKKUB.

Dobry horror, wciąga dzięki czemu szybko się go czyta.
Aż sobie sprawdzę jeszcze jakieś dzieło tego autora.

Dobry horror, wciąga dzięki czemu szybko się go czyta.
Aż sobie sprawdzę jeszcze jakieś dzieło tego autora.

Dzięki czytnikowi nadrabiam zaległości/Dziś Golem,mocna rzecz. Z Żydami,Pragą i Golemem.Mamy tu ,sex,przemoc.Czyli Ed w wysokiej formie .

Nie był to stricte horror ekstremalny, którego przedstawicielem jest autor jednakże doceniam ciekawą historię i pomysł , które mnie urzekły.

Daję mocne 8 bo to książka Edwarda Lee inna niż wszystkie. Według mnie wszystko jest w idealnym proporcjach a mianowicie brutalność,tempo akcji i sceny które mogą zszokować co niektórych czytelników. Jest też ciekawy akcent religijny oraz demon w roli głównej. Naprawdę dobra książka.

Zdecydowanie lżejsza książka od Pana Lee. Było trochę flakow , mocnych opisów, czy sexu . Jednak w porównaniu do poprzednich książek jakie czytałam, ta jest najlagodniejsza. Ciekawie napisana, dzieje się w dwóch przestrzeniach czasowych . Całość jest fajnie , zgrabnie poprowadzona . Trochę zagłębia w wierzenia żydowskie, które były mi obce . Książka jest na pewno godna polecenia, nie nudzilam się podczas lektury . Sam pomysł gdy , który pojawił się w historii był świetny, gdyby taka powstała na pewno bym ja kupiła.
Będę kontynuowała przygodę z panem Lee .

Dobra pozycja jak zawsze od Edka. Z tym, że było nie przyzwyczajać czytelnia do krwistej breji od deski do deski. I już mi mało było w Golemie flaków czy latających kończyn. Ale, jak juz się działo, to z grubej rury bez cenzury :) Edek to nie imię, Edek to stan umysłu 💪😁

Jeśli ktoś już sięga po powieść spod pióra Edwarda Lee to napewno wie na co się pisze. Czytałem już i Ludzi z Bagien i Sukkuba tak więc nie było dla mnie szokiem to co znalazłem w książce ale ! Golem przebija wszystko na głowę , dwie poprzednie powieści przy nim to bajki. W Golemie eskalacja seksu , brutalności , krwi i przemocy wychodzi poza granice nawet samego Edwarda Lee. Jeśli chodzi o fabułę to muszę powiedzieć że jest nawet ciekawa chociaż lepszy moment zaskoczenia miał Sukkub. Książka mega odjechana żeby nie powiedzieć poje****.
Fanom gatunku jak najbardziej polecam.

Wyobraźcie sobie stary horror z niesamowicie niskim budżetem, efektami specjalnymi robionymi w paintcie, a do tego pełnym seksu i nagich ładnych blondynek, żeby miało co przyciągnąć widza na dłużej niż pięć minut - to jest właśnie taki film, ale w formie książki

• Horror
  • Horrory