Golem

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Siedlisko Robert Cichowlas, Kazimierz Kyrcz jr
Ocena 5,9
Siedlisko Robert Cichowlas, K...
Okładka książki Panowie Salem B.K. Evenson, Rob Zombie
Ocena 6,0
Panowie Salem B.K. Evenson, Rob Z...
Okładka książki Rogi Joe Hill
Ocena 6,9
Rogi Joe Hill

Dzięki czytnikowi nadrabiam zaległości/Dziś Golem,mocna rzecz. Z Żydami,Pragą i Golemem.Mamy tu ,sex,przemoc.Czyli Ed w wysokiej formie .

Nie był to stricte horror ekstremalny, którego przedstawicielem jest autor jednakże doceniam ciekawą historię i pomysł , które mnie urzekły.

Daję mocne 8 bo to książka Edwarda Lee inna niż wszystkie. Według mnie wszystko jest w idealnym proporcjach a mianowicie brutalność,tempo akcji i sceny które mogą zszokować co niektórych czytelników. Jest też ciekawy akcent religijny oraz demon w roli głównej. Naprawdę dobra książka.

Zdecydowanie lżejsza książka od Pana Lee. Było trochę flakow , mocnych opisów, czy sexu . Jednak w porównaniu do poprzednich książek jakie czytałam, ta jest najlagodniejsza. Ciekawie napisana, dzieje się w dwóch przestrzeniach czasowych . Całość jest fajnie , zgrabnie poprowadzona . Trochę zagłębia w wierzenia żydowskie, które były mi obce . Książka jest na pewno godna polecenia, nie nudzilam się podczas lektury . Sam pomysł gdy , który pojawił się w historii był świetny, gdyby taka powstała na pewno bym ja kupiła.
Będę kontynuowała przygodę z panem Lee .

Wyobraźcie sobie stary horror z niesamowicie niskim budżetem, efektami specjalnymi robionymi w paintcie, a do tego pełnym seksu i nagich ładnych blondynek, żeby miało co przyciągnąć widza na dłużej niż pięć minut - to jest właśnie taki film, ale w formie książki

Dobra pozycja jak zawsze od Edka. Z tym, że było nie przyzwyczajać czytelnia do krwistej breji od deski do deski. I już mi mało było w Golemie flaków czy latających kończyn. Ale, jak juz się działo, to z grubej rury bez cenzury :) Edek to nie imię, Edek to stan umysłu 💪😁

Jeśli ktoś już sięga po powieść spod pióra Edwarda Lee to napewno wie na co się pisze. Czytałem już i Ludzi z Bagien i Sukkuba tak więc nie było dla mnie szokiem to co znalazłem w książce ale ! Golem przebija wszystko na głowę , dwie poprzednie powieści przy nim to bajki. W Golemie eskalacja seksu , brutalności , krwi i przemocy wychodzi poza granice nawet samego Edwarda Lee. Jeśli chodzi o fabułę to muszę powiedzieć że jest nawet ciekawa chociaż lepszy moment zaskoczenia miał Sukkub. Książka mega odjechana żeby nie powiedzieć poje****.
Fanom gatunku jak najbardziej polecam.

Po lekturze 'Ludzie z bagien' wiedziałem czego się spodziewać po panu Lee. Dlatego wszędobylskie bluzgi, gwałty oraz fruwające flaki nie robiły już na mnie takiego wrażenia. Mimo to wciąż było nieprzyjemnie, w pozytywnym sensie. Jest to książa, któa ma swoje momenty - ciekawe sceny, mięsiste dialogi oraz interesujące tło fabularne. Jednocześnie jednak nie mogłem pozbyć się wrażenia, że całość toczy się za szybko, przez co nie mogłem się 'wkręcić' w poszczególne sceny i przez większość czasu nie było mnie w książce, tylko po prostu ją czytałem. Przyznam też szczerze, że oczekiwałem lepszego i bardziej pomysłowego zakończenia, bo 'Ludzie z bagien' zawiesiły poprzeczkę wysoko. Ostatecznie wyszło po prostu ok. Na plus na pewno fakt, że książka jest bardzo treściwa i nie męczy, bo kolejne strony znikają bardzo szybko.

Niesamowita książka.
Łączy w sobie zagadkowość, mistycyzm, problemy ludzkie jak zażywanie narkotyków, miłość, antysemityzm i walka o ziemię.
Autor dodaje jeszcze sceny brutalne i erotyczne. Fantastyczne połączenie. Jestem zachwycony. Nie mogłem od powieści się oderwać ... a trzeba było iść do pracy.
Wplątanie w fabułę dwóch czasów oddalonych od siebie ponad 100 lat powoduje, że tworzy się pełna i zrozumiała historia o powstawaniu GOLEMÓW. Dlaczego? Na czyje zlecenie? Co to właściwie jest? Po prostu trzeba przeczytać. Polecam.

PS: od teraz na glinę będę patrzył trochę inaczej ...

Niesamowita książka.
Wplątanie w fabułę dwóch czasów oddalonych od siebie ponad 100 lat...

Nie za bardzo przypadła mi do gustu owa powieść.Choć "oryginalnego" "Golema" mam w planach dopiero przeczytać, to już teraz mogę stwierdzić, ze "Golem" Edwarda Lee trochę nieudaną kontynuacją klasyki. ... a głównie przez główną nienasyconą seksualnie bohaterkę.

Edward Lee Golem Zobacz więcej