Przygody krowy Balbiny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bajki zasypiajki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-449-1
Fejferek

Ile razy Twoje dziecko nie mogło zasnąć? Czy potrafi słodko i spokojnie przespać całą noc? „Przygody krowy Balbiny” to zbiór niezwykłych opowiadań o sympatycznej krowie, która z przyjaciółmi z podwórka, poznaje piękny świat, pełen magii i spokojnej harmonii. Ta wyjątkowa książka utuli do snu każdego maluszka. „Opowiadania o krowie Balbinie dają szeroki wachlarz stymulacji terapeutycznych i...

„Opowiadania o krowie Balbinie dają szeroki wachlarz stymulacji terapeutycznych i edukacyjnych dziecka, zarówno dla rodzica, jak i profesjonalisty pracującego zawodowo z dziećmi”.
Kamila Julia Regin, psycholog z Katedry i Kliniki Rehabilitacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/?p1=pozycja&id=656

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/?p1=pozycja&id=656

Maleństwo | 2012-05-22
Przeczytana: 16 maja 2012

Czy znacie Reksia? Bolka i Lolka? Gąskę Balbinkę z jej przyjacielem Ptysiem? Misia Uszatka z nieodłącznymi kumplami? Tych bohaterów zna prawie każdy - zarówno dorosły jak i dziecko. Gdyby Pani Iwona Kocińska wymyśliła i opisała "Przygody krowy Ballbiny" trochę wcześniej - na pewno ta przesympatyczna krówka dołączyłaby do grona kultowych postaci kreskówek.
Krowa Balbina jest naprawdę urocza. Ma rogi, ogon, łaty i uwielbia kiedy się ją głaszcze. Cechą charakterystyczną Balbiny jest to, że ma jeden róg i pół drugiego. Okazuje się to bardzo przydatną cechą ponieważ ułatwia wiele czynności jak np. zbieranie poziomek dla małej Dorotki. Krowa Balbina ma też śmieszną krótką grzywkę. Przyjaciele Balbiny żartują, że w nocy nakręca ją na lokówkę. Ponadto Balbina jest strasznym łakomczuchem i ma słaby wzrok. Najbardziej na świecie lubi jeść rumianki dzięki czemu daje rumiankowe mleko. I jak tu nie kochać takiej krowy?
Krowa żyje na podwórku Babci i Dziadka wraz z przyjaciółmi: kotem Filipem,...

hordubal | 2012-10-17

Tym razem chciałabym zaproponować rodzicom i ich pociechom wspaniałą pozycję, która na pewno sprawdzi się podczas usypiania dziecka. Niezwykłe opowiadania o niezwykłej krowie Balbinie pozwolą każdemu maluchowi przenieść się w świat, w którym panuje ład i harmonia. Dziecięca wyobraźnia dokona całej reszty, przemieniając myśli w piękne sny.

Krowa Balbina mieszkała w gospodarstwie Babci i Dziadka. Skąd takie dziwne imię dla krowy? Otóż otrzymała je po pewnej sławnej gąsce. Balbina uwielbiała być rozpieszczaną, szczególnie przez dzieci, które odwiedzały gospodarstwo Babci i Dziadka. Jeśli jakieś dziecko nie chciało jej pogłaskać, to potrafiła się tym przejmować cały dzień. Trzeba zaznaczyć, że Balbina nie była taką zwykłą krową. Miała jeden róg i pół drugiego, a oprócz tego miała zabawną grzywkę w postaci czarno-białych loczków. Chodziła bardzo ostrożnie, zwracając uwagę na każdy krok, a było to spowodowane słabym wzrokiem. Co by tu jeszcze dodać? Aara, no tak do tego wszystkiego...

Fejferek | 2012-04-12
Przeczytana: 09 kwietnia 2012

Bardzo sympatyczne opowiadania dla dzieci. Mój syn (4lata) był zachwycony i codziennie domagał się porcji historyjek o krowie Balbinie :)
Książka przybliża dzieciom życie mieszkańców wsi, uczy obserwować i pomaga zrozumieć upływ czasu.

Magda | 2016-10-09
Na półkach: Przeczytane, 2016