dla dzieci, dzieci, najmłodsi
Mateusz_Baca

W starym domu w zakamarkach starego kredensu od lat mieszkała mysia rodzina. Myszy żyły sobie spokojnie i bezpiecznie, nieniepokojone przez gospodarzy - sympatycznych, ale roztargnionych dziwaków. Tak było do czasu, gdy na świecie pojawiła się najmłodsza córka mysiej pary, a do domu zawitał kot. Pełna humoru opowieść o dzielnej myszce, która uratowała rodzinę od niechybnej śmierci.

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2010

źródło okładki: http://ezop.com.pl/

Dzięki uprzejmości agencji edytorskiej EZOP miałam przyjemność poznać zupełnie nową serię książeczek dla najmłodszych. To znaczy dla mnie nową, bo jak widzicie pierwsza część została wydana już dość dawno. Jednak nigdy jakoś się na nią nie natknęłam. Teraz się to zmieniło i bardzo mnie to cieszy. A ponieważ uważam, że książeczki te są naprawdę bardzo fajne, postanowiłam polecić je również Wam.

Na początek część pierwsza, czyli "Myszka Chrapiszka". Tutaj poznamy rodzinkę tych maleńkich i bardzo sympatycznych myszek. W jej skład wchodzą rodzice oraz ich pięć córeczek. Nasza tytułowa bohaterka jest w tej gromadce najmłodsza i najbardziej osobliwa. A dlaczego? Ponieważ ten mały futrzak podczas spania bardzo głośno chrapie! Tak głośno, że cała jej rodzinka nie może wyjść z podziwu i co gorsza, obawia się, że ten jej nietypowy nawyk może sprowadzić na nich nieszczęście.

Bowiem nasza mysia rodzinka mieszka sobie spokojnie w pewnym domu już od pewnego czasu. Trzeba przyznać, że mają...

beataj | 2012-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2012

Sympatyczna historyjka, w sam raz na jeden wieczór, nawet do samodzielnego przeczytania przez pierwszaka (zwłaszcza jeśli kocha myszki, szczurki i inne ogoniaste ;-)).

mad_about_you | 2018-04-02
k-nik | 2017-08-15