Krąg Ziemi

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Cykl: Młody Samuraj (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Young Samurai: The Ring Of Earth
Młody Samuraj
Wyimaginowana

Jedyna Szkoła Dwojga Niebios przestała istnieć, w wojennej zawierusze zginęło wielu przyjaciół Jacka. Chłopak, podobnie jak inni obcokrajowcy, musi natychmiast opuścić Japonię. W przeciwnym wypadku czeka go śmierć. Ścigany przez samurajów szoguna, nie zdoła ujść pogoni, chyba że opanuje sztukę stawania się niewidzialnym. To, co z pozoru niemożliwe, okaże się realne, gdy młody wojownik trafi do ukrytej w górach wioski. Będzie też musiał odpowiedzieć na pytanie, czy śmiertelni wrogowie rzeczywiście są tak niegodziwi, jak go uczono.

jamesadamsPL | 2018-10-17

W Baśnioborze trwają wakacje. Seth, wbrew woli dziadka, znów sprzedaje satyrom baterie. Podczas nielegalnych interesów wpada na ślad dziwnej plagi: istoty światła przemieniają się w stworzenia ciemno...

Felicja | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Porywająca książka, zresztą jak każda część przygód Jacka!

Jan | 2017-05-10

moja ulubiona z obecnie przeczytanych

agnieszkatheend9 | 2016-06-16
Na półkach: Przeczytane, Mój Regał

Mam wszystkie części, wciągająca fabuła i fajnie się czyta.

Artur | 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 maja 2016

Jack opuszcza domostwo Akiko i udaje się w drogę, której celem ma być powrót do Anglii. Podróż nie jest łatwa, gdyż młodzieniec jest poszukiwany przez nowego Shoguna, a sam wyróżnia się wśród Japończyków jak jabłko wśród wiśni. Ucieczka przed ścigającymi go samurajami doprowadzi go do spotkania z ninja i kolejnej trudnej decyzji w jego młodym życiu.

Podobnie jak wcześniejsze części, także i tą czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Przygody młodego samuraja, pomimo swojego skierowania do młodego czytelnika i niejakiej naiwności w opowieści (w końcu mamy tu bohatera, który szczęśliwie wychodzi cało z każdej opresji) - są naprawdę ciekawe. Książka godna polecenia tak młodszym jak i starszym fanom przygodówek.

jakubik42 | 2015-08-15

Świetna książka dla fanów kultury japońskiej.

AsiaG | 2015-07-02

Kolejne spotkanie z Jackiem uważam za bardzo udane :) Książka, która uczy, że nie wolno oceniać całej grupy na podstawie jej pojedynczych przedstawicieli i że dobroć i bezinteresowność ludzka jednak istnieje. To piękna historia o przyjaźni, zaufaniu i orientalnej kulturze, która wniesie coś do świata zarówno tych młodszych jak i tych starszych. Gorąco polecam!

Creatos Stojewski | 2015-03-09

neiwątpliwie jedna z najpelszych części młodego samuraja ! :)
POLECAM !

| 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Cóż, tej części towarzyszą pewne zgrzyty. Na przykład krótkie rozdziały - 57 rozdziałów na około 300 stron, w porównaniu z częścią drugą, gdzie mamy 53 rozdziały na około 300 stron, czy zbyt wiele akcji. Albo magia kuji-in - ukazana całkiem porządnie, acz z przesadą - w rzeczywistości ninja wykorzystywali ułożenia palców i mantry, by przestraszyć wroga, odwrócić jego uwagę, wzmocnić pewność siebie. A tutaj mamy przywoływanie mgły i podnoszenie drzew. Cóż, zawsze ceniłem ,,Młodego Samuraja" za realizm, a tym razem wbił mi nóż w plecy. Ale to szczegóły - moja ocena cyklu się nie zmienia.

Gdy byłem mały, zawsze marzyłem o takiej książce. Żadne sklepy jednak nic takiego nie oferowały... ale wreszcie doczekałem się. Niesamowity klimat, którym można napawać się w każdej chwili. Barwni bohaterowie, dbałość o szczegóły kultury, wspaniałe podejście do dyscypliny! Każda książka z tej serii jest inspirującą skarbnicą cennych nauk, powiedzeń i cytatów! Świetna, zbalansowana akcja i dialogi! A...

Mackula | 2012-08-01

muszę to przeczytać :D