Agent. Zakładniczka

2015-06-01
2015-06-01
Hanna Pasierska
Agent

Akcja książki, motywy, wszystko bardzo mi się podobało. Z trudem odsunęłam się od historii, by pójść spać.
Są jednak pewne mankamenty. Okrutnie wręcz zgrzyta mi idea czternastolatka, który ma być tarczą na pociski. Do tego dochodzi przecież jego brak doświadczenia. Ok, chłopak zna sztuki walki, ale to była jego pierwsza, PIERWSZA misja. Jedyne co ma, to podstawowe przeszkolenie. Niech będzie synem samego Bonda, to nie zasłoni jego braków. A on już następne zlecenie.
Powinien wrócić do ośrodka i odbyć więcej lekcji, by uniknąć sytuacji, w których znów o kimś zapomina, lub traci kontrolę nad sytuacją i kończy zraniony. Hhhh.

Książka raczej średnia, dość przewidywalna, nie umiałam polubić bohaterów na tyle by mi zależało na ich losach. Historia wydawała mi się mocno naciągana i głupawa. Młodszy czytelnik może się przy tym nawet nie najgorzej bawić, jednak ja czytając to chyba w wieku 15 lat, miałam już dużo uwag do fabuły.

Chris Bradford to brytyjski pisarz i miłośnik sztuk walki. Dawno temu podbił moje serce serią książek dla młodzieży pt. "Młody Samuraj", więc gdy sięgałam po I tom jego najnowszej serii wiedziałam mniej więcej czego mogę się spodziewać.

Connor Reeves jest zwykłym nastolatkiem. Mieszka tylko z babcią i chorą na stwardnienie rozsiane mamą, wolny czas spędza na swojej największej pasji: sztukach walki. Pewnego dnia nieoczekiwanie dowiaduje się, że jego zmarły przed laty ojciec był tak naprawdę agentem, a nie wojskowym jak mu wmawiano. Connor ma szansę żeby podążyć tą samą ścieżką co on, dołączając i szkoląc się w Agencji Kumpli-Ochroniarzy. Jego pierwszym zadaniem będzie ochranianie córki prezydenta USA - grozi jej niebezpieczeństwo ze strony terrorystów. Czy Connor sprawdzi się w nowej roli?

"Agenta. Zakładniczkę" wielu Czytelników porównuje do "Alex Tomb Rider", ale dla mnie tej książce bliżej do serii "Cherub" Roberta Muchamore'a. Akcja w "Agencie. Zakładniczce" momentami była przewidywalna i czasem mi się dłużyła, niemniej Bradford napisał całkiem dobry thiller dla młodzieży, bo największymi plusami tej książki było umiejętne budowanie napięcia oraz świetne opisy scen walk.
To dobra książka, ale nie sądzę żebym kontynuowała tą serię - chyba, że nie będę miała niczego innego do czytania. O wiele bardziej podobała mi się seria z Jackiem Fletcherem, młodym gaijinem samurajem. W dalszym ciągu łudzę się, że Bradford napisze kiedyś o nim jakiś... mały sequel... może?

"Agent. Zakładniczka" przyciąga ciekawie wykonaną okładką oraz interesującym opisem. Fabuła została wykreowana niebanalnie, a bohaterowie zaskakują niemal na każdym kroku swoimi zachowaniami. Powieść Chrisa Bradforda już po kilku stronach wciąga w swój świat, sprawiając, że od lektury nie można się oderwać. Wybór tej pozycji był strzałem w dziesiątkę, dzięki niej spędziłem emocjonująco czas nie nudząc się ani przez moment.

Connor Reeves jest czternastoletnim chłopakiem, agentem ochrony, mistrzem sztuk walki oraz doskonałym ochroniarzem chroniącym z narażeniem własnego życia zakładników. Przyszło mu żyć w niebezpiecznym świecie, gdzie nigdy nie można być pewnym, z której strony nadejdzie niebezpieczeństwo. Nastolatek wkrótce zostanie poddany próbie, gdzie jego umiejętności zostaną wystawione na wielki test. Tym razem zadanie jest bardzo poważne i sięga szczytów władzy. Reevesowi przyjdzie ochraniać córkę prezydenta.

Pierwszy tom trylogii o Agencie został wydany w Polsce i od razu przypadł do gustu polskim czytelnikom. „Agent. Okup” jest już w przygotowaniu i z pewnością zaskoczy nas pozytywnie (przynajmniej miejmy taką nadzieję). Książka pisana jest lekkim i barwnym jękiem, dzięki czemu czyta się szybko i z przyjemnością. Bohaterowie zostali stworzeni z krwi i kości sprawiają, że jeszcze bardziej można się z zżyć z przedstawionymi postaciami. Książka doskonale opisuje treningi sztuk walki i kładzie duży nacisk na szybką akcję. Sprawiając, że emocje nie opuszczają, aż do przewrócenia ostatniej strony. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę z pod pióra tego autora, ponieważ stwierdzam, że na prawdę warto.

"Agent. Zakładniczka" to pierwszy tom planowanej serii, która daje zapowiedź wspaniałej lektury. Jest to lekka i wciągająca powieść, która potrafi nieźle wciągnąć. Szybka, wartka akcja to największy plus tej pozycji. Pomysł wykonany został profesjonalnie, jak na debiut, to bardzo przyjemna pozycja. Ciekawie skonstruowane wątki fabularne oraz barwny język sprawiają, że czyta się dość sprawnie i szybko. Doskonała, lekka lektura sprawiająca, że czas upływa jakoś tak milej. Gorąco polecam.

Książka ciekawa wciągająca od samego początku doskonale napisana kolejna świetna książka tego autora;-) polecam

"Agent. Zakładniczka" Chrisa Bradforda to pierwsza część nowej serii autora "Młodego samuraja"(czy jak tam ten tytuł brzmi).

Nie czytałam żadnej poprzedniej książki tego pisarza, więc to jest to dla mnie nowość. Nie czytam książek akcji zbyt często, więc osoby obyte w tym gatunku mogą się ze mną nie zgodzić, ale dla mnie było tu za dużo opisów chwytów, kopnięć i uderzeń. Ciąg słów: "zamachnął dziko się prawym sierpowym(...),zrobił wypad i odpowiedział(...) zaatakował kombinacją lewego prostego, prawego prostego i ciosu w podbródek(...)" - i tak przez pół książki, nie za dużo mi mówi. Ale to by było na tyle jeśli chodzi o nudny aspekt książki.

Connor został zwerbowany w bardzo nietypowy sposób do bardzo nietypowej agencji ochrony osobistej. Po odbyciu treningu dostaje misję specjalną od samego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W ten sposób wplątuje się w niebezpieczną grę. Jego zadaniem jest chronić Pierwszą Córkę, tak aby ona o tym nie wiedziała. Jednocześnie powieść relacjonuje wydarzenia z punktu innych osób związanych z bezpieczeństwem narodowym lub zamachowcami.

To fajna, lekka powiastka, idealna do czytania na przerwach w szkole, bo nieszczególnie uzależnia(przez co można by się spóźnić na lekcję).

Polecam

Genialna historia. Dużo się w niej dzieje, ani trochę nie zanudza, pełna akcji. Nie podobał mi się tylko trochę koniec. Spodziewałam się czegoś innego.

Przewidywalna , miła, wciągająca.

Przewidywalna , miła, wciągająca.

Trochę mi ta książka przypomniała Cheruba. Uwielbiam takie klimaty związane z agentami itd. Książka wyborna - POLECAM KAŻDEMU.

ladnie napisana, choc troche naiwna historia. wg mnie zbyt lagodna, lecz przez to moze nadaje sie dla mlodszych czytelnikow. tak jak ktos pisal, mnie tez skojarzyla sie z CHERUBEM

• 2015
  • 2015