Młody samuraj. Krąg nieba

Okładka książki Młody samuraj. Krąg nieba Chris Bradford
Okładka książki Młody samuraj. Krąg nieba
Chris Bradford Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Młody Samuraj (tom 8) fantasy, science fiction
Młody Samuraj (tom 8)
The Ring of Sky
Nasza Księgarnia
2014-10-08
2014-10-08
Hanna Pasierska
samuraj ucieczka Japonia

Na szczęście to już ostatni tom, nie wiem czy dałbym radę przeczytać kolejne. Zbyt wiele rozwiązań "deus ex machina", a śmierć Shoguna akurat w dniu egzekucji i nagłe pojawienie się Masamoto, to chyba najbardziej absurdalne rozwiązania z całej sagi. Zabrakło tylko cudownego zmartwychwstania Yamato.

Pierwsze trzy tomy genialne, później niestety pojawiło się zbyt dużo zbiegów okoliczności i "łatwych" rozwiązań. Jack nic nie nauczył się gdy za pierwszym razem darował życie Kazukiemu, w tej części znów popełnia ten błąd i prawie przypłaca go życiem.

Książki czyta się lekko i przyjemnie, jednak ostatni tom pozostawił lekki niesmak. Autor ma genialne pomysły na przygody (wioska ninja, wyspa piratów),ogólnie pozytywnie oceniam całą sagę.

Pierwsze trzy tomy genialne, później niestety pojawiło się zbyt dużo...

Ufff... To ostatni tom przygód młodego samuraja. Skąd to ufff? Stąd, że wreszcie będzie miał szansę zakończyć swoją podróż i być może osiągnąć swój wymarzony cel. Czy mu się to uda? Odpowiedź znajdziecie w książce :)

Czego zaś można się spodziewać po tym ostatnim tomie? Tego wszystkiego co we wcześniejszych tomach, tylko w takiej małej kumulacji. Oprócz umiejętności szermierczych pochodzących od samurajów i ninja - Jack ma ogromne, ale to naprawdę ogromne, szczęście. Wszystkie te cechy mają duże znaczenie w książce, nie mniejsze niż wszyscy przyjaciele, którzy młodzieńcowi mu pomagają.

Ostatni tom skłania także ku temu aby ocenić całą serię. Tutaj jednak nie ma dużego zaskoczenia, gdyż całą serię możemy ocenić tak jak każdą z książek. Nie jest to lektura wymagająca, jest przeznaczona dla miłośników przygodówek, którzy spokojnie mogą się przywiązać się do postaci głównego bohatera i wraz z nim przechodzić wszystkie koleje zmiennego losu. Takim osobom - cały cykl można śmiało polecać.

I to już koniec wspólnej przygody z Jackiem moi Drodzy, niestety.... Podróżując wraz z gaijinem, samurajem i ninja w jednym mogliśmy się przekonać o wielkiej wadze i sile przyjaźni. To książka, która pięknie pokazuje potęgę tego uczucia i daje wiele do myślenia. Cudowne postaci takie jak choćby mądry i dobry Yori, zawzięta i wierna Miyuki, czy idealna pod każdym względem Akiko sprawiają, że chcemy spędzić z nimi kawałek naszego czasu. A sceny walki, szczypta japońskiej kultury i słownika, a także zarys historii tego kraju to dodatkowy smaczek czytelniczy. Polecam gorąco, bez względu na wiek, bo nigdy nie jest za późno by wierzyć, marzyć i troszkę dziecinnieć.

Niespodziewana śmierć szoguna.Pozytywnie

Niespodziewana śmierć szoguna.Pozytywnie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z najlepszych części tej serii.
Chciała bym dowiedzieć się jeszcze o przygodach Jacka i Alyss, tym razem w Anglii.

Jedna z najlepszych części tej serii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

przepiękne <3

przepiękne <3

Świetna książka dla fanów kultury japońskiej.

Świetna książka dla fanów kultury japońskiej.

Cudowna seria, czytało się świetnie. Aż sie robi smutno że to juz koniec przygody...

To ostatnia część przygód Młodego Samuraja. Trzyma poziom, wieńczy wątki. Wszystkie zalety i wady pozostają bez zmian. Niemniej końcówka podziała trochę nostalgicznie.

Szkoda, że to już koniec... :(

Szkoda, że to już koniec... :(