Plaga cieni

Cykl: Baśniobór (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.
Grip of the Shadow Plague
Ag2S

W Baśnioborze trwają wakacje. Seth, wbrew woli dziadka, znów sprzedaje satyrom baterie. Podczas nielegalnych interesów wpada na ślad dziwnej plagi: istoty światła przemieniają się w stworzenia ciemności. Zaraza zatacza coraz szersze kręgi, dotyka nawet najbardziej pokojowych gatunków. Przerażone istoty zbierają się w najlepiej chronionych rejonach lasu. Opiekunowie rezerwatu nie wiedzą, co...

W Baśnioborze trwają wakacje.
Seth, wbrew woli dziadka, znów sprzedaje satyrom baterie. Podczas nielegalnych interesów wpada na ślad dziwnej plagi: istoty światła przemieniają się w stworzenia ciemności. Zaraza zatacza coraz szersze kręgi, dotyka nawet najbardziej pokojowych gatunków. Przerażone istoty zbierają się w najlepiej chronionych rejonach lasu. Opiekunowie rezerwatu nie wiedzą, co robić, by zapobiec pladze. Próbują odkryć przyczynę tajemniczych wydarzeń.
Tymczasem Kendra dołącza do Rycerzy Świtu i wraz z innymi członkami bractwa wyrusza na niebezpieczną misję: trzeba odnaleźć kolejny artefakt, zanim uda się to Stowarzyszeniu Gwiazdy Wieczornej. Rozpoczyna się wyścig z czasem, którego stawką są losy jednego z rezerwatów.

Czy Seth dzięki brawurze znów uratuje Baśniobór? Czy Kendra sprosta czekającemu ją zadaniu? Sprawdź! Daj się wciągnąć Pladze cieni!

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1351&v=_tw

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1351&v=_tw

wiejskifilozof | 2017-03-20

Zadziwiające,jak czasem kiczowata.Czasem infantylna opowieść dla tych młodszych,zawładnęła tymi starszymi ?
Książka,jest przyjemną odskocznią od poważnych książek z innych tematów.
Akcja zaskakuję pomysłowością i chęcią poznania,tym co w życiu piękne i ważne.
Autor,wprowadzając nas w świat przedziwnych stworów nie,próbuje moralizować.
A mi,to mamy jakiś ukryty sposób,pouczania nas.
Ale,bez machania paluszkiem.

Weronika | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

"Kiedy skok jest jedyną opcją, to się skacze, i to tak, żeby wyszło."

"Plaga Ceni" jest trzecim tomem serii Baśniobór Brandona Mulla.Książkę skończyłam jakieś 20 minut temu i teraz w mojej głowie jest prawdziwa burza myśli.:)Przez kilka pierwszych stron akcja powieści mnie nudziła,jednakże później zaczęła się bardzo rozkręcać.Książka ma w sobie dużo magii ,za co ją kocham i uwielbiam.Okładka znowu powaliła mnie na kolona.Jest bardzo piękna oraz bardzo dobrze oddaje nastrój,akcje książki.=D W środku powieści mamy też zilustrowane niektóre fragmenty akcji,żeby to sobie lepiej wyobrazić.Jeszcze nigdy w życiu nie czytałam aż tak magicznej książki.

Jeśli chodzi o akcje książki to rozwija się bardzo szybko.Kolejne wakacje dzieci spędzają u dziadków Solensow.Seth dostał zakaz od dziadka ,by pod nigdy nie sprzedawał baterii satyrom.Jednak chłopak łamie ten zakaz i dzięki temu dowiaduje się ważnych rzeczy...Gdy wraca do domu dowiaduje się,że jego siostra ma dołączyć do Rycerzy...

Adrian Jeżak | 2015-05-10
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 10 maja 2015

Coś...
powoduje, że nie mogę się oderwać,
Mówi że mam dalej czytać mimo, że za oknem już świta,
Mnie przyciąga choć to podobno bajeczka dla dzieci,
Coś mówi, że należę do właśnie takiego świata i tęsknię w przerwach pomiędzy kolejnymi tomami;)
To w skrócie moje własne odczucia apropo tej książki. Historia rzekomo się powtarza... Mimo to zagrożenie zawsze jest nieco inne. Powracają dawni bohaterowie. Odnawiają się historie, bohaterowie podróżują w dalekie zakamarki świata. Stowarzyszenie, które ma rzekomo chronić, odwraca się od swoich członków. Zacznijcie, a nie będziecie mogli się oderwać.
Polecam gorąco,
Adrian Jeżak

Koralina | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

„Wahadło kołysze się między światłością a mrokiem.”

Światło - mrok,
światło – mrok,
światło – mrok…

Oj, kołysze się, kołysze…

I to z taką mocą się kołysze, iż trzeba czym prędzej sięgać po kolejny tom „Baśnioboru”! Dobrze, że już na mnie czeka…

Agata | 2016-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 lutego 2016

Kolejny tom i po raz kolejny przyjemnie spędzony czas z Baśnioborem. Jak na powieść dla dzieci, jest ona miejscami mroczna, dzięki czemu nie tylko młodzi mogą czerpać radość z czytania. Starszych też może ten baśniowy rezerwat wciągnąć. Dajcie mu tylko szansę! Polecam "Baśniobór" zwłaszcza, że z każdym kolejnym tomem rodzi się coraz więcej tajemnic, nie ma pewności komu można zaufać, a Kendra i Seth stają się coraz bardziej dojrzali i odważni.

Radomak | 2013-10-21
Przeczytana: 16 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Plaga cieni opanowała Baśniobór. Istoty światła zmieniają się w istoty cienia na usługach mrocznych postaci dotąd trzymanych w uwięzi. Zdrada obrońców na najwyższych stanowiskach wychodzi na jaw, niestrudzeni obrońcy wyprowadzają kontratak. Przyjaciele stają się wrogami, wrogowie sprzyjają sprawom dobra. Nagromadzenie zdarzeń jest tak ciężkie do ogarnięcia, że ciężko zasnąć po dużej dawce przygód. Niezłomne dzieci wraz z dziadkami łapią się ostatniej deski ratunki prosząc centaury o pomoc, dzięki których odwadze i poświęceniu udaje się zaradzić sytuacji. Ginie Lena odrodzona w postaci ludzkiej na nowo, taka kolej rzeczy jest dla wszystkich trudna do zrozumienia, ale innego wyjścia nie było.
Autor tworzy taki klimat, że wracając z pracy zastanawiałem się co to za nowe przygody czekają na mnie na kolejnych stronach. Po zamknięciu oczu pojawiają się wizje Baśnioboru, przygód, magicznych stworzeń i równorzędnych rozwiązań.

Stella | 2016-03-14
Przeczytana: 02 września 2015

Trzeci tom Baśnioboru jest zbliżony do pierwszego, ale i tak czytałam z zapartym tchem. W magicznym lesie dzieją się różne dziwne rzeczy. Dobro zamienia się w czyste zło. Baśniobór dawniej las do którego można było przynajmniej wejść, teraz jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Keendra przyłącza się do stowarzyszenia Rycerzów Świtu, ale tam też dzieje się coś dziwnego. Ktoś przyjdzie z przeszłości, a ktoś odejdzie bezpowrotnie...

Książka jest mistrzostwem świata! Bardzo tajemnicza i ciekawa. I tak jak we wszystkich książkach Brandona Mulla: mądra i pełna przygód.

Czytajka | 2015-08-27
Przeczytana: 03 lutego 2014

Według mnie trzecia, czwarta i piąta część są najlepsze. Plaga Cieni z Pattonem i zarazą, zamienionymi przyjaciółmi Setha oraz moc Kendry - genialne!
Przy tej książce śmiałam się, płakałam, zastanawiałam i dziwiłam. Książka, która wzrusza i rozbawia a także nie jest w niej wszystko do końca jasne to najlepsza książka. :)
Polecam ją wszystkim, ja przepadłam na dwa dni - tyle zajęło mi przeczytanie tego cudeńka :D

Kamillo | 2014-03-12
Na półkach: Przeczytane, 2014

To już 3 część. W sumie podobała mi się tak jak druga. Znalazłam sobie drugiego ulubionego bohatera.
Ten tom jest przepełniony tajemnicą i zagadkami. Dużo się dzieję. Końcówka mnie rozłożyła na łopatki. Cały czas się z nią nie zgadzam.
Każdy powinien przeczytać tę serię. Może pierwsza część nie jest super wciągająca, ale następne są świetne. Nie przechodźcie obok niej obojętnie!!!

Evik | 2014-05-13
Przeczytana: 13 maja 2014

Można panować nad czasem. Wystarczy mieć odpowiedni artefakt.

Baśniobór staje w obliczu zagłady.
Oczywiście ta kraina przetrwa, przecież przed nami jeszcze dwa tomy ;)
Ważną rolę w uratowaniu Baśnioboru odegrają Seth i Kendra. Obydwoje są obdarzeni niepospolitymi, chociaż zupełnie innymi zdolnościami. Kendra i dziadkowie nie poradziliby sobie bez Setha.
Jeden z bohaterów, aby uratować Baśniobór i magiczne stworzenia przed zagładą odda życie.

Ponadto dowiedziałam się, ze istnieją smoki (Kendra spotyka jednego z nich) i komu sprzyja Sfinks.