Plaga cieni

Cykl: Baśniobór (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.
Grip of the Shadow Plague
Ag2S

W Baśnioborze trwają wakacje. Seth, wbrew woli dziadka, znów sprzedaje satyrom baterie. Podczas nielegalnych interesów wpada na ślad dziwnej plagi: istoty światła przemieniają się w stworzenia ciemności. Zaraza zatacza coraz szersze kręgi, dotyka nawet najbardziej pokojowych gatunków. Przerażone istoty zbierają się w najlepiej chronionych rejonach lasu. Opiekunowie rezerwatu nie wiedzą, co...

W Baśnioborze trwają wakacje.
Seth, wbrew woli dziadka, znów sprzedaje satyrom baterie. Podczas nielegalnych interesów wpada na ślad dziwnej plagi: istoty światła przemieniają się w stworzenia ciemności. Zaraza zatacza coraz szersze kręgi, dotyka nawet najbardziej pokojowych gatunków. Przerażone istoty zbierają się w najlepiej chronionych rejonach lasu. Opiekunowie rezerwatu nie wiedzą, co robić, by zapobiec pladze. Próbują odkryć przyczynę tajemniczych wydarzeń.
Tymczasem Kendra dołącza do Rycerzy Świtu i wraz z innymi członkami bractwa wyrusza na niebezpieczną misję: trzeba odnaleźć kolejny artefakt, zanim uda się to Stowarzyszeniu Gwiazdy Wieczornej. Rozpoczyna się wyścig z czasem, którego stawką są losy jednego z rezerwatów.

Czy Seth dzięki brawurze znów uratuje Baśniobór? Czy Kendra sprosta czekającemu ją zadaniu? Sprawdź! Daj się wciągnąć Pladze cieni!

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1351&v=_tw

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1351&v=_tw

Nina | 2019-07-11
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2019
Przeczytana: 05 lipca 2019

Kolejna część przygód rodzeństwa za mną. Znowu było baśniowo, niebezpiecznie, zaskakująco i barwnie. Barwnie od postaci nie z tego świata, których zwykły śmiertelnik nie jest w stanie zobaczyć, niebezpiecznie, bo Seth dalej nierozważnie pakuje się we wszelkie możliwe kłopoty, na szczęście jest Kendra, która jest głosem rozsądku. Baśniobór znowu ma kłopoty, wieeelkie kłopoty, i wydaje się, że tylko ta dwójka młodych ludzi jest w stanie po raz kolejny uratować ten cudowny świat. Czy znowu im się uda? Jaką cenę będą musieli zapłacić?
Świetna kontynuacja, będę czytać dalej.

Następcy Książek | 2019-07-07

Jest to genialna serialomania, która trzyma poziom (oprócz ostatniego tomu). Kocham ten świat, te postaci, stwory i przygody. Polecam ogromnie każdemu niezależnie od wieku. Jak kiedyś wspomniała jeden rodzic w komentarzy: Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny. Jeśli nie czytałeś, to w tej chwili proszę się udać do najbliższej biblioteki po tom 1. Jeszcze mi za to podziękujesz 😉

Norbert | 2019-07-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Osobiście, jest to moja ulubiona część całego cyklu. Akcja wylewa się niemal z każdej strony, przez co po prostu chce się czytać dalej.

Adrian F | 2019-07-02
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Znów Baśniobór zachwiał się w posadach i znów się udało... Pomimo oczywistych zakończeń uwielbiam tę serię. W tym tomie autor pokazał nieco więcej magicznego świata, akcja wyszła poza tytułowy ogród. Wielkiej niespodzianki jednak nie było. To właśnie w Baśnioborze dzieje się to co najważniejsze. Mimo pewnych uproszczeń i oczywistości wynikających z docelowych czytelników świetnie się czyta. Polecam starszymi młodszym.

Libery | 2019-03-18

Uwielbiam tę książkę jak i całą serię. Koniec jest dosyć wzruszający, ale zarazem piękny ♥

książek: 1954
EternalChaos | 2019-02-23
Na półkach: Przeczytane, Litera M

Moja ulubiona część serii.

Melania | 2019-02-17
Przeczytana: 13 lutego 2019

Książka przebiega troszkę schematycznie. Jakby się czytało poprzednie części z lekko zmienioną historią. Jednak mi się podobało. Żywię nie małą sympatię do bohaterów. Baśniobór był jedną z pierwszych książek z gatunku fanstastyki jakie przeczytałam. Będę dalej czytać serię. Ciekawa jestem magicznych istot jakie się pojawią, bo te są ciągle nowe. Wyobraźnia autora w tym temacie jest nieskończona.

isztarr | 2019-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Barandon Mull w „Plagach cieni” nie odpuszcza, nadal akcja jest zwarta, poznajemy nowych bohaterów, tajemnice oraz magię niezwykłych miejsc. Autor potrafi zaskoczyć jak również wzruszyć. Momentami wgłębiając się w historię Kendry i Setha czułem się o 19 lat młodszy gdy po raz pierwszy odkrywałem Harrego Pottera…

klementowska | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

W trzeciej części „Baśnioboru” nie wiadomo, komu można ufać, a kto jest tak naprawdę szpiegiem Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej. Artefakty nie znajdują się tam, gdzie powinny, zapiski dawnego opiekuna rezerwatu nie dają wystarczających odpowiedzi, zbliża się koniec wakacji... a na domiar złego pojawia się tajemnicza plaga, która błyskawicznie się rozprzestrzenia. Czy gdziekolwiek jest jeszcze bezpiecznie?

„Plaga cieni” utwierdziła mnie w przekonaniu, że seria o przygodach Kendry i Setha w magicznym rezerwacie jest przyjemną i ciekawą odskocznią od rzeczywistości, na którą warto poświęcić swój czas. Z każdą kartką robi się coraz bardziej interesująco, a tempo akcji nie zwalnia. Ciągle poznajemy coś nowego, a gdy myślimy, że wszystko już jest ukierunkowane w jedną stronę i domyślamy się zakończenia, nagle pojawia się element, który zmienia bieg wydarzeń.

Niektóre zachowania bohaterów wydawały mi się nieuzasadnione i czasami bezsensowne, co trochę przeszkadzało, ale oprócz tego...

matt4e | 2019-01-13
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 13 stycznia 2019

"Plaga Cieni" tom trzeci

W mojej opinii najlepsza część z dotychczas przeczytanych , dlaczego?

"Plaga Cieni" jak i poprzednie dwie części jest pełna magicznych stworów niebezpiecznych przygód oraz magii samej w sobie . Autor w tej części serwuje nam coś innego mianowicie poszerza fabułę o nowe magiczne miejsca , nie mamy tutaj akcji skupiającej się na obszarze rezerwatu Oprócz tego poznajemy nowych kluczowych bohaterów , których nie da się nie lubić ! Dziwne było by to gdyby zabrakło tego co sprawia ,że seria jest tak magiczna ! czyli więcej magicznych istot tutaj mamy ich pod dostatkiem xd

Ciekaw jestem już kolejnej części , warto poświecić czas właśnie dla tej serii mimo,że skierowana w młodsze gusta czytelnicze :)