Kodeks wygranych. X przykazań człowieka sukcesu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charyzma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sensus
poradniki
Kornelia

Codziennie rano nie chce Ci się wstawać z łóżka, bo nie masz po co? Twoje życie jest nudne jak flaki z olejem? Nie lubisz swojej pracy? Twój partner życiowy to porażka? Jeśli odpowiedziałeś "tak", to czas na zmiany! Życie nie składa się tylko z sumy oddechów, lecz z chwil, które zapierają dech w piersiach. Ta książka zmieni Twój świat! Czy jeśli mógłbyś - jak w filmie - wybrać życie dowolnego...

Czy jeśli mógłbyś - jak w filmie - wybrać życie dowolnego człowieka ze wszystkich kiedykolwiek żyjących na Ziemi… wybrałbyś własne? Czy mając taki wybór, chciałbyś je przeżyć ponownie? Czy jesteś zadowolony ze swojego życia?
Ta książka to największe na świecie kompendium wiedzy na temat rozwoju osobistego, motywacji, szczęścia w życiu oraz sukcesu!
Uczę ludzi, jak żyć. Zmieniłem już bieg historii tysięcy istnień ludzkich. Masz tylko jedną szansę, jedno życie - Tu i Teraz! W tej chwili weź do ręki tę książkę, pokochaj ją, bo już wkrótce czeka Cię…

Szalona jazda bez trzymanki przez cały świat!
Nadszedł czas na Twoją wygraną.

Herodott | 2019-05-14

Mając na uwagę niski poziom jego publikacji, siadając do niej nie miałem wygórowanych oczekiwań. I taka jest też ta książka, przy czym widać progres w stosunku do poprzednich, które były naprawdę bardzo słabe. Ta też jest słaba. Odgrzewany kotlet na modłę zachodnich guru, ale lepsza od jego wcześniejszych. Widać się rozwija. Jeszcze 20-30 lat i może napisze coś porządnego.

Karolina_Z | 2019-03-18

Zaczytana w książkach na temat rozwoju osobistego postanowiłam dla odmiany przeczytać pozycję, która nie jest napisana przez Amerykanina, a Polaka. I muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Krzysztof Król jest Polakiem i osiągnął naprawdę wiele. Amerykański sen nie jest więc zarezerwowany jedynie dla Amerykanów.

„Kodeks wygranych” to książka, które daje kopa – motywuje, napędza do działania i napełnia świeżą, pozytywną energią. Jest przejrzysta - każdy rozdział zajmuje się innym obszarem - i napisana prostym, dosadnym językiem.

Autor zachęca do prowadzenia dziennika i regularnie zleca czytelnikowi wykonywanie ćwiczeń w tym dzienniku. A ćwiczenia wiele uświadamiają, dają poczucie pójścia naprzód i motywują do dalszej pracy.

Gorąco polecam tym, którzy interesują się rozwojem osobistym.

Łukasz Bartkowski | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Na mnie książka zrobiła ogromne wrażenie. Sięgnąłem po nią, jak po kolejną książkę z rozwoju osobistego, więc nie miałem co do niej wygórowanych wymagań ani szczególnych oczekiwań. Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, dała dużo do myślenia, wiele pomogła. Autor w każdym rozdziale daje zadania do wykonania. Mamy założony własny dziennik w którym prowadzimy różne notatki. Bardziej należy ją traktować jako podręcznik, niż szybką książkę do przeczytania. To ile z tej książki zaczerpniemy, zależy od naszego stopnia zaangażowania, więc jak ktoś ma ochotę po prostu przeczytać ją jak każda inną książkę, niech najlepiej nie czyta, a wyrzuci ją od razu do śmieci (takimi właśnie słowami wypowiada się autor). Przeczytałem, jestem zachwycony, poleciłem swoim znajomym, oraz polecam Wam wszystkim którzy chcą spełniać swoje marzenia :)

Northman | 2017-08-13
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Kompleksowa zmiana samego siebie? Proszę bardzo!

"Życie nie składa się tylko z sumy oddechów, lecz z chwil, które zapierają dech w piersi" - to jedno zdanie z opisu mówi trochę samo za siebie. Książka jest, w czystej teorii, o tym, jak skupić się na tych właśnie chwilach... Pompatyczne słowa? Może ;) Ale po lekturze... chyba choć przez chwilę coś jest jednak w stanie człowieka zainspirować ;)

Zmiana od a do z - oto sedno sprawy. Pozytywna zmiana (zwrotu "dobra zmiana" nie używam celowo ;) . Patrząc przez kolejne strony, czysto teoretycznie, to jest coś osiągalnego i do zrobienia. Bardzo fajnie pokazano koleje kroki na tej drodze. Wszystko brzmi... fajnie :) Takie tylko dygresyjne pytanie... czy można w tym całym "procesie potencjalnej zmiany" zachować samego siebie? Tak naprawdę i do końca? Hm... pytanie jest chyba na osobną dyskusję. Ale warto się nad nim pochylić (po lekturze).

Cóż - polecam :) Książka daje do myślenia. Jeśli nawet nie zmusza jakoś do pędu ku zmianie (tak...

Patton | 2017-04-27
Przeczytana: kwiecień 2017

Bez rewelacji. Choć trzeba przyznać, że autor się stara jak może to nie jest to pozycja, która zmieni cokolwiek w naszym życiu. Działaj, myśl, wizualizuj i tak w kółko. Jeżeli czytelniku przeczytałeś, choć jedną książkę innego jakiegokolwiek „guru” samodoskonalenia zdecydowanie pomyślisz sobie, że książka ta to coś wtórnego i nie pociągającego.

Nie polecam.

adzik6 | 2016-08-29

Książka jak i autor to mistrzostwo. Potężna bomba pozytywizmu oraz suche fakty bez lania wody. Jeśli zaczynasz pracę na sobą- gorąco polecam. Krzysiek umie zainteresować. Bardzo przyjemnie się czyta. Polecam!

jagodikken | 2016-07-29
Przeczytana: grudzień 2015

Strasznie slabo napisana ksiazka. Bardzo proste analizy, bardzo malo faktow, zupelnie nie w moim guscie. Autor, wiec nie uzyskal u mnie zadnego szacunku. Z racji, jak na moj gust, przepychu pewnosci siebie mlodego autora, nie bylam wstanie dokonczyc tej ksiazki. Ksiazka ta to dla mnie smieszny zestaw cwiczen.

Katarzynka | 2016-01-01

Jest motywująca, przyjemnie się czyta, natomiast ta płyta bardzo mi się nie podobała.

Kinga Kulig | 2015-08-27
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

„Kodeks wygranych – X przykazań człowieka sukcesu” - to fantastyczny poradnik autorstwa Krzysztofa Króla, wybitnego trenera rozwoju osobistego, który pewnego dnia powiedział stop lenistwu, czas najwyższy działać! Bowiem nie sztuką jest sięgnąć po książkę, przekartkować ją, wyłapać kilka to istotniejszych powiedzeń i tak po prostu o niej zapomnieć, przede wszystkim nie trudno jest powiedzieć nie. Niestety, jesteśmy zbyt leniwi, pochłonięci własnym życiem i związanymi z nim obowiązkami. Lepiej odwlec w czasie, powiedzieć, że coś wykonamy później, a prawdą jest, że liczymy na uspokojenie swoich wzburzonych myśli, pragniemy zapomnieć. I oto tym sposobem w dalszym ciągu nic ze sobą nie robimy, nie czekają nas żadne postępy w związku z tym, co pragniemy osiągnąć, czy odpowiedzieć choćby na to, czy chcemy spełnić swoje marzenie. Trzeba wiedzieć, że nic z samo z siebie nie zrobi się i nie przyjdzie. Bo aby coś osiągnąć, trzeba włożyć zarówno trud i wysiłek, czasem wbrew sobie napocić się a...

alison2 | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Rozwój osobisty to tematyka, która jest mi szczególnie bliska. Jeżeli tylko mam ku temu okazję, z chęcią czytam wszelkiej maści poradniki i magazyny, które z założenia mają pozytywnie wpłynąć na moje życie. Co prawda mało kiedy całkowicie stosuję się do tego, co czytam, jednak często ciekawe teksty stanowią dla mnie inspirację do wprowadzenia choćby małych zmian lub zmiany nastawienia do pewnych zagadnień. Nic więc dziwnego, że zaintertesował mnie "Kodeks wygranych..." polskiego autora. Przede wszystkim chciałam się dowiedzieć, czy książka będzie oddziaływała na czytelnika równie mocno jak te napisane przez znanych zagranicznych mentorów. Ani przez chwilę nie przypuszczałam jednak, że właśnie ta pozycja doprowadzi do znaczących zmian w moim życiu...

Początkowo planowałam szybko zapoznać się z całą treścią, sprawdzić, czy to co proponuje Krzysztof Król w ogóle mi odpowiada, no i oczywiście napisać recenzję. Moje założenie musiałam zweryfikować już podczas lektury prologu, w którym...