Kodeks wygranych. X przykazań człowieka sukcesu

Wydawnictwo: Onepress

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Northman | 2017-08-13
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Kompleksowa zmiana samego siebie? Proszę bardzo!

"Życie nie składa się tylko z sumy oddechów, lecz z chwil, które zapierają dech w piersi" - to jedno zdanie z opisu mówi trochę samo za siebie. Książka jest, w czystej teorii, o tym, jak skupić się na tych właśnie chwilach... Pompatyczne słowa? Może ;) Ale po lekturze... chyba choć przez chwilę coś jest jednak w stanie człowieka zainspirować ;)

Zmiana od a do z - oto sedno sprawy. Pozytywna zmiana (zwrotu "dobra zmiana" nie używam celowo ;) . Patrząc przez kolejne strony, czysto teoretycznie, to jest coś osiągalnego i do zrobienia. Bardzo fajnie pokazano koleje kroki na tej drodze. Wszystko brzmi... fajnie :) Takie tylko dygresyjne pytanie... czy można w tym całym "procesie potencjalnej zmiany" zachować samego siebie? Tak naprawdę i do końca? Hm... pytanie jest chyba na osobną dyskusję. Ale warto się nad nim pochylić (po lekturze).

Cóż - polecam :) Książka daje do myślenia. Jeśli nawet nie zmusza jakoś do pędu ku zmianie (tak...

Krzysiek | 2014-03-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 marca 2014

Nie przepadam za tego typu książkami motywującymi. Na pewno nie jest to książka wybitna... bo nic nowego nie odkrywa, jak już ktoś tu zaznaczył odgrzewa trochę to co inni już napisali. Ale swoje zadanie spełnia.. potrafi dać kopa w du... (a przynajmniej jej części) i namówić do działania a po to przecież została napisana.

Kornelia | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Do prawdy nie mogłam uwierzyć, że do tej pory nikt nie sięgnął po tą wspaniałą książkę! Kiedy Przyjaciel wręczył mi ją niedawno, powiedział jedynie, że ta książka kompletnie zmienia życie, oczywiście pozytywnie! Przyjęłam ją z entuzjazmem, jestem jednak osobą, która nie ulega wpływom i o wszystkim musi przekonać się na własnej skórze, by móc zająć stanowisko w jakiejś sprawie lub wyrobić własne zdanie.

Nastawiłam się poniekąd na książkę w stylu "Sekretu", którą generalnie bardzo cenię, gdyż mega pozytywnie wpływa na postrzeganie świata i samopoczucie. Krzysztof Król nie do końca jednak zgadza się z jej przesłaniem, gdyż według niego skupia się ona wyłącznie na myśleniu o tym, co pragniemy w życiu osiągnąć. Bez najmniejszych wątpliwości zgadzam się z jego opinią, iż bez działania nie osiągniemy efektów, choć oczywiście odpowiednie skupienie się na nich i pozytywne myślenie jest kluczową sprawą.

"Życie człowieka jest determinowane przez jego myśli (Marek Aureliusz)".
"Cel bez...

Patton | 2017-04-27
Przeczytana: kwiecień 2017

Bez rewelacji. Choć trzeba przyznać, że autor się stara jak może to nie jest to pozycja, która zmieni cokolwiek w naszym życiu. Działaj, myśl, wizualizuj i tak w kółko. Jeżeli czytelniku przeczytałeś, choć jedną książkę innego jakiegokolwiek „guru” samodoskonalenia zdecydowanie pomyślisz sobie, że książka ta to coś wtórnego i nie pociągającego.

Nie polecam.

alison2 | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Rozwój osobisty to tematyka, która jest mi szczególnie bliska. Jeżeli tylko mam ku temu okazję, z chęcią czytam wszelkiej maści poradniki i magazyny, które z założenia mają pozytywnie wpłynąć na moje życie. Co prawda mało kiedy całkowicie stosuję się do tego, co czytam, jednak często ciekawe teksty stanowią dla mnie inspirację do wprowadzenia choćby małych zmian lub zmiany nastawienia do pewnych zagadnień. Nic więc dziwnego, że zaintertesował mnie "Kodeks wygranych..." polskiego autora. Przede wszystkim chciałam się dowiedzieć, czy książka będzie oddziaływała na czytelnika równie mocno jak te napisane przez znanych zagranicznych mentorów. Ani przez chwilę nie przypuszczałam jednak, że właśnie ta pozycja doprowadzi do znaczących zmian w moim życiu...

Początkowo planowałam szybko zapoznać się z całą treścią, sprawdzić, czy to co proponuje Krzysztof Król w ogóle mi odpowiada, no i oczywiście napisać recenzję. Moje założenie musiałam zweryfikować już podczas lektury prologu, w którym...

kuba | 2013-02-25
Przeczytana: luty 2013

Moja opinia będzie krótka - autor megaloman kopiujący fragmenty książek guru rozwoju osobistego. Oczywiście w książce Krzysztof Król ich wspomina (Robbins, Eker, Tracy), ale zapomina dodać, że całkowicie kopiuje ich idee, przykłady i ćwiczenia, a nie za bardzo ma pomysł i wykształcenie, aby wymyśleć coś samemu.

Jeśli ktoś poszukuje pierwszej książki (albo czytał ją jako pierwsza) powie "wow!" Ktoś kto czytał najpierw wyżej wymienionych i kilka innych książek self-help powie "kolego, zapłać honoraria autorom idei, które opisujesz; przestań nazywać siebie wybitnym trenerem; a X na okładce podmień ''Otwieram różne książki i kopiuje ich fragmenty jako swoje rozdziały'".

Oczywiście ta książka nadal sporo pomoże ludziom, którzy chcą pobieznie poznać tematykę i lubią streszczenia innych pozycji.

PS. To druga książka-kopia Tego autora po "Księdze ZwiĄzków, Podrywu...", która z kolei nazywana przez samego autora "największym kompendium wiedzy o związkach i podrywie" jest z kole kopią...

Kinga Kulig | 2015-08-27
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

„Kodeks wygranych – X przykazań człowieka sukcesu” - to fantastyczny poradnik autorstwa Krzysztofa Króla, wybitnego trenera rozwoju osobistego, który pewnego dnia powiedział stop lenistwu, czas najwyższy działać! Bowiem nie sztuką jest sięgnąć po książkę, przekartkować ją, wyłapać kilka to istotniejszych powiedzeń i tak po prostu o niej zapomnieć, przede wszystkim nie trudno jest powiedzieć nie. Niestety, jesteśmy zbyt leniwi, pochłonięci własnym życiem i związanymi z nim obowiązkami. Lepiej odwlec w czasie, powiedzieć, że coś wykonamy później, a prawdą jest, że liczymy na uspokojenie swoich wzburzonych myśli, pragniemy zapomnieć. I oto tym sposobem w dalszym ciągu nic ze sobą nie robimy, nie czekają nas żadne postępy w związku z tym, co pragniemy osiągnąć, czy odpowiedzieć choćby na to, czy chcemy spełnić swoje marzenie. Trzeba wiedzieć, że nic z samo z siebie nie zrobi się i nie przyjdzie. Bo aby coś osiągnąć, trzeba włożyć zarówno trud i wysiłek, czasem wbrew sobie napocić się a...

katarzynammm | 2015-02-17

Potrzebowałam motywacji. Brakowało mi entuzjazmu. Dostałam "X" od kolegi. To pierwsza książka tego typu z jaką się zetknęłam. Jeśli ktoś chce pracować nad swoim rozwojem osobistym to może od tego zacząć. Nie zgadzam się we wszystkim z autorem, ale niektóre sposoby dochodzenia do celu są przydatne. Książka popchnęła mnie trochę we właściwym kierunku. Nie wierzę bezkrytycznie we wszystko co prezentuje autor, ale niektóre sposoby sprawdziły się u mnie.

Łukasz Bartkowski | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Na mnie książka zrobiła ogromne wrażenie. Sięgnąłem po nią, jak po kolejną książkę z rozwoju osobistego, więc nie miałem co do niej wygórowanych wymagań ani szczególnych oczekiwań. Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, dała dużo do myślenia, wiele pomogła. Autor w każdym rozdziale daje zadania do wykonania. Mamy założony własny dziennik w którym prowadzimy różne notatki. Bardziej należy ją traktować jako podręcznik, niż szybką książkę do przeczytania. To ile z tej książki zaczerpniemy, zależy od naszego stopnia zaangażowania, więc jak ktoś ma ochotę po prostu przeczytać ją jak każda inną książkę, niech najlepiej nie czyta, a wyrzuci ją od razu do śmieci (takimi właśnie słowami wypowiada się autor). Przeczytałem, jestem zachwycony, poleciłem swoim znajomym, oraz polecam Wam wszystkim którzy chcą spełniać swoje marzenia :)

adzik6 | 2016-08-29

Książka jak i autor to mistrzostwo. Potężna bomba pozytywizmu oraz suche fakty bez lania wody. Jeśli zaczynasz pracę na sobą- gorąco polecam. Krzysiek umie zainteresować. Bardzo przyjemnie się czyta. Polecam!