Operacja "Cytadela"

Seria: Wielkie bitwy - wielcy dowódcy
Wydawnictwo: Bellona
historia
Getos

Operacja o kryptonimie CYTADELA była największą bitwą pancerną w historii świata i decydującą batalią drugiej wojny światowej. Uczestniczyły w niej najliczniejsze armie, a dzienny koszt operacji lotniczych był największy ze wszystkich zmagań powietrznych wszechczasów. Tym charakteryzowała się bitwa o Kursk. Operacja stanowiła ostatnią wielką ofensywę Niemców na frocie wschodnim, zmierzającą do przejęcia inicjatywy po klęsce Szóstej Armii pod Stalingradem w styczniu 1943 roku.

AdrianX | 2016-10-21
Na półkach: Posiadam