Sekty, spiski i tajne stowarzyszenia. Prawda o masonach, Iluminatach, Czaszce i Piszczelach, czarnych helikopterach, Nowym Porządku Światowym i wielu innych rzeczach

Tłumaczenie: Eugeniusz Możejko
Wydawnictwo: Jeden Świat
Cults, Conspiracies, and Secret Societes: The Straight Scoop on Freemasons, The Illuminati, Skull and Bones, Black Helicopters, The New World Order, and many, many more
978-83-89632-59-3
Hequ

Sekty, spiski i tajne stowarzyszenia to niezastąpiony przewodnik, który łączy drobne fakty i wydaje jasny sąd o zastępach chciwych guru, zbrodniczych mesjaszach, mrocznych intrygach i podejrzanych zbiegach okoliczności. Niektóre tematy są znane: zabójstwo Kennedy’ego, Grupa Bilderberg, Iluminaci, Świątynia Ludu i Brama Nieba, a niektóre zaskakujące, jak Oulipo – grupa wybitnych intelektualistów, którzy wymyślili fantastyczne formuły tworzenia literackich arcydzieł – i Chauffeurs (Podgrzewacze – osiemnastowieczni francuscy rabusie. przypalający stopy swoim ofiarom. Ta zajmująca, równocześnie szalenie zabawna i pouczająca książka musi stać się obowiązkową lekturą dla surfujących po Internecie, którzy niewiele wiedzą i przez lata dawali się zwodzić (czyli, krótko mówiąc, dla wszystkich).

źródło opisu: Wydawnictwo JEDEN ŚWIAT, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo JEDEN ŚWIAT, 2010