Życie seksualne księży

2003-01-01
2003-01-01
księża życie seksualne

Okładka książki Diabeł: Historia tajemna Robert A. Haasler, Seweryn Mosz
Diabeł: Histor... Robert A. Haasler, ...
Okładka książki Wojna niemieckich papieży Robert A. Haasler, Seweryn Mosz
Wojna niemieck... Robert A. Haasler, ...
Okładka książki Seks i erotyka w Biblii: Sceny nie tylko z Sodomy Robert A. Haasler, Seweryn Mosz
Seks i erotyka... Robert A. Haasler, ...

To co jest opisane w książce nie jest żadnym odkryciem. Kler - jedna wielka siatka pedalsko-pedofilska. Mnie najbardziej w*****a to, że nasze Państwo (organy ścigania) mało robią w kwestii doprowadzania przed wymiar sprawiedliwości i wymierzania surowych kar tym klechom. Drugie co mnie w*****a czytając opisane wydarzenia to ci durni ludzie którzy mimo dowodów bronią swoich księżulków. Po prostu masakra. Ciekawe i oczywiste jest też to, że najwyżsi rangą księżulkowie wiedzą o wszystkim co się dzieje wśród ich podwładnych (sami też nie są lepsi),i kryją się nawzajem, przenoszą na inne parafie itd. To samo tyczy się JPII który jest tak uwielbiany przez większość rodaków. Przecież jasne jest że taki klecha JPII który jest góru musiał wiedzieć o pedofilii. Także jest tak samo winnien jak jego pieski. Moje osobiste zdanie na temat tych gości w czarnych kiecach - zapakować wszystkich do rakiet w*****ć w kosmos bez możliwości powrotu.

N°19/2017

Jeśli ktoś uwielbia wszelkiego rodzaju ploteczki, afery i skandale oraz szczerze nienawidzi instytucji kościoła, a w dodatku lubuje się w specyficznym stylu językowym „Faktu”, zapraszam ta książka powstała dla niego.
Reszta czytelników może poczuć się zawiedziona. Mnie szczególnie uprzykrzyły lekturę literówki, uproszczenia wypaczające sens jak i częsty brak źródeł.
„Życie seksualne księży" jest reedycją wydanej przed kilku laty w Niemczech, W. Brytanii i USA książki Roberta A. Haaslera "Życie seksualne w Kościele". Nasza polska wersja wzbogacona została o część "Studia przypadków", opisującą wykroczenia i przestępstwa seksualne kleru na rodzimym podwórku jak i na całym świecie.
O ile jeszcze pierwsza część książki ma jakiś sens, bo w bardzo przystępny sposób przybliża nam postawę kościoła wobec seksu i cielesności na przełomie wieków, to druga część, męczy, irytuje i zniesmacza. Taki natłok historyjek o wynaturzeniach seksualnych, albo po prostu o nagminnym łamaniu przysięgi celibatu staje się po jakimś czasie monotonny, nudny i nie wnoszący już nic ciekawego do tematu. Szkoda czasu na literaturę tak niskich lotów. Atrakcyjna okładka i chwytliwy tytuł to trochę mało.

N°19/2017

Bardzo ciekawa książka, szczegółowo omawiająca seksualność księży.

Bardzo ciekawa książka, szczegółowo omawiająca seksualność księży.

Bardzo kontrowersyjna książka, bo takie tematy właśnie porusza.
Raczej nie polecam osobom, które nie potrafią przyjąć do siebie, że kościelne towarzystwo nie zawsze żyje według zasad, których przestrzegania tak bezwzględnie wymaga od wiernych.
Daje do myślenia.

Bardzo kontrowersyjna książka, bo takie tematy właśnie porusza.
Daje do myślenia.

Sodomia i gomoria!

Sodomia i gomoria!

Z początku dość ciekawa. Potem sensacyjne informacje o strasznych i niemoralnych zachowaniach. Pierwsza i druga część dość przekonująco napisana i właściwie dość w to wierzyłem. Jednak do momentu, gdy trafiłem na fragmenty, których wiarygodność mogłem sprawdzić naocznie. Drobiazgi, ale niestety jedno czy drugie kłamstwo (albo ignorancja) autora pozbawiło mnie zaufania. Zapewne nie wszystko jest zmyślone, ale trudno, już mu nie ufam. A sprawy tu poruszane są zbyt poważne, żeby fakty i źródła zastępować fantazją.

Ciekawa, zwlaszcza rozdzialy poczatkowe

Ciekawa, zwlaszcza rozdzialy poczatkowe

To co zawarte jest w tej książce dogłębnie przeraża, wywołuje smutek i obrzydzenie. Książka pokazuje i przypomina osobom, które dawno zapadały na znieczulicę, co dzieje się za drzwiami plebanii i w jaki sposób duchowni kościoła katolickiego traktują swoich wiernych.

Przeczytamy tutaj wiele ciekawych informacji. Pozycja podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajdziemy trochę historii na temat kościoła,w drugiej natomiast konkretne przypadki okropnych, przerażających i obrzydliwych "praktyk" duchownych.

Cały czas słyszymy o wykorzystywaniu dzieci przez księży. Książka ta w jednym miejscu przedstawia wiele przypadków pedofilii czy gwałcicieli. Czytając po prostu nie mogłam uwierzyć, jak kościół, a raczej księża, którzy go reprezentują mogą być takimi hipokrytami i potworami.Poznajmy tutaj szczegóły różnorodnych spraw pedofilskich czy afer seksualnych, czasami możemy "zobaczyć" czarno na białym konkretne nazwiska. Warto sięgnąć po tę książkę, by zobaczyć, że to co wielu nam wydaje się święte tak naprawdę wcale nie jest.

Przeraziło mnie to, że poważne przestępstwa takie jak gwałty na dzieciach, dziecięca pornografia i wiele innych są po prostu ukrywane. W wielu przypadkach zostało pokazane, jak ksiądz, który dopuścił się czynu haniebnego został po prostu przesunięty do innej parafii, w niektórych przypadkach nawet awansowany!

Ciekawą informacją w pierwszej części książki, w której znajdziemy przede wszystkim historię kościoła, jest część na temat kobiet i podejścia kościoła i duchownych do nich. Autor pokazuje nam, że kościół to jedyne miejsce, które nadal, mimo emancypacji kobiet nie dopuszcza ich do partnerstwa. A to jak duchowni postrzegali kobiety kiedyś, i jak je traktowali pozostawiam do oceny Wam.

Polecam tą pozycję wszystkim tym, którzy są zainteresowani tym, co naprawdę skrywa przed nami kościół katolicki. Choć oczywiście jest to tylko część prawdy, która ujrzała po prostu światło dzienne.

Co strona, to gorzej. Pod koniec tej książki musiałam ją co chwila odkładać, by odetchnąć, a to przez fakty w niej opisane. Niektóre wydarzenia są mi znane z lektury "Faktów i Mitów", lecz w kilka innych zwyczajnie nie mogłam uwierzyć. Każdy powinien to przeczytać.

Bardzo ciekawa publikacja.
W pierwszej części możemy się dowiedzieć m.in. jakie poglądy miał św. Augustyn ("Kopulacja wg św. Augustyna uniemożliwiała jednak przyjęcie komunii św. Bo tylko miłość do Boga jest dobrą miłością, inna jest w gruncie rzeczy sprawą diabła."
Poruszany jest także wątek celibatu księży na przestrzeni wieków.
Druga część to "Studia przypadków".
Możemy przeczytać o gejach w zakonach, czy aferach seksualnych wśród kleru (również na osobach nieletnich). Ta część mną wstrząsnęła...

Myślę, że każdy bez względu na to w co wierzy powinien sięgnąć po tę książkę.

Bardzo ciekawa publikacja.
Poruszany jest także wątek celibatu księży na przestrzeni wieków.
Druga część to "Studia przypadków"....

• Literatura faktu
  • 2017
  • Przeczytane 2012
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • 🎓 Popularnonaukowe, naukowe
  • 4) Ateizm

Dodaj cytat z książki Życie seksualne księży