Życie seksualne księży

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klubu da Vinci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lux
83-915443-3-8
księża, życie seksualne
Iga

Prezentowana książka nie ma odpowiednika w skali światowej. Nigdy do tej pory nie przedstawiono w jednym miejscu tak wielu przypadków specyficznych stosunków Kościoła i jego przedstawicieli do spraw seksu.

skubasowa | 2015-05-30

Bardzo kontrowersyjna książka, bo takie tematy właśnie porusza.
Raczej nie polecam osobom, które nie potrafią przyjąć do siebie, że kościelne towarzystwo nie zawsze żyje według zasad, których przestrzegania tak bezwzględnie wymaga od wiernych.
Daje do myślenia.

Mariola | 2013-02-23

Bardzo ciekawa publikacja.
W pierwszej części możemy się dowiedzieć m.in. jakie poglądy miał św. Augustyn ("Kopulacja wg św. Augustyna uniemożliwiała jednak przyjęcie komunii św. Bo tylko miłość do Boga jest dobrą miłością, inna jest w gruncie rzeczy sprawą diabła."
Poruszany jest także wątek celibatu księży na przestrzeni wieków.
Druga część to "Studia przypadków".
Możemy przeczytać o gejach w zakonach, czy aferach seksualnych wśród kleru (również na osobach nieletnich). Ta część mną wstrząsnęła...

Myślę, że każdy bez względu na to w co wierzy powinien sięgnąć po tę książkę.

Medellin | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2015

Sodomia i gomoria!

Hekate | 2012-09-18
Przeczytana: 14 września 2012

jaka kara powinna czekać pedofila?
wg. mnie kara śmierci lub przynajmniej kastracja
mniej radykalne osoby powiedzą może że dożywocie
jaka kara czeka ich wg. polskiego prawa?
różnie bywa ale zazwyczaj wieloletnie więzienie z 'umilaniem' odsiadki przez współwięźniów
a jaka kara czeka pedofila w sutannie?
przeniesienie do innej parafii, powierzenie opieki nad jakąś 'oazą' lub...awans na wyższą pozycję!

Chodź zawzięcie śledzę historię chrześcijaństwa od strony o której oficjalnie się nie mówi i tak zbulwersowała mnie pierwsza część mówiąca o traktowaniu kobiet i historii celibatu.
Zasadniczo myślałam że ta część książki bardziej mnie zainteresuje bo o pedofilii czy kochankach księży wiadomości jest wszędzie dosyć dużo.
Nie myślałam jednak że skala tego zjawiska jest aż tak ogromna!
Straszne są też opisy tuszowania spraw i traktowania ofiar.
Książka napisana jest ciekawie, prostym językiem (chociaż mówi o problemach bardzo ciężkich).
Wplecione są w nią zeznania dzieci (jest ich...

Lillianna | 2013-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2013

To co zawarte jest w tej książce dogłębnie przeraża, wywołuje smutek i obrzydzenie. Książka pokazuje i przypomina osobom, które dawno zapadały na znieczulicę, co dzieje się za drzwiami plebanii i w jaki sposób duchowni kościoła katolickiego traktują swoich wiernych.

Przeczytamy tutaj wiele ciekawych informacji. Pozycja podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajdziemy trochę historii na temat kościoła,w drugiej natomiast konkretne przypadki okropnych, przerażających i obrzydliwych "praktyk" duchownych.

Cały czas słyszymy o wykorzystywaniu dzieci przez księży. Książka ta w jednym miejscu przedstawia wiele przypadków pedofilii czy gwałcicieli. Czytając po prostu nie mogłam uwierzyć, jak kościół, a raczej księża, którzy go reprezentują mogą być takimi hipokrytami i potworami.Poznajmy tutaj szczegóły różnorodnych spraw pedofilskich czy afer seksualnych, czasami możemy "zobaczyć" czarno na białym konkretne nazwiska. Warto sięgnąć po tę książkę, by zobaczyć, że to co wielu nam...

gekido | 2013-06-03

Co strona, to gorzej. Pod koniec tej książki musiałam ją co chwila odkładać, by odetchnąć, a to przez fakty w niej opisane. Niektóre wydarzenia są mi znane z lektury "Faktów i Mitów", lecz w kilka innych zwyczajnie nie mogłam uwierzyć. Każdy powinien to przeczytać.

at47 | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Z początku dość ciekawa. Potem sensacyjne informacje o strasznych i niemoralnych zachowaniach. Pierwsza i druga część dość przekonująco napisana i właściwie dość w to wierzyłem. Jednak do momentu, gdy trafiłem na fragmenty, których wiarygodność mogłem sprawdzić naocznie. Drobiazgi, ale niestety jedno czy drugie kłamstwo (albo ignorancja) autora pozbawiło mnie zaufania. Zapewne nie wszystko jest zmyślone, ale trudno, już mu nie ufam. A sprawy tu poruszane są zbyt poważne, żeby fakty i źródła zastępować fantazją.

Andrzej | 2016-10-03

Bardzo ciekawa książka, szczegółowo omawiająca seksualność księży.

arianna25 | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014