Pochodzenie i rasa Słowian

Wydawnictwo: Nortom
historia
Jerzy

Na pewno liczne grono naszych czytelników zainteresuje się zagadnieniami związanymi z pochodzeniem i rasą Słowian, ponieważ stanowią one jeden z elementów zakorzenienia kulturowego polskiego narodu i jego odrębności. Takie zainteresowanie sprzyja pogłębieniu świadomości narodowej. Zajmującą kwestią jest także pochodzenie naszego pierwszego władcy Mieszka I. Dodatkową zaletą książki, omawiającej tę problematykę, jest to, iż prezentuje najnowsze badania na ten temat prowadzone przez polskich naukowców.

źródło opisu: www.odk.pl

źródło okładki: www.okazje.info.pl

Damian | 2012-04-02
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Nie znam się na temacie jakoś szczególnie, aczkolwiek może drażnić niczym niezmącona konsekwencja autora w sukcesywnym wmawianiu (wątpliwej) tezy, że to Słowianie są Aryjczykami. Mnie nie przekonał.

EmilyStrange | 2015-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Książka ma już swoje lata, obecnie mamy kilka nowych hipotez, ale ogólne założenia się nie zmieniły. Bardzo irytujące było nieustanne przekonywanie autora, że Słowianie są Aryjczykami...

Dobiesław | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Świetna pozycja pisana długo przed badaniami genetycznymi (haplogrup) które dowodzą tez zawartych w książce.

Misza | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Syntezy