poradniki

Opowiedziana tu historia Kerrie, początkującej nauczycielki, stała się podstawą studium przypadku, które zgodnie z zamierzeniami autora ma ułatwić nowicjuszom pierwsze kroki w pracy szkolnej, a także wskazać im drogę rozwoju umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Doświadczenia Kerrie w pierwszym roku pracy były dość typowe ? wielu świeżo upieczonych nauczycieli zmaga się z podobnymi problemami (dotyczącymi na przykład planowania, dyscypliny, oceniania, zróżnicowanego poziomu uczniów oraz rozbieżności pomiędzy własną wizją nauczania a narzuconymi odgórnie wytycznymi) i na ogół samodzielnie poszukuje ich rozwiązania. Do nich głównie adresowana jest ta książka, ale powinni ją także przeczytać ci, którzy kształcą przyszłych pedagogów, jak również ci, którzy pragną zreformować wciąż niedoskonały system edukacji.

ag93 | 2015-10-19
Przeczytana: 08 września 2015

Książka -pomimo tego, iż nie osadzona w polskich realiach, a nawet nie w grupie wiekowej odpowiedniej do mojej pracy- wiele mi dała. Wyciągnęłam dla siebie dużo praktycznych wskazówek, przede wszystkim odnoszących się do dyscypliny. Czytało się lekko, opowieść o Kerry i jej klasie "wciągała". Jestem na tak:) Cieszę się, że to była pierwsza książka strikte "wprowadzająca" do mojej pracy, na którą trafiłam- nie zawiodłam się.

biedrona7 | 2016-09-12
martucha | 2013-02-11