Jan Kobuszewski. Patrzę w przyszłość (i przeszłość) z uśmiechem i radością...

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Indianka

Zapis rozmowy, ukazującej prywatne i zawodowe życie Jana Kobuszewskiego, powstawał w miejscu szczególnie bliskim wszystkim Polakom - na Jasnej Górze. A okazja była po temu wyjątkowa! Jan Kobuszewski przybył do Jasnogórskiej Matki, by złożyć dziękczynienie za przeszło 50 lat pracy scenicznej, za równie długie lata udanego małżeństwa, za wszystkie wielkie i małe radości - za życie....

Niewątpliwie zawiedzie się ten, kto szukałby w książce ujawnienia skrzętnie skrywanych dotąd tajemnic czy nowego oblicza aktora. Odsłaniając kulisy własnego życia, Jan Kobuszewski prowadzi nas do źródła radości, a jednocześnie daje świadectwo o Bogu. Swoją opowieść snuje ze szczerością i - oczywiście - z właściwym sobie humorem.

Walorem książki są zdjęcia pochodzące z archiwum aktora oraz ze zbiorów teatrów, w których pracował.

źródło opisu: Edycja Świętego Pawła, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Meehoow | 2015-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Stanowczo zbyt krótkie i przez to zapewne powstaje wrażenie, że wspomnienia potraktowane są ledwie pobieżnie, niemniej sprzedano je w interesujący sposób i naprawdę wybornie opakowano (niesamowite wrażenie sprawiają szczególnie zdjęcia). Nie każdemu pewnie odpowiada to, że Kobuszewski często odwołuje się do Boga i Jasnogórskiej Pani (ma swoje powody), ale ja to kupuję i przedkładam nad rzeczy (momentami lub całkiem) miałkie i takie, z których (bywa, że) wieje nudą, jak np.: "Ucho od śledzia" Pietraszaka czy "Kryzys w Babilonie" Brylewskiego. Okazja: na witrynie Wydawcy książkę można nabyć w promocji za 9zł!

Grażyna | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Do tej pory uważałam p.Jana Kobuszewskiego za wspaniałego aktora, a po przeczytaniu tej książki, wiem,że jest również wspaniałym,mądrym człowiekiem.

Gwidon40 | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015